One Ok Rock předběhli svůj koncert. Přesto si fanoušky omotali kolem prstu

V neděli se do pražského Lucerna Music Baru vrátili oblíbení japonští rockeři One Ok Rock. Stejně jako při jejich předchozích dvou českých koncertech na tomto místě, i tentokrát byl o kapelu velký zájem – akce se vyprodala dlouho dopředu. Kapela do Česka dorazila v rámci svého Luxury Disease Tour, během kterého částečně předskakuje známým Muse. U nás skupina vystoupila samostatně, a vzhledem k tomu, že sama v Evropě napůl supportuje, také neobvykle bez předkapely.

Podle původního plánu se měl vchod Lucerna Music Baru otevřít v sedm hodin večer a o deváté se pak čekalo vystoupení kapely. Někdy okolo osmé ale One Ok Rock asi usoudili, že klub už je dostatečně plný – a začali hrát. Kdo se chystal dorazit až před avizovaným začátkem, měl smůlu. Dav už ale dlouho dopředu slušně zaplnil prostor před pódiem a balkóny, prázdno nebylo ani mezi sloupy v zadní části hlavního prostoru a na schodištích po stranách, kapela tedy rozhodně nehrála pro prázdnou místnost.Vystoupení One Ok Rock netrvalo ani hodinu a půl a bez předskokanů šlo o jeden z nejkratších koncertů, jaké nejspíš většina přítomných zažila, nikomu to ale nevadilo. Fanoušci byli v extázi už jen z toho, že své idoly vidí na podiu, a v pravidelných intervalech je podporovali uširvoucím jekem, křikem, a vyznáváním lásky – dokonce si k tomuto účelu donesli i transparenty a českou vlajku. Kapele stačilo jen krátce promluvit k publiku, zmínit se, jak jsou rádi zpátky v Praze, a říct několik slov česky, a u nohou jim ležela celá Lucerna.

Čtveřice hudebníků ale rozhodně nespoléhala jen na svou popularitu a předvedla energickou show, která reflektovala jejich vlastní nadšení. Fanoušci reagovali na pobídky ke zpěvu, skákání, mávání i svícení telefony, pobízet je ale nebylo ani potřeba – udělali by, co by klukům na očích viděli. Radost ze vzájemného shledání byla přitom oboustranná, a především zpěvák Takahiro Moriuchi a basák Ryota Kohama působili velmi přátelsky, radostně a otevřeně. Takahiro nechal vyniknout své obdivuhodné výšky (i když ty úplně nejvyšší tóny ve Stand Out Fit In naživo nevytáhl), Ryota a spol. si střihli instrumentální sólo a fanoušci sborově zpívali tak, že by se s Takou mohli na podiu vystřídat.Nejvíc se hrálo hlavně z nové desky Luxury Disease, zazněly například kousky Save Yourself, Vandalize či Neon, doják Your Tears Are Mine, hymna Renegades a poprvé naživo také Broken Heart Of Gold. Nadšení vzbudily i starší songy jako Clock Strikes, Deeper Deeper či Stand Out Fit In. Fanoušci si po skončení koncertu hlasitě vyžádali ještě přídavek – tím se stal singl Wasted Nights.

Z podia kapela odcházela obdarovaná jako po Vánocích, s dárečky od fanoušků, vlajkami všeho druhu a dokonce podprsenkou. Koncert se kapele opravdu povedl a užily si ho obě zúčastněné strany, fanoušci i kapela. Škoda jen toho předčasného začátku, kvůli kterému si nemohli vydařenou akci od začátku vychutnat všichni.

Foto: Natálie Havelková
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Blíží se brněnský festival Pop Messe
12.07.

Blíží se brněnský festival Pop Messe

Čtvrtý ročník městského festivalu Pop Messe v Brně proběhne už za necelé dna týdny, a to v termínu 25. - 27. července...


Patnáctý zářez si do své historie udělal multižánrový festival Rock for JK Manětín
11.07.

Patnáctý zářez si do své historie udělal multižánrový festival Rock for JK Manětín

Areál u Zámeckého parku v Manětíně se v pátek 5.7.2024 proměnil v hudební arénu, kde se uskutečnil...


Jasná Páka příliš nevystupuje, to se v létě změní
11.07.

Jasná Páka příliš nevystupuje, to se v létě změní

Před rokem dobyla rocková skupina Jasná páka v rámci Prague Open Air Ledárny Braník (reportáž). Nyní v rámci...


Ivan Hlas a Cirk La Putyka lákají na rodinný festival Školní tranzistor
11.07.

Ivan Hlas a Cirk La Putyka lákají na rodinný festival Školní tranzistor

Podještědská kulturní památka Stará škola Křižany zve na čtvrtý ročník multižánrového rodinného...


Vyhrajte vstupenky na Kunětickou horu
11.07.

Vyhrajte vstupenky na Kunětickou horu

Putovní festival Hrady CZ startuje tento víkend na Točníku. Poté se ve dnech 19. a 20. července přesune na Kunětickou...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Pollen
25.06.

Pollen

» Blacktop Mojo

Pollen je název pátého studiového alba americké post grunge/hard...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru