One Ok Rock předběhli svůj koncert. Přesto si fanoušky omotali kolem prstu

V neděli se do pražského Lucerna Music Baru vrátili oblíbení japonští rockeři One Ok Rock. Stejně jako při jejich předchozích dvou českých koncertech na tomto místě, i tentokrát byl o kapelu velký zájem – akce se vyprodala dlouho dopředu. Kapela do Česka dorazila v rámci svého Luxury Disease Tour, během kterého částečně předskakuje známým Muse. U nás skupina vystoupila samostatně, a vzhledem k tomu, že sama v Evropě napůl supportuje, také neobvykle bez předkapely.

Podle původního plánu se měl vchod Lucerna Music Baru otevřít v sedm hodin večer a o deváté se pak čekalo vystoupení kapely. Někdy okolo osmé ale One Ok Rock asi usoudili, že klub už je dostatečně plný – a začali hrát. Kdo se chystal dorazit až před avizovaným začátkem, měl smůlu. Dav už ale dlouho dopředu slušně zaplnil prostor před pódiem a balkóny, prázdno nebylo ani mezi sloupy v zadní části hlavního prostoru a na schodištích po stranách, kapela tedy rozhodně nehrála pro prázdnou místnost.Vystoupení One Ok Rock netrvalo ani hodinu a půl a bez předskokanů šlo o jeden z nejkratších koncertů, jaké nejspíš většina přítomných zažila, nikomu to ale nevadilo. Fanoušci byli v extázi už jen z toho, že své idoly vidí na podiu, a v pravidelných intervalech je podporovali uširvoucím jekem, křikem, a vyznáváním lásky – dokonce si k tomuto účelu donesli i transparenty a českou vlajku. Kapele stačilo jen krátce promluvit k publiku, zmínit se, jak jsou rádi zpátky v Praze, a říct několik slov česky, a u nohou jim ležela celá Lucerna.

Čtveřice hudebníků ale rozhodně nespoléhala jen na svou popularitu a předvedla energickou show, která reflektovala jejich vlastní nadšení. Fanoušci reagovali na pobídky ke zpěvu, skákání, mávání i svícení telefony, pobízet je ale nebylo ani potřeba – udělali by, co by klukům na očích viděli. Radost ze vzájemného shledání byla přitom oboustranná, a především zpěvák Takahiro Moriuchi a basák Ryota Kohama působili velmi přátelsky, radostně a otevřeně. Takahiro nechal vyniknout své obdivuhodné výšky (i když ty úplně nejvyšší tóny ve Stand Out Fit In naživo nevytáhl), Ryota a spol. si střihli instrumentální sólo a fanoušci sborově zpívali tak, že by se s Takou mohli na podiu vystřídat.Nejvíc se hrálo hlavně z nové desky Luxury Disease, zazněly například kousky Save Yourself, Vandalize či Neon, doják Your Tears Are Mine, hymna Renegades a poprvé naživo také Broken Heart Of Gold. Nadšení vzbudily i starší songy jako Clock Strikes, Deeper Deeper či Stand Out Fit In. Fanoušci si po skončení koncertu hlasitě vyžádali ještě přídavek – tím se stal singl Wasted Nights.

Z podia kapela odcházela obdarovaná jako po Vánocích, s dárečky od fanoušků, vlajkami všeho druhu a dokonce podprsenkou. Koncert se kapele opravdu povedl a užily si ho obě zúčastněné strany, fanoušci i kapela. Škoda jen toho předčasného začátku, kvůli kterému si nemohli vydařenou akci od začátku vychutnat všichni.

Foto: Natálie Havelková
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Album Třetí propojuje textovou naléhavost s hudební lehkostí
25.09.

Album Třetí propojuje textovou naléhavost s hudební lehkostí

Naléhavost sdělení s až bezstarostně laděnou muzikou a hudební lehkost s vážností slov propojuje kapela...


Punk-rockový večírek v Říčanech s kapelou E!E
25.09.

Punk-rockový večírek v Říčanech s kapelou E!E

Tento pátek 29.9. 2023 se v Říčanech u Prahy sejde špička punk-rockové scény. Od dvaceti hodin postupně...


S novým klipem a bestofkou vyráží Vanessa na turné
25.09.

S novým klipem a bestofkou vyráží Vanessa na turné

Kontroverzní a provokující kapela Vanessa vchází do Kristových let. K této příležitosti představí elektronická formace...


Jason Derulo vystoupí v pražské O2 areně u příležitosti 20. výročí od otevření
25.09.

Jason Derulo vystoupí v pražské O2 areně u příležitosti 20. výročí od otevření

Derulo je pokrokový, žánrově vyhraněný a nesmírně kreativní, a tak se zařadil mezi nejdynamičtější osobnosti světového...


Darth Vader si zahrál v klipu Meredith Hunter
25.09.

Darth Vader si zahrál v klipu Meredith Hunter

Liberecká modern rocková parta Meredith Hunter se v nové sestavě  po roce odmlky ozývá s novým klipem a singlem...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Thorns
24.08.

Thorns

» Martin Tony

Thorns je třetí sólové album anglického zpěváka Tonyho Martina....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru