Ondřej G. Brzobohatý vytvořil osobitý lék proti pandemii

Hudebník, skladatel, textař, herec, pianista, producent a dabér Ondřej G. Brzobohatý spustil online předprodej své společenské stolní hry. Vytvořil ji společně s Nikol Klevcovou a nese název Covid-19: Jsme v tom spolu, ksakru!. Na trh bude uvedena na přelomu dubna a května.

„Pandemie koronaviru Covid-19 není nic, čemu bychom se chtěli vysmívat. I my přišli o své blízké a kamarády, a tak bychom si to rádi s tímhle prevítem chtěli vyřídit po svém a nejlépe, kdyby se nám přitom podařilo i pomoci dobré věci. Část výtěžku z prodeje hry proto poputuje na Nadaci Krása Pomoci, která se dlouhodobě věnuje pomoci seniorům, tedy jedné z nejohroženějších skupin v průběhu celé pandemie. Už mnohé studie přeci potvrdily, že smích posiluje imunitu, a čím víc se něčemu dokážu zasmát, tím menší to nade mnou má moc. Desková hra Covid-19: Jsme v tom spolu, ksakru! je tu pro všechny, kteří chtějí nad koronavirem psychicky zvítězit,” vysvětluje Brzobohatý."S covidem bojujeme už rok a napříč věkovými skupinami cítíme velkou frustraci. Zároveň psychika hraje obrovskou roli v tom, jak tuhle krizi zvládneme, proto se nám hned zalíbil Ondřejův nápad. Všem nám chybí společenské kontakty, seniorům, kteří jsou zavření sami doma nebo v institucích obzvlášť. Společenská hra může rodinám pomoci zvládnout období izolace a zároveň nám všem připomíná, že tohle období skončí a že "coviďáka" porazíme nejen v rámci hry, ale i ve skutečném životě," říká ředitelka Nadace Krása Pomoci Soňa Morawitzová.

Nápad hru vytvořit dostal Ondřej v říjnu 2020. "Myšlenka na hru, ve které bych měl možnost definitivně porazit a vymýtit Covid, pramenila z bezmoci, která je cítit všude okolo nás. Je to velmi citlivé téma, a tak jsem svůj nápad a jeho záměr sdělil nejprve pár svým kamarádům, abych se ujistil, zda nevstupuju na příliš tenký led. Všichni do jednoho mi potvrdili, že by hra mohla působit jako odlehčení od čím dál těžší situace. Tak jsem se do toho pustil společně s Nikol Klevcovovou, která se podílela například na dalším covidovém projektu, na seriálu sKORO NA mizině režiséra Vladimíra Skórky, a jejíž tvůrčí myšlení pro tento projekt bylo jako dělané. Jelikož jsme chtěli, aby hra byla co nejlepší i ve svém ztvárnění, tak jsme na grafiku oslovili Honzu Mouchu a na ilustrace Přemka Ponáhlého."

"To, že mě Ondřej k vytvoření hry přizval, patří mezi jedno z mála pozitiv koronavirové současnosti, díky kterému jsem pandemii přežila v psychickém zdraví. A to, doufám, čeká i hráče této hry. Ke svému nápadu mě přizval proto, že jsme v té době už spolupracovali na jiném kreativním projektu a ověřili jsme si, že se nám spolu tvoří úžasně. Náš smysl pro humor a myšlenkové pochody se tak skvěle doplňují a eskalují, že je to spíš zábava než práce. Přemek s Honzou navíc dokonale zhmotnili vše, co jsme si vysnili, a ještě je s nimi psina. Už se těším, až si hru zahrajeme s našimi přáteli, a až světlo světa spatří i naše další projekty,” prozrazuje Nikol Klevcovová.


GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Nanday se v aktuálním singlu Nesmíš bouří proti nesvobodě
17.05.

Nanday se v aktuálním singlu Nesmíš bouří proti nesvobodě

Nesmíš mít a nesmíš chtít! Zamračená gorila, proklamace autority přes zvukový efekt, drsný lyrický úvod...


Nauzea Orchestra vydává Lásku, opět vsadila na české texty
16.05.

Nauzea Orchestra vydává Lásku, opět vsadila na české texty

Pod názvem Láska vydává Nauzea Orchestra novou, v pořadí pátou desku. Obsahuje devět písní a její texty jsou...


Totáči a jejich kamarádi se při natáčení nového klipu pořádně vyblbli
16.05.

Totáči a jejich kamarádi se při natáčení nového klipu pořádně vyblbli

Sváťa Šváb, frontman slánské kapely Totální nasazení, o sobě na koncertech tvrdí, že je, po Ivanu Mládkovi,...


Nové album BRA3 pokřtí Radečci na velkém červnovém turné
14.05.

Nové album BRA3 pokřtí Radečci na velkém červnovém turné

BRA3 je název charitativního projektu, kterým kapela O5 a Radeček odstartovala letošní rok. BRA3 je název velice úspěšného...


Horská střediska obsadí hudba a zábava pro celou rodinu
13.05.

Horská střediska obsadí hudba a zábava pro celou rodinu

V pěti turisticky vyhledávaných horských střediscích se během letních prázdnin uskuteční první ročník hudebního...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Věci a sny
08.05.

Věci a sny

» Jelen

Bezmála po pěti letech vydává populární kapela Jelen novou řadovou desku...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru