Nová éra hraní na kytaru začíná

Polsko jednou za čas světu doručí něco naprosto nedocenitelného. Vodku, pierogi, slovíčko „kur*a", jednoho papeže, Zaklínače, bobry a další vtipná videa či jednou za čas hudbu. A to ne ledajakou… Chopina znají všichni, Behemoth jsou jednou z hybných sil black metalu a nyní se zde objevil jeden akustický kytarista jménem Marcin Patrzalek, neboli Marcin. Ten 8. dubna dorazil do pražského Paláce Akropolis a ukázal, proč patří mezi nejlepší akustické kytaristy na světě.

A proč? No, řekněme, že když někdo dokáže na kytaru hrát jako na 3 nástroje zároveň (2 kytary + bubny), tak buď má backing tracks, nebo je naprosto talentovaný. Marcin backing tracks neměl, což implikuje závěr druhý – naprosto talentovaný. Pokud ten stejný člověk dokáže hrát skladby, které byly stvořeny na všechno jiné, jen ne na kytaru (třeba Paganiniho capriccio č. 24), vlastní skladby jako Classical Dragon, podle níž je pojmenováno celé poslední album, i skladby populární (mnoha hudebních stylů – od elektriky, přes pop až po metal), a to všechno téměř bez jediné chyby (během celého koncertu netrefil notu možná tak jednou), což je s ohledem na repertoár zázračné.

Marcinem, bývalým semifinalistou America’s Got Talent končí éra klasického hraní na akustiku a začíná nová éra využívání kytary i jako perkusního nástroje. Marcin může být jedním z nových (budoucích) legendárních kytaristů.

GALERIE

Související obsah:

» Nejtalentovanější kytarista světa míří do Prahy   (Michal Kocour, 19. 03. 2025)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Emoce a intenzivní finále: Stein27 uzavřel slovenskou tour v bratislavském MMC
30.03.

Emoce a intenzivní finále: Stein27 uzavřel slovenskou tour v bratislavském MMC

Bratislavský klub Majestic Music Club (MMC) se stal dějištěm velkolepého finále slovenské části tour rappera...


I Love You Honey Bunny a Branko’s Bridge spojí síly na Cargo Gallery
30.03.

I Love You Honey Bunny a Branko’s Bridge spojí síly na Cargo Gallery

Na palubě Cargo Gallery bude začátkem května pořádně živo. Vedle osvědčené dvojice I Love You Honey Bunny a Branko’s...


Richard Krajčo chystá live album z loňského adventního turné
29.03.

Richard Krajčo chystá live album z loňského adventního turné

Na přelomu loňského listopadu a prosince zavítal Richard Krajčo za doprovodu Filharmonie Hradec Králové...


LØLØ přiveze do Prahy nové album i nekompromisní upřímnost
28.03.

LØLØ přiveze do Prahy nové album i nekompromisní upřímnost

Pop-rocková zpěvačka a autorka LØLØ, známá svým mixem vzteku, ironie a chytlavého humoru, dorazí do Česka...


Michal Pavlíček vydává osobní výpověď Na obzoru
28.03.

Michal Pavlíček vydává osobní výpověď Na obzoru

Pod názvem Na obzoru vydává kytarista Michal Pavlíček nové studiové album. Hráčská virtuozita se na něm...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Ulož tmu
22.03.

Ulož tmu

» Nauzea Orchestra

Nauzea Orchestra vydává svou šestou řadovou desku Ulož tmu, na níž mísí...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta