Nostalgický večer plný hitů; Akon v Praze

Senegalsko-americký hudebník, textař, filantrop a nahrávací producent Akon dorazil do Prahy, kde 16. 5. vystoupil pro své fanoušky ve vyprodaném Fóru Karlín v rámci jeho celosvětového turné The Superfan Tour.

Na rozehřátí na stage vystoupil DJ, který hrál známé písně od interpretů jako například Adele nebo třeba Justin Bieber a Avicii. Každý v sále znal slova těchto oblíbených hudebníků a Fórum si je plně užívalo – zpívali, tančili a ukázali, že přišli nažhavení a plní energie.

Tu předvedli i během show samotného Akona. Ten dorazil na stage, kde na něj čekala doprovodná kapela, s velkým úsměvem. Připojil se k němu i DJ, který ho během večera na stage skoro neopustil a občasně ho doprovázel výkřiky do mikrofonu. Zároveň bylo vystoupení obohaceno i o různé animace, které byly promítány na obrazovce za zpěvákem. 

Společně pak celý večer fanoušky bavili a provedli je téměř celou Akonovou diskografií. Aspoň to tak pocitově občas působilo. Kolikrát se rozehrála nějaká písnička, která však byla hned utnutá a rozezněla se hned zase další. Mnoho z nich bylo odzpíváno na playback, který ale nebyl moc dobře promyšlený a celá show nebyla ani moc dobře ozvučená, tudíž to, co sám Akon někdy i zpíval, nebylo pak ani moc slyšet. To fanoušky ale nijak neodradilo od toho, aby si show užili. Zpívali texty známých a oblíbených hitů jako třeba Smack That nebo Lonely a Don‘t Matter do jejich rytmů tančili a tleskali.

Večer se postupem času začal chýlit ke konci a Akona na stage na chvíli vystřídala zpěvačka Amirror, která publiku odzpívala tři písně. Zpěvačka má podepsanou smluvu s Akonovou nahrávací společností Konvikt Kulture, tudíž její příchod nebyl tak úplně náhodný.

Během večera zaznělo přes čtyřicet různých průstřihů Akonových známých hitů – od I’m So Paid až po Right Now (Na Na Na). Všechny písně si vždy vysloužily vlnu potlesku a burácivého pokřiku, ať už je Akon odehrál celé anebo zazněl třeba jen refrén.

Publikum bylo věkově hodně různorodé, skládalo se z různých věkových kategorií. Ať už starší nebo mladší, všichni si přišli zavzpomínat na dobu, kdy Akonovi hity patřily v rádiích mezi nejhranější a na světě ve své době i ty nejposlouchanější. I když měl samotný večer mnoho much – od playbacku po necelistvost všech písní – tak si ho mnoho z fanoušků nadmíru užilo a zdálo se, že si těchto detailů v návalu euforie ani nevšimli.

Co se samotného zpěváka a rappera týče, během večera mu jeho úsměv na rtech vydržel a usmíval se téměř po celou dobu. Show si zřejmě sám moc užíval a v jeden moment i skočil dolu k publiku, kde bral telefony fanoušků, do kterých zpíval a natáčel se při tom. Jeho taneční kreace vyvolávaly další vlny pokřiku a pískání a DJ, který ho na stage doprovázel jako takový stín, se pod svou maskou, kterou měl celou dobu přes část obličeje, usmíval a stejně jako Akon si vystoupení v Praze užíval.

Nechyběly samozřejmě ani hity jako Bananza (Belly Dancer) nebo třeba Bartender, kterou nazpíval spolu s interpretem T-Pain. Takových písní, na kterých se Akon nějakým způsobem podílel, během večera zaznělo také hodně. Dalšími byly třeba Came To Do Chrise Browna nebo Sexy Chick Davida Guetty. I ty však převážně hrály na playback. Fanoušci ale i přesto zpívali každé jejich slovo a celé Fórum Karlín proměnili v zuřící noční klub.

Rychle došlo na poslední píseň večera, kterou byla Freedom. Během té se ze stage vypouštěla pára a poslední momenty tak byly zahalené mlžným oparem a konfetami, kterých nebylo sice moc, ale v prostoru se snášely na hlavy davu a celý večer jimi byl zakončen. Akon se poté i s DJ a kapelou odebírá s velkým úsměvem na tváři ze stage, a ačkoliv nešlo o tu technicky nejvydařenější show, fakt, že mnoho z fanoušků zpěváka vidělo i slyšelo poprvé po dlouhých letech naživo, to zachránil. Je jen otázkou, jestli se Akon do Prahy někdy vrátí anebo jestli ještě někdy vůbec znovu ovládne stage, takže se večer mnohým jistě do paměti zapsal jako nezapomenutelný a jedinečný. 

Foto: Natálie Havelková

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Country folk ovládl stage; Sons of the East znovu v Praze
15.06.

Country folk ovládl stage; Sons of the East znovu v Praze

Australská indie folk country kapela Sons of the East znovu zavítala do Prahy, kde pro své fanoušky vystoupila ve středu...


Otce Jana Bendiga si v novém klipu zahrál Zdeněk Godla
14.06.

Otce Jana Bendiga si v novém klipu zahrál Zdeněk Godla

Jen pár týdnů po vydání úspěšného songu TU TU TU přichází zpěvák Jan Bendig s další novinkou. Ve skladbě...


Ewa Farna představila nový videoklip překvapivě na Rock for People
14.06.

Ewa Farna představila nový videoklip překvapivě na Rock for People

Necelých 24 hodin od zveřejnění nového songu Vlny, který vznikl jako titulní píseň ke stejnojmennému filmu Jiřího...


Keltové z Bostonu nám zahráli punk
14.06.

Keltové z Bostonu nám zahráli punk

Pražskou Lucernou zněl divoký zvuk keltského punku od bandy z Bostonu. Minulý víkend jste mohli být součástí...


Kafka Band novým singlem připomíná 100 let od úmrtí Franze Kafky
13.06.

Kafka Band novým singlem připomíná 100 let od úmrtí Franze Kafky

Křehká, jemná, melancholická. Taková je píseň Die Bäume – Stromy, která, stejně jako všechny předešlé...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Je všechno dobrý? Je to složitější.
13.06.

Je všechno dobrý? Je to složitější.

» Kieslowski Marie

Sólové debutové album "Je všechno dobrý?” v digitální podobě...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru