Nekromantní symfonie smrtihudby zalila Prahu

Ve středu 3. dubna 2024 započala v klubu Akropolis pražská zastávka tour s názvem „Necromanteum" ke stejnojmennému albu americké deathcorové kapely Carnifex. Jako doprovod se v programu představily formace Vexed, Revocation a Aborted.

V 18 hod započali angličtí alternativněji laděnější Vexed se svou moderně „čarodějně" laděnou frontwoman Megan. Prozatím pro ještě méně naplněný sál klubu to ovšem nebyl vůbec špatný rozjezd před větším bengálem, kapela měla zápal pro hudební věc a ve svém půlhodinovém setu nezanechala ostudu. 

V 18:45 do již plnící se Akropole větším množstvím návštěvníků spustilo svůj více než půlhodinový set „old and new death" kombinační metalové trio Revocation z USA. Klub nakopli salvou poctivé tvrdosti a byli za to náležitě povzbuzeni od obecenstva, jejich zvuk byl celkově velmi hutně zdařilý. 

Od 19:45 to rozjeli pro už fanoušky zcela nabité hlediště kultovní představitelé masakrózní hudby brutal death metalu/grindcoru Aborted s jejich showmansky akčně pohybovým holohlavým vokalistou Svenem De Caluwé, původem z Belgie. Aborted začali úderkou „Retrogore" z jejich stejnojmenného dřívějšího alba. Dále pak v začátku zahráli „Cadaverous Banquet", též song z alba Retrogore, a song „Bathos" z jejich stejnojmenného EP. Po těchto dvou písních přišel set 5 pecek za sebou z jejich nového alba „Vault of Horrors", které rozhodně stojí za poslech. Pionýři tvrdého masakru nakonec obšťastnili publikum staršími fláky „Threading On Vermillion Deception" a „The Saw and The Carnage Done"

Hvězda večera Carnifex s ikonickým Scottem Ian Lewisem v čele odpálila celkovou hodinu hraní perfektní hitovou smrští v „Dark Days" a dále v „Pray For Peace". Po nich přišla 1. novinka živě v songu pojmenovaném dle alba a turné „Necromanteum" a Praha tak poprvé zakusila jejich pokračující výtečnou muzikantskou práci, vlna „nekromantní symfonie smrtihudby" doslova zalila všechny přítomné.V nepřestávající vzestupné tendenci výběru doslova z toho nejlepšího Carnifex pokračovali v pořadí: „Hell Chose Me", „Torn In Two", „Heaven And Hell All At Once", „Lie to My Face", „Infinite Night Terror", „Dark Heart Ceremony", „Drown Me In Blood", „Hatred And Slaughter" a nakonec „Slit Wrist Savior". Z toho písně „Torn In Two", „Heaven And Hell All At Once" a „Infinite Night Terror" byly dalšími třemi zástupci z nové fošny v premiéře naživo.

Na závěr je nutno podotknout, že při koncertování Carnifex lidé náležitě rozjeli parádní akce moshpitů a za to byla kapela vděčná, rovněž zaslouženě odměněna bouřlivou odezvou. Pražská štace tedy zaznamenala úspěch a „Necromanteum" nechť zní v ryzích srdcích kovaných deathmetalistů a deathcoristů i nadále!

Autor textu a fotografií: Petr Klepetko
GALERIE

Související obsah:

» Do Akropole dorazí deathová smršť   (Redakce, 25. 03. 2024)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Oslava 39. narozenin Tří Sester – den druhý
20.05.

Oslava 39. narozenin Tří Sester – den druhý

Všichni doufali, že v sobotu se počasí umoudří, předpovědi vypadaly slibně, ale bohužel úderem jedné hodiny...


Rybičky 48 opět odehrají své Megakoncerty Doma
19.05.

Rybičky 48 opět odehrají své Megakoncerty Doma

V parku pod Vlašským dvorem v Kutné Hoře se 24. a 25. května uskuteční Megakoncerty Doma, kam zvou Rybičky...


39. narozeniny kapely Tři Sestry s UK Subs – den první
19.05.

39. narozeniny kapely Tři Sestry s UK Subs – den první

Letošní 39. narozeninová oslava kapely Tři sestry připadla na 17. a 18. května. Spousta fanoušků oželela sledování...


Caligula's Horse v Praze ukázali vyhlášenou australskou slušnost i hudební tvořivost
18.05.

Caligula's Horse v Praze ukázali vyhlášenou australskou slušnost i hudební tvořivost

Jeden z progresivně metalových a rockových leaderů Caligula's Horse vyrazil na evropské turné k podpoře aktuální...


Kapely Domkraft a Sunnata uspaly Brno chmurným metalem
18.05.

Kapely Domkraft a Sunnata uspaly Brno chmurným metalem

Brněnský klub Kabinet Múz si na polovinu května připravil další lahůdku pro milovníky melancholických a zádumčivých...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
To nejlepší
27.04.

To nejlepší

» Kryl Karel

Karel Kryl by letos 12. dubna oslavil osmdesáté narozeniny. Těsně před...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru