Nejen Tom Jones, ale i Jesus Christ se představí na Benátské

Organizátoři festivalu Benátská!, který se letos odehraje od 28. do 31. července ve sportovním areálu v libereckém Vesci, postupně odkrývají své trumfy. Již dříve ohlásili Mandrage, Horkýže Slíže, Tublatanku, Olympic, Hanu Zagorovou, která zde bude mít svou festivalovou premiéru, a především Sira Toma Jonese, nyní přidali legendární představení muzikálu Jesus Christ Superstar s Danem Bártou či Kamilem Střihavkou. Ten v devadesátých letech v pražském divadle Spirála trhal návštěvnické rekordy.    

Letošní Večírek pro nedočkavé, kterým hudební přehlídka každoročně ve čtvrtek začíná, bude totiž věnován slavným muzikálovým představením a výročím. Vrcholem programu bude koncert z muzikálu Jesus Christ Superstar v nastudování Hudebního divadla v Karlíně, které na inscenace ve Spirále navazuje. Dokonce i  s některými původními herci, jako třeba Kamilem Střihavkou. Pouze na Benátské! se k nim přidají zpěváci z původního nastudování, například Dan Bárta v roli Jidáše nebo Jindřich Vobořil jako velekněz Annáš. Naopak Heroda ztvární Jiří Korn, který v původní inscenaci nehrál, stejně jako Piláta Václav Noid Bárta.  „Představení Jesus Christ Superstar letos slaví 45 let od uvedení na Broadwayi. A nás napadlo, že je to skvělý důvod k oslavě. A není nic vhodnějšího, než oživit nastudování Ježíše s Danem Bártou," říká ředitel festivalu Pavel Mikez. Koncert z muzikálu Jesus Christ Superstar podle něj bude trvat zhruba hodinu. Přední zpěváky během něj doprovodí šestnáct hudebníku pod vedením Martina Kumžáka.  

Podle ředitele Hudebního divadla v Karlíně Egona Kulhánka bude koncert zajímavý pro diváky, kteří znají jak nastudování Ježíše z devadesátých „spirálovských" let, tak i aktuální verzi z Karlína. „Na jednom pódiu se setkají generačně rozdílní zpěváci, kteří se v devadesátých letech nemohli potkat. Bude to vlastně mix z obou představení a to ho dělá jedinečným," zdůrazňuje Kulhánek.
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Horký večer se v pražském Café V Lese nesl na vlnách kubánských rytmů a folk-rocku
20.06.

Horký večer se v pražském Café V Lese nesl na vlnách kubánských rytmů a folk-rocku

V úterý 18. června poctila Prahu svou návštěvou na svém evropském turné kanadská umělkyně...


Růža Fest v Měcholupech – tradiční obsazení a kvalitní muzika
20.06.

Růža Fest v Měcholupech – tradiční obsazení a kvalitní muzika

Každoročně pořádaná akce v obci Měcholupy na Nepomucku s názvem Růža Fest měl na letošek pevně stanovený...


Bring Me The Horizon na Rock for People složili reparát za jedna
20.06.

Bring Me The Horizon na Rock for People složili reparát za jedna

Britská alternativně rocková, metalová, elektronická (vyberte si) kapela se na festival Rock for People vrátila podruhé,...


Avril Lavigne na Rock for People oslavila svou kariéru důstojně
20.06.

Avril Lavigne na Rock for People oslavila svou kariéru důstojně

Avril Lavigne vystoupila na Rock for People a jestliže před koncertem mezi fanoušky budila zvědavost, či snad obavy, po koncertě...


Třetí den se na festivalu Rock for People vítalo i loučilo
20.06.

Třetí den se na festivalu Rock for People vítalo i loučilo

Třetí den na festivalu Rock for People byl opět prodloužen a ti nejvytrvalejší vydrželi až do tří ráno. Počasí konečně...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Sobě věrnej
17.06.

Sobě věrnej

» Škwor

Po desáté jubilejní desce Tváře smutnejch hrdinů, kterou kapela...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru