Nechte zpívat Mišíka
Příběh rockera s duší básníka startuje v kinech v den jeho 70. narozenin. Režisérka Jitka Němcová představuje ve svém celovečerním dokumentu životní příběh Vladimíra Mišíka, vynikajícího muzikanta, člověka, který si vždycky stál za svým a nenechal se zkorumpovat ani mocí a metály, ani komercí.
Vladimír Mišík patří k zásadním osobnostem české populární hudby. Svou tvorbou ovlivnil celou generaci umělců z hudebního, výtvarného i literárního světa. Je spoluzakladatelem (s kytaristou Radimem Hladíkem) kapely Blue Effect a přes čtyřicet let hraje s kapelou Etc.
Filmový příběh Vladimíra Mišíka je složen z mozaiky jeho vzpomínání, písní, dobových i osobních archivů, z rozhovorů s kolegy, blízkými přáteli a rodinou. Střídání fiktivního prostoru na „Mišíkově planetce" s realitou na planetě Zemi vnáší do filmu rytmus, vtip, hravost a vřelou lidskost. Součástí Vladimírova osudu je i téma nepoznaného otce, amerického vojáka, po němž zbyly jen matčiny vzpomínky a dvě fotografie. Snaha dozvědět se o něm něco bližšího však až do roku 2016 nevedla k žádným výsledkům.
Jitka Němcová představuje svůj film slovy: „Mišíkovo téma je o hledání, lidí, věcí, hudby, poezie a v neposlední řadě amerického otce, hledání událostí, které prošly jeho životem, jestli se naplnil osud člověka, který je obdařen talentem a nadáním a jestli svůj talent nerozmělnil ani nepromrhal. Chceme zjistit, proč ho nikdy muzikanti neopustili, i když zůstal sám, vždy se mu podařilo postavit novou a lepší kapelu, proč ho spoluhráči nosili na jeviště, když byl dva roky na vozíku, jaké to je kouzlo a charisma, které má…"
Snímek Nechte zpívat Mišíka je v distribuci doplněn předfilmem, krátkým animovaným filmem Superbia maďarské režisérky Lucy Tóth. Tento snímek vznikl v maďarsko-česko-slovenské koprodukci a byl vybrán jako jediný animovaný film do mezinárodní soutěže Semaine de la Critique na 55. ročníku filmového festivalu v Cannes.
Premiéra snímku o hudební legendě je naplánována na 8. března 2017.
Související obsah:
» Vladimír Mišík odmítl vyznamenání od prezidenta republiky (Jan Vavřík, 27. 10. 2013)» Jubilejní edice solového debutu Vladimíra Mišíka (Jiří Hroněk, 14. 02. 2017)
» Vladimír Mišík si balady na nové album vybral sám (Karel Souček, 10. 03. 2014)
HUDEBNÍ ZPRÁVY
Duchovní kořeny americké historie a southern gospelová skupina Lužická Tráva: první jarní kouzelné live v Jestřebí
V neděli 29. března odpoledne proběhl v útulných prostorách jestřebské restaurace Rychta koncert...
Intenzita bez odstupu - Ari Abdul
Pražská MeetFactory se 27. března proměnila v prostor plný vášně, temné estetiky a nekompromisní energie. Fanoušci...
Duet Ewy Farne a kapely Mirai Vzpomeneš si? vznikl spontánně a neplánovaně
Vzpomeneš si? je název nového singlu zpěvačky Ewy Farne a kapely Mirai. Přestože se jedná o propojení dvou výrazných...
Na Bludfest se nyní dopravíte přímo z Prahy: třetí ročník Yungbludova festivalu přináší novinky
Titulní fotografie: RFP Concerts / Ruby Boland Bludfest – Yungbludův jedinečný festival, který si v předchozích...
Hypnotické jaro s Tame Impala
Poprvé v České republice uvítáme kapelu, která je ikonickým interpretem poslední doby, australští Tame Impala již...
» zobrazit více...
RECENZE
» Legendární Kreator na novince (melodicky)...
» Roll with Punches je čirý rockový klenot...
» Elektrïck Mann zvážněli, ale lehkost...
» Testament letos mocně vítězí na thrashmetalovém...
» Ocel, Jizvy a stále Velkej sen: Jamaron...
» Bretaň v hudbě kapely Bran zůstává,...
» zobrazit více...
Jana Uriel Kratochvílová s kapelou Illuminati.ca roztančila fanoušky v Rock Café
V pražském klubu Rock Café zpěvačka s nezaměnitelným hlasem...
Na Bludfest se nyní dopravíte přímo z Prahy: třetí ročník Yungbludova festivalu přináší novinky
Titulní fotografie: RFP Concerts / Ruby Boland Bludfest – Yungbludův...
Duchovní kořeny americké historie a southern gospelová skupina Lužická Tráva: první jarní kouzelné live v Jestřebí
V neděli 29. března odpoledne proběhl v útulných prostorách...
Ulož tmu
» Nauzea OrchestraNauzea Orchestra vydává svou šestou řadovou desku Ulož tmu, na níž mísí...
Na Bludfest se nyní dopravíte přímo z Prahy: třetí ročník Yungbludova festivalu přináší novinky
Titulní fotografie: RFP Concerts / Ruby Boland Bludfest – Yungbludův...
Největší problém Squared Circles? Taška s hardwarem.
Squared Circles jsou uskupení tří věčných snílků, kapelou, jejíž začátky...
Co chystá label Indies Scope pro rok 2026?
Label Indies Scope představuje ediční plán pro rok 2026, zatím ne zcela kompletní....
Duet Ewy Farne a kapely Mirai Vzpomeneš si? vznikl spontánně a neplánovaně
Vzpomeneš si? je název nového singlu zpěvačky Ewy Farne a kapely Mirai....
Vstupenky na koncert WYFE vyhrávají Martin a Jonáš
Kapela WIFE, s níž jsme nedávno přinesli rozhovor, pokřtí své...
CHRPY debutují albem Co mohlo být
Co mohlo být je název debutového alba emo punk rockové kapely CHRPY....
Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.
» Podporujeme nadějné kapely
» Zadání profilu interpreta
Tři Deci #26: Ceny Grammy
V dalším díle podcastu Tři Deci důsledně probereme vše kolem cen Grammy. Řekneme...
Hudební knihovna
REPORTÁŽ: Temná elegance - Isabel LaRosa v ROXY
KLIP: Rybičky 48 natočily nový
FESTIVAL:
















