Nečekejte na léto, Rock for People chystá sněhovou jízdu
Zimní Rock for People to rozpálí 1. března v Malé sportovní
hale na Výstavišti v Praze. 2. března v bratislavské Refinery Gallery a 3.
března se festivalové turné uzavře v Hale B na brněnském Výstavišti. Vystoupí
punkoví Beatsteaks, britští IDLES, rakouský crossover Kontrust či američanky
Doll Skin.
Festival Rock for People přichází se žhavou novinkou. Za svými fanoušky se vydá na sklonku zimy do Prahy, Brna i Bratislavy, aby je rozehřál ostrým punkem, vtipným crossoverem nebo energií a sex-apealem mladých amerických rockových panenek. Prvotřídní punkovou nakládačku předvedou němečtí Beatsteaks.
Kapela, která dokázala již před lety celému světu, že punk je zcela univerzální životní postoj, bez ohledu na domovskou adresu. Mladí britští IDLES, kteří zazářili letos v Hradci na Rock for People, punku vrací přímočarou energii, údernost, opravdovou naštvanost, sociální citlivost, chuť a odvahu zastat se outsiderů.
Rakouští Kontrust zase svůj nadupaný crossover míchají z nu-metalu, rapu, balkánských i středoevropských ingrediencí s přísadou ironie, humoru a sarkasmu.
Rebelští The King Blues s frontmanem Jonnym "Itchem” Foxem přijedou z Velké Británie a rozehřejí Rock for People Winter originální směsicí ska, punku, folku, ale i trip hopu nebo tradičního britského storytellingu.
Překvapením jistě budou Doll Skin, kapela mladých Američanek, která má velmi dobře našlápnuto do světa a nad jejichž přímočarým rockem si vzal patronát legendární David Ellefson, baskytarista kapely Megadeth.
„Těším se, že se s našimi věrnými česko-slovenskýmí fanoušky potkáme i v zimě. Line-up, který jsme připravili, opět nabídne oblíbené kapely i čerstvé novinky. Jedno je však jisté: Všechny nás spolehlivě zahřejí, pobaví a připraví na letní festivalovou sezónu,” říká Michal Thomes, ředitel Rock for People.
HUDEBNÍ ZPRÁVY
Niakara představí naživo skladby z nového, temněji laděného EP Anubis v klubu Modrá Vopice
Druhá vlna Anubis Tour ll začíná! Niakara potvrzuje své místo mezi zajímavými současnými projekty...
Declan Welsh: Pokud chcete dělat umění, kašlete na algoritmy
Declana Welshe jsme se v rozhovoru zeptali, proč jeho hudba nemá posluchače jen utvrzovat v tom, co už cítí,...
Třetí den Pop Messe spojil generace
Třetí den Pop Messe ukázal snad největší rozpětí celého festivalu. Od českého indie popu přes rapovou...
Savatage: impresivní vrchol moravsko-krumlovského Rock Castle 2026
Legendárních kapel jako jsou floridští Savatage by člověk pohledal. Ještě před několika lety se to zdálo neuvěřitelné,...
Red Leather: Anonymní show v zaplněné MeetFactory
V sobotu 22. srpna 2026 se v pražské MeetFactory uskutečnil koncert amerického hudebníka Red Leather. V 20:00...
» zobrazit více...
RECENZE
» Album Montáž 1996 – 2014 přináší...
» Stones nestárnou, na Foreign Tongues se předvádí...
» Wow! Muse míří ke hvězdám
» Tichý architekt aneb když australský prog,...
» Magické, uhrančivé, hypnotické. Takové...
» Jinany – Ptáci a Draci: EPčko, se kterým...
» zobrazit více...
Niakara představí naživo skladby z nového, temněji laděného EP Anubis v klubu Modrá Vopice
Druhá vlna Anubis Tour ll začíná! Niakara potvrzuje své místo...
JILUKA: japonská visual kei metalová smršť ovládne Distrikt
Japonská kapela JILUKA patří k výrazným představitelům současného...
Třetí den Pop Messe spojil generace
Třetí den Pop Messe ukázal snad největší rozpětí celého festivalu....
Třetí den Pop Messe spojil generace
Třetí den Pop Messe ukázal snad největší rozpětí celého festivalu....
Declan Welsh: Pokud chcete dělat umění, kašlete na algoritmy
Declana Welshe jsme se v rozhovoru zeptali, proč jeho hudba nemá posluchače...
Letní atmosféra nekončí, do pražského Bike Jesus míří New Constellations
Září už je za rohem a s ním zase začínají ožívat pražské kluby....
Druhá tráva se singlem Rebeka vrací ke svým kořenům
Rebeka je název nového singlu kapely Druhá tráva. Jedna z nejenergičtějších skladeb...
Vstupenky na Veveří vyhrály Lucie a Gabriela
Putovní festival Hrady CZ pokračuje o tomto víkendu na Veveří. V naší...
Moravská hudební spodina ovládla Melodku. The Scrambles lákali na debut, CHLEB!K rozdával chlebíčky a Rocket Bunny uzavřeli večer punkrockovou jistotou
Poslední červencový večer se na brněnské Melodce setkaly tři kapely...
Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.
» Podporujeme nadějné kapely
» Zadání profilu interpreta
Tři Deci #37: Letní hity
Dnes se zaměříme na fenomén letních hitů a pokusíme se zjistit, co vlastně...
Hudební knihovna
REPORTÁŽ: Hollywoodské hvězdy zazářily v brněnském Sonu
KLIP: Rybičky 48 natočily nový
FESTIVAL:













