Návštěva z dystopické budoucnosti. Kosmičtí Starset vtáhli fanoušky do svého epického sci-fi světa

Po zrušeném předloňském koncertě si konečně odbyli svou českou premiéru stále oblíbenější elektronicky ladění hardrockeři Starset. Ve vyprodaném Rock Café předvedli výpravnou a hudebně skvěle zmáknutou show, na niž se bude ještě dlouho vzpomínat.

Starset se rozhodli pro poměrně neobvyklý tah a do Prahy dorazili úplně bez supportu. Tahle kapela totiž žádného předskokana nepotřebuje! Když její členové o osmé hodině večerní předstoupili před narvaný klub s první písní Manifest, zapůsobilo to, jakoby do publika hodili rozbušku. Celá místnost byla v tu ránu v pohybu a nadšený křik a sborový zpěv je provázel po celý večer.


Bravurní výkon frontmana Dustina Batese, jehož pěveckých schopností naživo nedosahují ani leckteří slavnější zpěváci, byl umocňován neméně talentovanými kytaristy a doprovodem v podobě cella a violy. Zazněly skladby ze všech tří alb, instrumentální sólo i cover na AC/DC.

Kromě muziky si Starset dali hodně záležet i na propracované show. Projekce sloužily nejen pro zpestření jednotlivých písní, ale stála na nich velká část večera. V přestávkách a během čekání na přídavek dotvářely promítané scény příběh blízké budoucnosti, před níž se Starset snaží lidstvo varovat. Při vstupu každý návštěvník obdržel kartičku s pokyny ke stažení oficiální aplikace, pomocí které mohl rozšifrovat kódy vylepené po prostorách klubu, sloužící k doplnění příběhu.

Světelné a kouřové efekty byly samozřejmostí. Hudebníci navíc celý večer strávili v kostýmech astronautů, které oba kytaristé s vrcholem show vyměnili za barevně nasvícené skafandry.

Starset připravili svým českým fanouškům skvěle odehranou show plnou emocí a od první minuty dokázali sami vytvořit atmosféru, kterou by jim leckterá kapela mohla závidět. Doufejme, že nás brzy poctí další návštěvou.


GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Motivační song Radka Bangy doprovází klip plný inspirativních osobností
08.06.

Motivační song Radka Bangy doprovází klip plný inspirativních osobností

Když chceš, tak to dokážeš je ústřední myšlenkou nové písničky Radka Bangy s názvem Nic není nemožné....


Taylor Swift po třinácti letech znovu vydává své třetí studiové album Speak Now, objeví se nejen nové skladby ale i zajímavé kolaborace!
08.06.

Taylor Swift po třinácti letech znovu vydává své třetí studiové album Speak Now, objeví se nejen nové skladby ale i zajímavé kolaborace!

Americká star Taylor Swift znovu vydává své třetí studiové album Speak Now, které původně vyšlo...


Visací Zámek slaví 41 let
08.06.

Visací Zámek slaví 41 let

Koncert 41 LET V PUNKU proběhne 24. června 2023 na pražském Strahově. Na tomto koncertě kapela pokřtí CD i DVD Made...


V rámci svého vůbec prvního sólového turné se Hauser zastaví také v Praze
08.06.

V rámci svého vůbec prvního sólového turné se Hauser zastaví také v Praze

Drsňák mezi instrumentalisty a zakládající člen skupiny 2Cellos Stjepan Hauser, známý jednoduše jako Hauser, ohlašuje...


Prague Rocks se vrací
07.06.

Prague Rocks se vrací

Festival Prague Rocks, pořádaný společností Live Nation, se letos vrací se slibným line-upem, který odstartuje vaše...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Bazilišek
31.05.

Bazilišek

» Divokej Bill

Čekání na nové album Divokýho Billa je u konce. Na den přesně po šesti...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru