Najlepšie veci od Miriam Kaiser

Po dvou letech od vydání svého debutového alba Deň dňu, představuje Miriam Kaiser zajímavý audio-vizuální projekt s názvem Colour Sounds.

Ochutnávkou připravovaného alba je vycházející EP s názvem Najlepšie veci. Celé album Colour Sounds Miriam plánuje vydat na podzim hohoto roku. Na projektu se kompozičně, aranžérsky, interpretačně a produkčně podílejí Miriam Kaiser a Milan Adamec. Obrazovou projekci slovenské krajiny a lidové kultury připravil fotograf, filmař a dokumentarista Branislav Molnár.

Proč tentokrát autoři vybrali anglický název? „Vnímam, že tento projekt môže osloviť aj zahraničného poslucháča, preto som zvolila jednoduchý anglický názov, ktorý vyjadruje spojenie farebného obrazu s farebnou hudbou." říká Miriam.

Charakteristickým rysem projektu je autentická inspirace slovenskou melodikou a její současné moderní zpracování, které vychází z klasické, populární, ale i z elektronické hudby. Miriam navazuje na svoji předchozí tvorbu, pro kterou jsou typické smyčcové aranžmá, podpořené jemnou elektronickou hudbou. V porovnání s debutovým albem Deň dňu dává nový projekt Colour Sounds větší prostor instrumentální hudbě.

V našej tvorbe stále čerpáme zo svojich bohatých skúseností profesionálnych huslistov, čo sa najviac prejavuje pri využívaní sláčikového kvarteta ako základného stavebného materiálu, ktoré je miestami podporené orchestrálnymi plochami."

Zajímavou novinkou instrumentálnosti je časté používání harfy, která v některých skladbách rozvíjí snivé impresionistické nálady vloni vydaného singlu Zvony. V nové pilotní skladbě Plameň je netradičním obohacením i cembalo, které v kombinaci smyčcového orchestru a sólových nástrojů doplní Miriam Kaiser o prvky barokní hudby (concerto grosso).

Ti, kteří si oblíbili album Deň dňu, Colour Sounds nabídne i pestrou kolekci písní. Posluchači si už nyní mohou poslechnout novinku Skôr ako sa rozvidní, inspirovanou známou slovenskou lidovou písní Čiene oči a Najlepšie veci, které svojí průzračnou krásou určitě zaujmou nejednoho posluchače.

Připravovaný projekt sólově obohatili i známí interpreti, harfista Michal Matejčík nebo violoncellista Jozef Lupták.

S Michalom sa poznáme ešte zo školských lavíc bratislavského konzervatória, medzičasom sa z neho stal uznávaný hudobník , má za sebou mimo iných aj koncertné turné s G. Michaelom. Jozefa zasa ako prvá oslovila moja priateľka, ktorá len medzi rečou spomenula, že hľadám čelistu, ktorý zahrá aj náročné party. To bola výzva pre skúseného a odvážneho hudobníka, ktorú Jozef neodmietol." doplňuje Miriam.

Celý projekt je ambiciózní a chce svojí zvukomalebností, použitými netradičními nástroji doplněné o obrazovou projekci, oslovit i náročnější publikum všech věkových kategorií.

Na první koncert se můžeme těšit na začátek záři v Bratislavě.


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu
15.04.

Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu

Pražský Palác Akropolis bude již tuto středu 17. dubna dějištěm křtu nového alba zpěvačky a skladatelky Báry...


Novo Amor bude mít v Čechách premiéru
15.04.

Novo Amor bude mít v Čechách premiéru

Velkou dávku snů, lásky a touhy naservíruje na svém premiérovém vystoupení v České republice...


Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené
15.04.

Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené

Krátce po koncertě Evergreen Terrace na festivalu Brutal Assault jsem strávil příjemnou a neformální půl hodinku s celou...


Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma
14.04.

Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma

Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO) vyhlásila již před 13 lety 30. duben jako Mezinárodní den jazzu....


Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku
14.04.

Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku

Alternativní rockeři The Mysterines vydali první desku před dvěma lety a tehdy taky vystoupili poprvé v Praze....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Another Side of You
04.04.

Another Side of You

» Illumishade

Another Side of You je název druhého alba švýcarské rockmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru