Najlepšie veci od Miriam Kaiser

Po dvou letech od vydání svého debutového alba Deň dňu, představuje Miriam Kaiser zajímavý audio-vizuální projekt s názvem Colour Sounds.

Ochutnávkou připravovaného alba je vycházející EP s názvem Najlepšie veci. Celé album Colour Sounds Miriam plánuje vydat na podzim hohoto roku. Na projektu se kompozičně, aranžérsky, interpretačně a produkčně podílejí Miriam Kaiser a Milan Adamec. Obrazovou projekci slovenské krajiny a lidové kultury připravil fotograf, filmař a dokumentarista Branislav Molnár.

Proč tentokrát autoři vybrali anglický název? „Vnímam, že tento projekt môže osloviť aj zahraničného poslucháča, preto som zvolila jednoduchý anglický názov, ktorý vyjadruje spojenie farebného obrazu s farebnou hudbou." říká Miriam.

Charakteristickým rysem projektu je autentická inspirace slovenskou melodikou a její současné moderní zpracování, které vychází z klasické, populární, ale i z elektronické hudby. Miriam navazuje na svoji předchozí tvorbu, pro kterou jsou typické smyčcové aranžmá, podpořené jemnou elektronickou hudbou. V porovnání s debutovým albem Deň dňu dává nový projekt Colour Sounds větší prostor instrumentální hudbě.

V našej tvorbe stále čerpáme zo svojich bohatých skúseností profesionálnych huslistov, čo sa najviac prejavuje pri využívaní sláčikového kvarteta ako základného stavebného materiálu, ktoré je miestami podporené orchestrálnymi plochami."

Zajímavou novinkou instrumentálnosti je časté používání harfy, která v některých skladbách rozvíjí snivé impresionistické nálady vloni vydaného singlu Zvony. V nové pilotní skladbě Plameň je netradičním obohacením i cembalo, které v kombinaci smyčcového orchestru a sólových nástrojů doplní Miriam Kaiser o prvky barokní hudby (concerto grosso).

Ti, kteří si oblíbili album Deň dňu, Colour Sounds nabídne i pestrou kolekci písní. Posluchači si už nyní mohou poslechnout novinku Skôr ako sa rozvidní, inspirovanou známou slovenskou lidovou písní Čiene oči a Najlepšie veci, které svojí průzračnou krásou určitě zaujmou nejednoho posluchače.

Připravovaný projekt sólově obohatili i známí interpreti, harfista Michal Matejčík nebo violoncellista Jozef Lupták.

S Michalom sa poznáme ešte zo školských lavíc bratislavského konzervatória, medzičasom sa z neho stal uznávaný hudobník , má za sebou mimo iných aj koncertné turné s G. Michaelom. Jozefa zasa ako prvá oslovila moja priateľka, ktorá len medzi rečou spomenula, že hľadám čelistu, ktorý zahrá aj náročné party. To bola výzva pre skúseného a odvážneho hudobníka, ktorú Jozef neodmietol." doplňuje Miriam.

Celý projekt je ambiciózní a chce svojí zvukomalebností, použitými netradičními nástroji doplněné o obrazovou projekci, oslovit i náročnější publikum všech věkových kategorií.

Na první koncert se můžeme těšit na začátek záři v Bratislavě.


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Album Třetí propojuje textovou naléhavost s hudební lehkostí
25.09.

Album Třetí propojuje textovou naléhavost s hudební lehkostí

Naléhavost sdělení s až bezstarostně laděnou muzikou a hudební lehkost s vážností slov propojuje kapela...


Punk-rockový večírek v Říčanech s kapelou E!E
25.09.

Punk-rockový večírek v Říčanech s kapelou E!E

Tento pátek 29.9. 2023 se v Říčanech u Prahy sejde špička punk-rockové scény. Od dvaceti hodin postupně...


S novým klipem a bestofkou vyráží Vanessa na turné
25.09.

S novým klipem a bestofkou vyráží Vanessa na turné

Kontroverzní a provokující kapela Vanessa vchází do Kristových let. K této příležitosti představí elektronická formace...


Jason Derulo vystoupí v pražské O2 areně u příležitosti 20. výročí od otevření
25.09.

Jason Derulo vystoupí v pražské O2 areně u příležitosti 20. výročí od otevření

Derulo je pokrokový, žánrově vyhraněný a nesmírně kreativní, a tak se zařadil mezi nejdynamičtější osobnosti světového...


Darth Vader si zahrál v klipu Meredith Hunter
25.09.

Darth Vader si zahrál v klipu Meredith Hunter

Liberecká modern rocková parta Meredith Hunter se v nové sestavě  po roce odmlky ozývá s novým klipem a singlem...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Thorns
24.08.

Thorns

» Martin Tony

Thorns je třetí sólové album anglického zpěváka Tonyho Martina....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru