Na vrcholu formy: Bad Omens ukázali, že si vyprodaný Karlín právem zasloužili

Tak jsme se konečně dočkali. Lusknutím prstu utekl páteční večer ve vyprodaném Karlíně. Bad Omens nám včera naservírovali show, jakou dlouho nepamatuji. Jestli si totiž někdo vyprodané Fórum Karlín opravdu zasloužil, a přesvědčil nás, že na něj svými kvalitami dosahuje, jsou to právě oni. 

 

Když jsem dorazila do Karlína a spatřila frontu táhnoucí se přes několik ulic, přejel mi mráz po zádech. Vždyť to je neskutečné. Kapela, která u nás odehrála Lucernu, teď vyprodala mnohonásobně větší koncertní halu. Okolí Karlína tak obsadily stovky fanoušků v merchi, češtinu místy předehnalo množství anglicky mluvících návštěvníků koncertu, a kolemjdoucí si nemohli odpustit otázku, na co tady vlastně všichni čekáme. No, na koncert kapely která roste tak rychle, že je možné, že příští zastávku už si u nás střihne ve Fortuně či ještě větším prostoru. 

Po příchodu do  haly nás čekalo příjemné zpestření v podobě pre-show playlistu. Jak se dalo čekat, nechyběl ani song od Bring Me the Horizon, se kterými nedávno Bad Omens jeli UK turné. O zábavu tak bylo postaráno a fanoušci zpěvem rozehřáli své hlasivky na zbytek večera. Čas rychle utekl, odbyla osmá a balkony i plocha stání byly poměrně slušně zaplněny. Ještě před hlavními hvězdami večera totiž vystoupila zpěvačka Poppy, která se u nás, alespoň dle komentářů publika, taktéž těší velké oblibě. Na její show jsem nešla s velkým očekáváním, o to více jsem pak byla překvapena, jak zajímavou podívanou dokázala předvést. Úchvatné vizuály, skvělý hudební doprovod a pocit, jako bych se nacházela na jiné planetě, kterou ovládá umělá inteligence. 

Původně popová zpěvačka s jemným hláskem (a ještě jemnější vizáží) dokázala párkrát publikum zvednout ze židle. Ne vždy však v dobrém. „Milujeme tě, Poppy," zaznělo ze zadních řad, zatímco pán vedle mě se po skončení její show zmohl jen na „To bylo fakt divný". A vlastně nebyl daleko od pravdy. Hudba, kterou Poppy dělá, není úplně standardní. Možná ale právě tím vystupuje z řady. Za sebe musím dodat, že u její další české zastávky nesmím chybět.


Následovala krátká pauza a Fórum se pomalu zahalilo do temnoty. Ohlušující křik fanoušků (převážně tedy fanynek) značil, že právě začíná show, na kterou jsme se všichni ukrutně dlouho těšili. Za znění intra doprovázeného vizuály na pódium vtrhla postupně celá kapela a pražskou show odpálila songem ARTIFICIAL SUICIDE. Musím říct, že množství mobilů ve vzduchu mě lehce vyděsilo. Popularita, které se kapele dostalo na síti TikTok totiž nabízela možnost, že si mnozí přišli poslechnout pouze ty největší vypalovačky.

Hlasitost publika mě nicméně velmi rychle utvrdila v tom, že u nás kluci mají fakt slušnou základnu pravých fanoušků. Zpěvák Noah předváděl vynikající výkony, zvuk byl alespoň v místech poblíž zvukaře opravdu slušný, a celý Karlín si každou další píseň vychutnával víc a víc. Nechyběly moshpity, které by možná byly větší, kdyby jim nebránila barikáda oddělující obyčejné stání od golden circle, balkón se otřásal a fanošuci šíleli. Bad Omens si zkrátka hned od začátku publikum omotali kolem prstů.

 

 

Vyzdvihnout musím stage setup. Bubeník vyčníval vysoko nad pódiem, byl tak vidět i ze zadních řad, celou show provázely pěkné vizuály spojené s videoklipy k jednotlivým písním a stage lemovala čtveřice prazvláštních lamp, které svítily do rytmu. Neméně skvělý byl setlist, který nabídl průřez celou diskografií. Nechyběla klasika v podobě Limits či Glass House, ale ani ty nejočekávanější - THE DEATH OF PEACE OF MIND a Like A Villain. Vyprodaný Karlín by většinu textů z fleku odzpíval za Noaha. Ten mimochodem ocenil pražské publikum, vzpomněl na začátky své kariéry, kdy jejich show navštěvovalo pár desítek lidí, a bylo vidět, že si množství přítomných fanoušků nesmírně váží.  

Součástí setlistu byla, mimo jiné, novinka V.A.N, na které zpívá právě předskokanka Poppy. V druhé půlce koncertu se tak přidala ke zbytku kapely a předvedla výkon srovnatelný se studiovou verzí. Kombinace jejího hlasu s esencí zvuku Bad Omens byla, alespoň za mě, pomyslnou třešničkou na dortu celého večera. O fous větším zážitkem už snad byl jen společný chant "CONCRETE JUNGLE", na který navázala finální Dethrone, kterou se kapela s fanoušky rozloučila. Ikdyž se většina lidí rozprchla pryč, Noah, Folio, Jolly a Nicholas se po chvíli vrátili a hodili do publika slušné množství trsátek a paliček. Následovala už jen poklona, hlasitý potlesk, a hodinu a půl dlouhý set byl u konce. 

Bad Omens jsou zkrátka mistři v tom, co dělají. Ačkoliv je vidět, že část inspirace berou u svých velkých idolů, Bring Me the Horizon, dělají hudbu od srdce. Kdyby mi někdo před rokem řekl, že si takto podmaní tisíce lidí v Karlíně, asi bych mu nevěřila. Opak je ale pravdou a tahle partička z Richmondu si šlape cestičku mezi to nejlepší, co současná hudební scéna nabízí. Kdo nedorazil, může jen litovat, protože velká stage jim neskutečně sedla. Dostali ze sebe totiž i to, co jim malá Lucerna tehdy neumožnila. Co dodat? Návštěvníci Rock for People 2024, připravte se na nářez. Jsme u vrcholu kariéry opravdu talentované kapely.
ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Nové album Norah Jones slibuje syrovost bez přehnané dokonalosti
02.03.

Nové album Norah Jones slibuje syrovost bez přehnané dokonalosti

Populární americká zpěvačka, písničkářka a pianistka Norah Jones vydává příští týden své deváté...


Totální nasazení, The Fialky a Nežfaleš si dávají repete
02.03.

Totální nasazení, The Fialky a Nežfaleš si dávají repete

Společné turné kapel Totální nasazení, The Fialky a Nežfaleš se osvědčilo již v dubnu 2022, kdy si populární...


Twenty One Pilots vydávají nový singl a oznamují desku Clancy. Vyjde v květnu letošního roku
01.03.

Twenty One Pilots vydávají nový singl a oznamují desku Clancy. Vyjde v květnu letošního roku

Twenty One Pilots po třech letech přichází s novou hudbou. Singlem "Overcompensate" tak odstartovali poslední desku,...


The 1975 se po sedmi letech vrací do Prahy. Svůj unikátní show koncept přivezou do holešovické Fortuny
01.03.

The 1975 se po sedmi letech vrací do Prahy. Svůj unikátní show koncept přivezou do holešovické Fortuny

Nejlepší konceptuální show na současné hudební scéně míří do Prahy. Je to tak, britská skupina...


Elegantní ikona popové hudby; Sophie Ellis-Bextor dorazí do Prahy
01.03.

Elegantní ikona popové hudby; Sophie Ellis-Bextor dorazí do Prahy

Britská popová zpěvačka a textařka Sophie Ellis-Bextor přijede premiérově do Prahy, kde již 15. 3. představí...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Co my víme
23.02.

Co my víme

» Bratři Ebenové

Nová nahrávka Co my víme je 6. řadovým albem kapely Bratři Ebenové....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru