Na křtu v pražském Rock Café si fanoušci poprvé naživo vychutnali všechny skladby z nového alba Tomodachi od Mirai

Mirai, známá česká popová hudební skupina, přinesla svým fanouškům 12. dubna tohoto roku dlouho očekávané album s názvem TOMODACHI. V rámci představení alba kapela připravila speciální křest, který se konal v pondělí 20. května v pražském klubu Rock Café.

Večer zahájila kapela Realita, která ve své hudbě spojuje prvky alternativního popu, rocku a elektroniky. Jejich energické vystoupení bylo plné dynamiky a nadšení, což perfektně naladilo publikum na hlavní hvězdy večera.

Když Mirai vystoupili na pódium, celý klub už netrpělivě čekal. Pro kapelu i fanoušky byl tento koncert výjimečný nejen tím, že se jednalo o křest nového alba, ale také tím, že zde poprvé naživo zaznělo všech 12 písní z TOMODACHI. Prvním songem večera byla pohodová skladba Easy, která svým nenuceným tempem perfektně naladila fanoušky na další songy. Publikum se hned od začátku zapojilo a společně s kapelou si zpívalo slova, minimálně refrénu. Následovaly skladby jako Kdyby příliš času zbývalo, Julie, Nespíš a 69 problémů a Sdílení. Samozřejmě nemohl chybět ani rytmický hit Summer love, který mnozí znají i z rádií. Tato skladba rozproudila krev v žilách všech přítomných a klub Rock Café se proměnil v jeden velký taneční parket.

 

 

Po několika úvodních písních následoval samotný křest alba, při kterém kapelu podpořili členové týmu. V rámci křtu bylo i zmíněno, že název Tomodachi znamená v překladu "přátelé." Toto pojmenování není náhodné, protože kluci z kapely jsou příkladem přátelství. Na české hudební scéně společně působí už 10 let.

Album Tomodachi se nese v poměrně jiném duchu než ty předchozí a na všech písničkách jde vidět posun kapely. Vzhledem k tomu, že jde dle jejich slov o jeden z nejsvobodnějších projektů, které zatím udělali, odráželo to jejich energii během celého koncertu. Na závěr samotného křtu poslali láhev ginu, kterou se album pokřtilo, do publika, což vyvolalo oprávněné nadšení mezi fanoušky.

Koncert pokračoval s energickým party songem All Night Long. Při refrénu "chci vidět celej klub, chci ruky hore" celý klub poslechl a ruce fanoušků vyletěly do vzduchu. Následovaly písně jako Promiň a Čas rány zahojí, na které se podílel i slovenský rapper Majk Spirit. Zazněl i první singl z alba – Dopis, který byl vydán už na podzim minulého roku. Fanoušci tuto píseň dobře znali a zpívali ji společně s kapelou. Posledním songem z alba A ty víš koncert ale nekončil.

 

Zazněly totiž i písně z předchozích alb, což si skalní fanoušci neskutečně užili. Mirai zahráli hity jako Chci tačit, Tenkrát, Yahoda, Pojď ke mně blíž, Vedle tebe usínám, Vlci, OTCHI, I přes to všechno, což jsou jejich nejposlouchanější songy za celou kariéru.

Rychle tak došlo na poslední píseň večera, kterou nemohla být žádná jiná, než Když nemůžeš, tak přidej, během které si Mirai skočil do publika a nechal se unášet davem fanoušků.

 

 

Celou show doprovázely blikající světelné efekty a pára, což vytvářelo dynamickou a vizuálně poutavou atmosféru. I když šlo o intimnější vystoupení, než na jaké je kapela obvykle zvyklá, rozhodně to nemělo vliv na drive, který tento křest měl. Navzdory menšímu prostoru a komornější atmosféře se kapela postarala o show s velkým S. Večer v Rock Café tak byl důkazem, že Mirai dokážou excelovat jak na velkých pódiích, tak i v menších, intimnějších prostředích, a vždy přitom vytvoří nezapomenutelnou atmosféru.


Foto: Kristýna Michalčíková

GALERIE

Související obsah:

» Jedinečný koncert kapely MIRAI v podobě křtu nového alba TOMODACHI proběhne v pražském Rock Café   (Kristýna Michalčíková, 10. 05. 2024)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Country folk ovládl stage; Sons of the East znovu v Praze
15.06.

Country folk ovládl stage; Sons of the East znovu v Praze

Australská indie folk country kapela Sons of the East znovu zavítala do Prahy, kde pro své fanoušky vystoupila ve středu...


Otce Jana Bendiga si v novém klipu zahrál Zdeněk Godla
14.06.

Otce Jana Bendiga si v novém klipu zahrál Zdeněk Godla

Jen pár týdnů po vydání úspěšného songu TU TU TU přichází zpěvák Jan Bendig s další novinkou. Ve skladbě...


Ewa Farna představila nový videoklip překvapivě na Rock for People
14.06.

Ewa Farna představila nový videoklip překvapivě na Rock for People

Necelých 24 hodin od zveřejnění nového songu Vlny, který vznikl jako titulní píseň ke stejnojmennému filmu Jiřího...


Keltové z Bostonu nám zahráli punk
14.06.

Keltové z Bostonu nám zahráli punk

Pražskou Lucernou zněl divoký zvuk keltského punku od bandy z Bostonu. Minulý víkend jste mohli být součástí...


Kafka Band novým singlem připomíná 100 let od úmrtí Franze Kafky
13.06.

Kafka Band novým singlem připomíná 100 let od úmrtí Franze Kafky

Křehká, jemná, melancholická. Taková je píseň Die Bäume – Stromy, která, stejně jako všechny předešlé...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Je všechno dobrý? Je to složitější.
13.06.

Je všechno dobrý? Je to složitější.

» Kieslowski Marie

Sólové debutové album "Je všechno dobrý?” v digitální podobě...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru