Multižánrový Prasofest na Vlčtejně si připsal devátý zápis do hudebních kronik

Členitý areál podhradí zříceniny Vlčtejn se v sobotu 6.8.2022 proměnil v hudební arénu, kde se na programu rýsovala známá jména mnoha žánrů. Akci oficiálně odstartoval moderátor Mařena z S.A.S.  v půl druhé a od té doby se hosté ocitli v příjemném zajetí koncertní atmosféry, sálající tu z každého metru kubického.  

O rozjezd a zápis do historie jako úvodní kapela 9. ročníku, se postarala kolínská punk-rocková parta Prasákův Gauč. Silný náboj a svižná muzika si tu určitě našly nové příznivce. Klidnější průběh měl akustický blok písničkáře Záviše. Ten dostál své přezdívce kníže pornofolku na sto procent a jen věřím, že v publiku se nevyskytovalo příliš mladé posluchačstvo.  Změna rytmu přišla s punkovým !V.V.Ú. Kapela do Vlčtejna přicestovala z Pardubic právě proto, aby zde předvedla výběrový playlist a rozdala skvělou náladu zaplněnému betonovému parketu. Je pravda, že někteří hosté rapovou Sodomu Gomoru vynechali, přesto tu byla drtivá většina těch, kteří si texty ostré jako břitva rádi poslechli. Pod jmenovanou hlavičkou se skrývala dvojice Řezník a De Sade, jež si v závěru setu vytáhla na stage několik fanynek z prvních řad.  

Se skupinou V3SKA se rozvlnil parket v rytmu zdařilého skáčka. Oblíbené songy, hlasitý doprovod a spokojenost byly k vidění jak u aktérů na pódiu, tak v pulsujícím kotli. Velké očekávání před vystoupením pražských Plexis bylo přímo hmatatelné. Punkové legenda s Petrem Sidem Hoškem u mikrofonu vybalila obsáhlý playlist, který tu padl na velice úrodnou půdu.Nu-metalový nářez nás čekal s pražskou skupinou Cocotte Minute. Zpěvák Zeller tradičně mizel mezi fanoušky a byl i strůjcem všeobecně oblíbené uličky. Chaos a běsnění nasadily korunu parádnímu bloku.  

Předposledním učinkujícím na sobotním festivalu se stala příbramská punková kapela E!E s Bořkem u mikrofonu. Známé kousky masírovaly vše, co jim stálo v cestě a závěrečný Humusák jen strvrdil vydařený koncert. Mařena v tento čas vyměnil moderátorství za kytaru a zpěv v nýřanské punkové skupině S.A.S. Muzikanti letos (2022) vydali album Blejt, ze kterého tu mnohé zaznělo včetně songů dříve narozených. Poslední akord, poslední tón a Prasofest vol. 9 se stal pouze a jenom hezkou vzpomínkou.


GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Prvním headlinerem festivalu Rock for People jsou Bring Me The Horizon
26.09.

Prvním headlinerem festivalu Rock for People jsou Bring Me The Horizon

I organizátoři královéhradeckého festivalu Rock for People odehráli svůj první tah při podzimním odhalování...


Návrat ke kořenům: Leo Moracchioli a Frog Leap si opět podmanili Lucernu
26.09.

Návrat ke kořenům: Leo Moracchioli a Frog Leap si opět podmanili Lucernu

Z plánovaného místa koncertu v holešovické hale Sasazu se organizátoři rozhodli upustit a pondělní koncert...


Combichrist & Megaherz: Temná party uprostřed velkoměsta
26.09.

Combichrist & Megaherz: Temná party uprostřed velkoměsta

V neděli večer zavítali do Prahy rovnou dvě legendy industrialu doplněného o tvrdé kytary: němečtí Megaherz...


Tenkrát na západě – Devadesátky
26.09.

Tenkrát na západě – Devadesátky

V sobotu 30.září se v DEPO 2015 uskuteční vzpomínka na devadesátá léta plzeňské scény …. Čeká...


Album Třetí propojuje textovou naléhavost s hudební lehkostí
25.09.

Album Třetí propojuje textovou naléhavost s hudební lehkostí

Naléhavost sdělení s až bezstarostně laděnou muzikou a hudební lehkost s vážností slov propojuje kapela...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Thorns
24.08.

Thorns

» Martin Tony

Thorns je třetí sólové album anglického zpěváka Tonyho Martina....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru