Multižánrový Prasofest na Vlčtejně si připsal devátý zápis do hudebních kronik

Členitý areál podhradí zříceniny Vlčtejn se v sobotu 6.8.2022 proměnil v hudební arénu, kde se na programu rýsovala známá jména mnoha žánrů. Akci oficiálně odstartoval moderátor Mařena z S.A.S.  v půl druhé a od té doby se hosté ocitli v příjemném zajetí koncertní atmosféry, sálající tu z každého metru kubického.  

O rozjezd a zápis do historie jako úvodní kapela 9. ročníku, se postarala kolínská punk-rocková parta Prasákův Gauč. Silný náboj a svižná muzika si tu určitě našly nové příznivce. Klidnější průběh měl akustický blok písničkáře Záviše. Ten dostál své přezdívce kníže pornofolku na sto procent a jen věřím, že v publiku se nevyskytovalo příliš mladé posluchačstvo.  Změna rytmu přišla s punkovým !V.V.Ú. Kapela do Vlčtejna přicestovala z Pardubic právě proto, aby zde předvedla výběrový playlist a rozdala skvělou náladu zaplněnému betonovému parketu. Je pravda, že někteří hosté rapovou Sodomu Gomoru vynechali, přesto tu byla drtivá většina těch, kteří si texty ostré jako břitva rádi poslechli. Pod jmenovanou hlavičkou se skrývala dvojice Řezník a De Sade, jež si v závěru setu vytáhla na stage několik fanynek z prvních řad.  

Se skupinou V3SKA se rozvlnil parket v rytmu zdařilého skáčka. Oblíbené songy, hlasitý doprovod a spokojenost byly k vidění jak u aktérů na pódiu, tak v pulsujícím kotli. Velké očekávání před vystoupením pražských Plexis bylo přímo hmatatelné. Punkové legenda s Petrem Sidem Hoškem u mikrofonu vybalila obsáhlý playlist, který tu padl na velice úrodnou půdu.Nu-metalový nářez nás čekal s pražskou skupinou Cocotte Minute. Zpěvák Zeller tradičně mizel mezi fanoušky a byl i strůjcem všeobecně oblíbené uličky. Chaos a běsnění nasadily korunu parádnímu bloku.  

Předposledním učinkujícím na sobotním festivalu se stala příbramská punková kapela E!E s Bořkem u mikrofonu. Známé kousky masírovaly vše, co jim stálo v cestě a závěrečný Humusák jen strvrdil vydařený koncert. Mařena v tento čas vyměnil moderátorství za kytaru a zpěv v nýřanské punkové skupině S.A.S. Muzikanti letos (2022) vydali album Blejt, ze kterého tu mnohé zaznělo včetně songů dříve narozených. Poslední akord, poslední tón a Prasofest vol. 9 se stal pouze a jenom hezkou vzpomínkou.


GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Hemlock , heavy metalová kapela z Las Vegas, odehraje koncert v legendárním klubu Modrá Vopice
17.07.

Hemlock , heavy metalová kapela z Las Vegas, odehraje koncert v legendárním klubu Modrá Vopice

Groovy metalová kapela Hemlock odstartovala na začátku července své evropské turné. Tahle parta muzikantů...


Prague Louka ožije prvním ročníkem BadBoy Festu
17.07.

Prague Louka ožije prvním ročníkem BadBoy Festu

Během letošního léta přivítá Praha zbrusu nový festival. Nese název BadBoy Fest a uskuteční se 24. srpna na malebné Prague...


Michal Pavlíček vystoupí na Občanské plovárně s Unique orchestra
17.07.

Michal Pavlíček vystoupí na Občanské plovárně s Unique orchestra

V rámci koncertní série Prague Open Air vystoupí kytarista, hudební skladatel, uznávaný autor symfonické...


Imodium přichází se čtvrtým singlem z chystaného alba
17.07.

Imodium přichází se čtvrtým singlem z chystaného alba

Euforie z návratu na koncertní pódia i do studia v případě rockové kapely Imodium stále trvá. Po singlech Lampy, Tuláci a...


Žižkovští The Tchendos avizují singlem Elvis už nežije druhé album
16.07.

Žižkovští The Tchendos avizují singlem Elvis už nežije druhé album

„Země je kulatá a Bůh není. Vakcíny fungujou, klima se mění. Elvis už nežije, Měsíc byl dobyt, je prostě dobrý...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru