Morcheeba si sama vybrala předkapelu. V Bratislavě jí bude česká formace Thoola.

Již za tři dny, tedy v neděli 13. září, vystoupí v bratislavské Staré Tržnici britská kapela Morcheeba. A ta si sama vybrala předkapelu. Ač mezi návrhy byly renomované české i slovenské skupiny, volba nakonec padla na českou kapelu Thoola. Brány Staré Tržnice se v neděli otevřou v 18.30 hodin, v sedm zahraje Thoola a o hodinu později Morcheeba.

Pražský kvintet Thoola je za poslední rok nejhranější kapelou na pražském Rádiu1 a jejich mix kytar s ženským zpěvem a houslemi zní podle recenzentů jako byste smíchali ranné Ecstasy of St. Theresa s Khoibou a The Velvet Underground. Posuďte sami:



Morcheeba, která má za sebou osm řadových desek, míchá ve své hudbě prvky trip-hopu, folku a popu a hlavně její první dvě desky prakticky až dodnes výrazně ovlivňují zvuk britské nezávislé scény. Skupina odehraje v Bratislavě všechny své největší hity jako The Sea, Trigger Hippie, Blindfold, Rome Wasn´t Built in nebo Day. Zároveň půjde o první veřejné vystoupení Morcheeby se zpěvačkou Skye Edwards v Bratislavě a druhé na Slovensku, premiéru absolvovali v roce 2012 na festivalu Grape


GALERIE

Související obsah:

» Morcheeba popřeje klubu Roxy k narozeninám   (Jan Vavřík, 02. 10. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Temná popová senzace Ari Abdul míří do Prahy
10.03.

Temná popová senzace Ari Abdul míří do Prahy

Americká zpěvačka a skladatelka Ari Abdul, jedna z nejvýraznějších nových tváří temného alternativního popu,...


Chuť tančit a akustické melodie – Alice Merton v Rock Café
09.03.

Chuť tančit a akustické melodie – Alice Merton v Rock Café

Pražské Rock Café se 6. března zaplnilo fanoušky, kteří přišli nasát jedinečnou atmosféru koncertu...


Colours of Ostrava rozšiřují program: dorazí Lorde, Moby, LP nebo Teddy Swims
09.03.

Colours of Ostrava rozšiřují program: dorazí Lorde, Moby, LP nebo Teddy Swims

Festival Colours of Ostrava odhaluje další část programu nadcházejícího ročníku a přidává jména, která potvrzují...


Hlavní hvězdou festivalu Basinfirefest budou američtí W.A.S.P.
09.03.

Hlavní hvězdou festivalu Basinfirefest budou američtí W.A.S.P.

Festival Basinfirefest pokračuje v odhalování programu nadcházejícího ročníku a potvrzuje další silná jména...


Thrasoví velikáni se valí do Prahy
08.03.

Thrasoví velikáni se valí do Prahy

Pražský večer 12. dubna 2026 nebude jen další zastávkou turné kapely Kreator. Bude to konfrontace generací, stylů i...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Krushers of the World
18.02.

Krushers of the World

» Kreator

Krushers of the World je název šestnáctého studiového alba německé...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta