Modrá Vopice slavila 22. narozeniny a nechyběl ani ohňostroj

Pražský klub Modrá Vopice je tady hezkou řádku let. Nezdá se, ale je to tak! Vopička oslavila své 22. narozky a s velkou parádou. Na venkovním prostranství vyrostlo velké pódium a mohlo se slavit!

Kdo nezaváhal tak si v jeden večer a to 2. září, užil pořádný nášup rockovýho řádění.

Úplný úvod měla Alenka Nebeská s celou partou z Modré Vopice, která všem popřála hezký večer a slíbila za celý tým a i Kaštánkovi do nebe, že bude všechno tak, aby všichni byli jen a jen spokojení!

To hlavně dokazuje i suprově sestavený program se skvělými muzikanty, kteří přijali pozvání zahrát si na narozeninovým Vopičím mejdanu.

 

Osmnáctá hodina odbila a koncertní show začala

 

První kdo přišel, svým koncertem pogratulovat v doprovodu své skupiny Bypass, byl „rockový rebel" Vilda Čok, který je výrazná osobnost naší hudební scény. Ať zmíníme projekt Nová růže, který se znovu, loni po 22. letech dal opět dohromady, nebo dlouhodobé působení ve formaci Pražský výběr.

Každý kdo přišel hned od začátku ví, které skladby zazněly, ale my rádi připomeneme, že nechyběla Dokonalá žena ani Karel a Na Václavským Václaváku. Samozřejmě co by to bylo za show kdyby nezazněla Mrkev nesmí zemřít a Hudba je nejvíc. Škoda, že fanoušci byli trošku lenivý a pořádně Vildovi nezatleskali. Tak dodatečně tleskáme my za ně a příště se rockeři polepšete, protože to byl perfektní začátek fajnovýho večera!

Dalším z účinkujících byl baskytarista a zpěvák Vlasta Henych, který byl určitými okolnostmi tak trošku donucen, založit novou skupinu. Název a smysl čísla 666 je všeobecně znám, Vlasta jím označil v roce 1984 svůj první hudební projekt. Na tento název navazuje vroce 2011 nejen pro jeho magičnost. Nyní pokračuje s muzikou pod svým jménem a symbolem 666 V roce 2011 vydala skupina maxisingl Psychonaut. Současná sestava nyní: Vlasta Henych – basa, zpěv, Luky Netík – kytara, zpěv, Ian Kodet – kytara, zpěv a Jirka Atlet Hladík – bicí. Opět další skvělá sestava včele se zpěvákem, který má opravdu nezaměnitelný hlas. V jeho podání Magické noci, nebo skladba Zakrev, kterou věnoval hlavně Ľubovi Kashtankovi, byly jedinečný! Samozřejmě nechyběly i další skladby jako Čarodějnice, Válka s nebem nebo Psychonaut a další…..Prostě Henych666 je skvělý projekt na naší hudební scéně! Vložený klip Zakrev je vzpomínka na majitele Modré Vopice Kaštánka, který společně s Vlastou Henychem v klipu řádil.

 


Poté jsme se přestěhovali na další koncert dovnitř, aby byl čas připravit venkovní pódium bez velkých časových prostojů.

Souboj s pamětí je partička přátel co se před tím, každý po svém, nějak zajímal o hudbu. Na podzim roku 2008 vznikl tak trošku nápad, který nakonec se nerealizoval, ale dal podnět, aby nezůstalo jen u plánů. V roce 2009 se sešla v lednu parta muzikantů s tím, že to teda zkusí. Od března začali pilně zkoušet, zpočátku hráli převzaté skladby a postupem času začali pracovat i vlastních. Název kapely vznikl náhodou při přemýšlení jak, že se budou vlastně jmenovat. Hláška ze zkušebny a bylo rozhodnuto! Svým energickým koncertem přišli potěšit i právě sem do Modré Vopice.

21.hodina patřila pražské metalové kapele Dymytry, která svůj styl označuje jako Psy-core. Skupina hraje již od roku 2004 a za tu dobu si získala velkou fanouškovskou základnu po celé republice. Její image je založená na maskách z dílny Národního divadla a na mohutných kytarových rifech a melodických refrénech, které pokaždé jejich fanoušci zpívají společně. Ne jinak to bylo i právě zde. Jejich Dymytry rodina je přišla podpořit v hojném počtu. Zazněly jmenovitě skladby Smysl už nehledám,Dymytry, Plameňáci, Jsem nadšenej a nechyběla skladba Ocelová parta. Jejich koncertní show je hodně i o komunikaci se svými fanoušky, což ví každý kdo byl na jakémkoliv jejich koncertu.

Závěr večera se blížil do finále a z velkého prostoru u venkovního pódia jsme se opět přesunuli do vnitřních prostor, kde už měla naladěno poslední dívčí kapela The Agony. Ta svůj koncert odstartovala skvěle a každý si jejich koncert užíval, protože tohle jsou muzikantky co mají svoji kariéru slušně našlápnutou

Před jejich koncertem, ale nejdříve vystoupila Lucka Roubíčková, zpěvačka skupiny Black Bull, která měla původně vystoupit na narozeninové oslavě. Ta přišla omluvit kapelu, která nyní je hlavně v myšlenkách u svého basáka. Otta Kokštein měl den před vystoupením nehodu na motorce, kdy utrpěl zlomeninu nohy, nosu a hlavně pochroumané i zápěstí(přetrhané šlachy)… Všichni kdo v sále byli, přáli brzké uzdravení! My samozřejmě na dálku taky Ottovi držíme palce a přejeme za celý tým Hudební knihovny ať je vše v pořádku!

GALERIE

Související obsah:

» Premier na minifestu v Modrý Vopici   (Jana Kleinbauerová, 30. 04. 2015)
» Jinovatka a Jiříkovo vidění aneb povedený večírek v Modrý Vopici   (Jana Kleinbauerová, 22. 01. 2015)
» Premier a ostatní kapely to rozbalí v klubu Modrá Vopice   (Jana Kleinbauerová, 16. 04. 2015)
» Modrá Vopice slaví 22. narozeniny   (Jana Kleinbauerová, 18. 08. 2015)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Prouza zveřejňuje nikdy nevydaný demosnímek z roku 1994
16.06.

Prouza zveřejňuje nikdy nevydaný demosnímek z roku 1994

Kapela Prouza se ohlíží do své minulosti a vydává pětipísňové EP s prozaickým názvem "demo 1994”....


Rapper a motivátor Russ přiveze do Prahy novou desku
16.06.

Rapper a motivátor Russ přiveze do Prahy novou desku

Multiplatinový rapper Russ šel vždy vlastní cestou a vlastním tempem. Průlomové album na hraně klasického...


Country folk ovládl stage; Sons of the East znovu v Praze
15.06.

Country folk ovládl stage; Sons of the East znovu v Praze

Australská indie folk country kapela Sons of the East znovu zavítala do Prahy, kde pro své fanoušky vystoupila ve středu...


Otce Jana Bendiga si v novém klipu zahrál Zdeněk Godla
14.06.

Otce Jana Bendiga si v novém klipu zahrál Zdeněk Godla

Jen pár týdnů po vydání úspěšného songu TU TU TU přichází zpěvák Jan Bendig s další novinkou. Ve skladbě...


Ewa Farna představila nový videoklip překvapivě na Rock for People
14.06.

Ewa Farna představila nový videoklip překvapivě na Rock for People

Necelých 24 hodin od zveřejnění nového songu Vlny, který vznikl jako titulní píseň ke stejnojmennému filmu Jiřího...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Je všechno dobrý? Je to složitější.
13.06.

Je všechno dobrý? Je to složitější.

» Kieslowski Marie

Sólové debutové album "Je všechno dobrý?” v digitální podobě...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru