Modrá Vopice slavila 22. narozeniny a nechyběl ani ohňostroj

Pražský klub Modrá Vopice je tady hezkou řádku let. Nezdá se, ale je to tak! Vopička oslavila své 22. narozky a s velkou parádou. Na venkovním prostranství vyrostlo velké pódium a mohlo se slavit!

Kdo nezaváhal tak si v jeden večer a to 2. září, užil pořádný nášup rockovýho řádění.

Úplný úvod měla Alenka Nebeská s celou partou z Modré Vopice, která všem popřála hezký večer a slíbila za celý tým a i Kaštánkovi do nebe, že bude všechno tak, aby všichni byli jen a jen spokojení!

To hlavně dokazuje i suprově sestavený program se skvělými muzikanty, kteří přijali pozvání zahrát si na narozeninovým Vopičím mejdanu.

 

Osmnáctá hodina odbila a koncertní show začala

 

První kdo přišel, svým koncertem pogratulovat v doprovodu své skupiny Bypass, byl „rockový rebel" Vilda Čok, který je výrazná osobnost naší hudební scény. Ať zmíníme projekt Nová růže, který se znovu, loni po 22. letech dal opět dohromady, nebo dlouhodobé působení ve formaci Pražský výběr.

Každý kdo přišel hned od začátku ví, které skladby zazněly, ale my rádi připomeneme, že nechyběla Dokonalá žena ani Karel a Na Václavským Václaváku. Samozřejmě co by to bylo za show kdyby nezazněla Mrkev nesmí zemřít a Hudba je nejvíc. Škoda, že fanoušci byli trošku lenivý a pořádně Vildovi nezatleskali. Tak dodatečně tleskáme my za ně a příště se rockeři polepšete, protože to byl perfektní začátek fajnovýho večera!

Dalším z účinkujících byl baskytarista a zpěvák Vlasta Henych, který byl určitými okolnostmi tak trošku donucen, založit novou skupinu. Název a smysl čísla 666 je všeobecně znám, Vlasta jím označil v roce 1984 svůj první hudební projekt. Na tento název navazuje vroce 2011 nejen pro jeho magičnost. Nyní pokračuje s muzikou pod svým jménem a symbolem 666 V roce 2011 vydala skupina maxisingl Psychonaut. Současná sestava nyní: Vlasta Henych – basa, zpěv, Luky Netík – kytara, zpěv, Ian Kodet – kytara, zpěv a Jirka Atlet Hladík – bicí. Opět další skvělá sestava včele se zpěvákem, který má opravdu nezaměnitelný hlas. V jeho podání Magické noci, nebo skladba Zakrev, kterou věnoval hlavně Ľubovi Kashtankovi, byly jedinečný! Samozřejmě nechyběly i další skladby jako Čarodějnice, Válka s nebem nebo Psychonaut a další…..Prostě Henych666 je skvělý projekt na naší hudební scéně! Vložený klip Zakrev je vzpomínka na majitele Modré Vopice Kaštánka, který společně s Vlastou Henychem v klipu řádil.

 


Poté jsme se přestěhovali na další koncert dovnitř, aby byl čas připravit venkovní pódium bez velkých časových prostojů.

Souboj s pamětí je partička přátel co se před tím, každý po svém, nějak zajímal o hudbu. Na podzim roku 2008 vznikl tak trošku nápad, který nakonec se nerealizoval, ale dal podnět, aby nezůstalo jen u plánů. V roce 2009 se sešla v lednu parta muzikantů s tím, že to teda zkusí. Od března začali pilně zkoušet, zpočátku hráli převzaté skladby a postupem času začali pracovat i vlastních. Název kapely vznikl náhodou při přemýšlení jak, že se budou vlastně jmenovat. Hláška ze zkušebny a bylo rozhodnuto! Svým energickým koncertem přišli potěšit i právě sem do Modré Vopice.

21.hodina patřila pražské metalové kapele Dymytry, která svůj styl označuje jako Psy-core. Skupina hraje již od roku 2004 a za tu dobu si získala velkou fanouškovskou základnu po celé republice. Její image je založená na maskách z dílny Národního divadla a na mohutných kytarových rifech a melodických refrénech, které pokaždé jejich fanoušci zpívají společně. Ne jinak to bylo i právě zde. Jejich Dymytry rodina je přišla podpořit v hojném počtu. Zazněly jmenovitě skladby Smysl už nehledám,Dymytry, Plameňáci, Jsem nadšenej a nechyběla skladba Ocelová parta. Jejich koncertní show je hodně i o komunikaci se svými fanoušky, což ví každý kdo byl na jakémkoliv jejich koncertu.

Závěr večera se blížil do finále a z velkého prostoru u venkovního pódia jsme se opět přesunuli do vnitřních prostor, kde už měla naladěno poslední dívčí kapela The Agony. Ta svůj koncert odstartovala skvěle a každý si jejich koncert užíval, protože tohle jsou muzikantky co mají svoji kariéru slušně našlápnutou

Před jejich koncertem, ale nejdříve vystoupila Lucka Roubíčková, zpěvačka skupiny Black Bull, která měla původně vystoupit na narozeninové oslavě. Ta přišla omluvit kapelu, která nyní je hlavně v myšlenkách u svého basáka. Otta Kokštein měl den před vystoupením nehodu na motorce, kdy utrpěl zlomeninu nohy, nosu a hlavně pochroumané i zápěstí(přetrhané šlachy)… Všichni kdo v sále byli, přáli brzké uzdravení! My samozřejmě na dálku taky Ottovi držíme palce a přejeme za celý tým Hudební knihovny ať je vše v pořádku!

GALERIE

Související obsah:

» Premier na minifestu v Modrý Vopici   (Jana Kleinbauerová, 30. 04. 2015)
» Jinovatka a Jiříkovo vidění aneb povedený večírek v Modrý Vopici   (Jana Kleinbauerová, 22. 01. 2015)
» Premier a ostatní kapely to rozbalí v klubu Modrá Vopice   (Jana Kleinbauerová, 16. 04. 2015)
» Modrá Vopice slaví 22. narozeniny   (Jana Kleinbauerová, 18. 08. 2015)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Nové album BRA3 pokřtí Radečci na velkém červnovém turné
14.05.

Nové album BRA3 pokřtí Radečci na velkém červnovém turné

BRA3 je název charitativního projektu, kterým kapela O5 a Radeček odstartovala letošní rok. BRA3 je název velice úspěšného...


Horská střediska obsadí hudba a zábava pro celou rodinu
13.05.

Horská střediska obsadí hudba a zábava pro celou rodinu

V pěti turisticky vyhledávaných horských střediscích se během letních prázdnin uskuteční první ročník hudebního...


Beck se po osmadvaceti letech vrátí do Prahy, vystoupí na Metronome
13.05.

Beck se po osmadvaceti letech vrátí do Prahy, vystoupí na Metronome

Zpěvák, multiinstrumentalista, skladatel a producent Beck, držitel osmi cen Grammy a desítek dalších ocenění, měl...


Grog: Mona Lisa stále září a vyhlíží budoucí pódia
12.05.

Grog: Mona Lisa stále září a vyhlíží budoucí pódia

Rok 2016 byl na naší hard and heavy scéně hodně plodný, a proto je i po letech co objevovat. Po výjimečném...


Ostravská kapela Saca se v novém singlu vrací k angličtině
12.05.

Ostravská kapela Saca se v novém singlu vrací k angličtině

Energická, příjemně melodická i rytmická. Taková je nová písnička ostravské čtveřice Saca s názvem Only...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Věci a sny
08.05.

Věci a sny

» Jelen

Bezmála po pěti letech vydává populární kapela Jelen novou řadovou desku...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru