Mládek v Lucerně hrál, Kalamity Jane řádila, Pitkin koktal a výsledkem bude DVD

Ivan Mládek nastoupil se svým Banjo Bandem do (4. ledna snad ještě) novoroční Lucerny a natočil tam DVD. Zároveň, jaksi mimochodem, přitom také (hodně) zaplněnému sálu zahrál. Pokud divák akceptoval všudypřítomnost kamer a podřízenost vystoupení účelům natáčení, mohl odcházet spokojen.

Zdeněk Kalhous a Jan MrázekHumoristicko-písničkové výstupy vynálezce obrazové antiperspektivy se hodí spíše do kulturáků, klubů a televizního studia než do velkých prostorů. Ostatně přesvědčil se o tom on sám, když loni na podzim musel „odložit" sérii narozeninových koncertů po tuzemských sportovních halách. Projevilo se to bohužel i v nejslavnějším českém sále. V jeho okázalé a slavnostní rozlehlosti vtípky o kozách či řádění škaredé Lenky Šindelářové se špinavým hadrem zanikalo, ba působilo poněkud nevhodně, a navíc nebyl zcela zaplněn. Což je docela škoda, jelikož Mládek zde se svým ansámblem vystoupil po dlouhé době a navíc v maximálním možném složení – kultovnímu Ivo „tančím Jožina z bažin" Pešákovi se proto do nebe alespoň hromově aplaudovalo.

Gerendáš s Kaňkovským zpátky na scéně

Lenka „kalamity janeJinak však populární bavič připravil místy poněkud rozpačitý program. Představil zajímavé hosty, takže diváci se mohli těšit z legendárného koktání Milana Pitkina a vykopávky Když je v Praze hic v jeho podání, z trubky Ladislava „Gejzy" Gerendáše a s ním i milostné avantýry pro čtyřicátníky Slušně vychovaná či z tanečních kreací Petra Kaňkovského a jeho Pravdomluvného vína. Spíše rozpačitý dojem však zanechal Ota Litomiský ze Šlapeta, jehož úkol vyplnit technické pauzy humorem se u obecenstva nesetkal s velkým pochopením; jako zjevení z nějaké freakshow zapůsobil mladý harmonikář, svou notně svébytnou, cizojazyčnou imitací světových evergreenů (typu What A Wonderful World od LouiseArmstronga) ladící vhodnou atmosféru pro ultrasupermegaHIT mládkovců Jožin z bažin.

Recenze nejslavnějších Mládkových desek:

Ivan Mládek a Banjo Band v Lucerně

Milan PitkinTakových hitovek ostatně zazněla hned celá řada: od tradičního marmeládového úvodu Linda přes další takřka lidovky z prvního alba Dobrý den!(Medvědi nevědí, Mravenci v kredenci, Láďa jede lodí, Neopatrný křeček, Jez) až po spoustu dalších více či méně známých kousků jako Ňu Ňu Ňu, slovensky vyvedený O nebezpečenstvu hor, Mistr Woo, geniální Žába puk nebo hymnická Hlásná Třebáň. Řadu z nich obstarala některá z „šílené dívčí trojky", jež se také - tu s větším, tu s menším úspěchem – starala o většinu legrace během vystoupení. Lenka „Sweet Sue" Plačková předvedla popletenou variantu odrhovačky Když jsem já sloužil, zazobala si s vrabci igelitové obaly a přečetla několik (vtipných) historek. Lenka „Kalamity Jane" Šindelářová exhibovala při zpěvu „love songů" Včera večer u sila a Japonci v Jablonci a především zaúřadovala při závěrečné sborové Restaurace U přívozu, kdy coby krásná Róza vlétla mezi ospalé diváky a omývala je mokrým hadrem. To razantně působící Libuna Roubychová se předvedla jako Děvče ze samoobsluhy a v jednom z vtípků se přímočaře otřela o Halinu Pawlowskou.

Ani Lulu z Honolulu nechyběla

Jan MrázekHlavní hostitel celé pásmo s nadhledem a ironií jemu vlastní prokládal drobnými fórky, představil celou kapelu (která se sešla v avizované „zlaté" sestavě Zdeněk Kalhous – klavír, Jan Mrázek – valcha, Tomáš Procházka – bicí, Vítězslav Marek – kytara a Václav „Jáša" Dědina – tuba), vyprávěl pohádku v polštině a když dostal narozeninový dort a kytici, bylo všem jasné, že tohle už je definitivní konec, po kterém si jinak poněkud chladné obecenstvo už žádný povinný přídavek nevytleská. I když v úplném finále přeci jen došlo na Prachovské skály. Prostě stylový konec (příběhu o estrádním souboru, který z domácího Českého ráje dobyl kousek Evropy) pěkného, byť nepříliš stylového koncertu. Hudba Ivana Mládka je však především o dělání srandy a nikoliv o dodržování nějakých pravidel. Koneckonců až se to pořádně sestříhá, bude z toho dévédéčko jako lusk. A vo to přeci šlo.Související obsah:

» Mládkovy sedmdesátiny   (Joe Stramr, 31. 01. 2012)
» Čtyři koncerty za den stačí, drahoušku   (Joe Stramr, 09. 07. 2012)
» Prezidentská tour Ivana Mládka odložena   (Joe Stramr, 05. 10. 2012)
» Mládkovci si po třiceti letech dali zkoušku   (Karel Souček, 26. 12. 2012)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Moře dní se vydává na Dovolenou
16.07.

Moře dní se vydává na Dovolenou

Letní náladu evokuje nový singl Dovolená kapely Moře dní. Píseň s výrazným trombonem doprovází i klip. „Natáčení v...


Na otočku na legendární Obscene Extreme
16.07.

Na otočku na legendární Obscene Extreme

Výroční 25. ročník největšího grindcorového festivalu v Evropě, Obscene Extreme, je za námi. Brány trutnovského...


Michal Hrůza přichází po dlouhém čekání s novou písní
15.07.

Michal Hrůza přichází po dlouhém čekání s novou písní

Na nový, hodně melodický a svěže znějící singl skladatele a zpěváka Michala Hrůzy si museli fanoušci počkat. Píseň...


Hudební festival Hrady CZ se tento pátek a sobotu představí na Kunětické hoře
15.07.

Hudební festival Hrady CZ se tento pátek a sobotu představí na Kunětické hoře

Po úspěšném startu na Točníku se devatenáctý ročník hudebně-kulturního festivalu Hrady CZ přesune v pátek a...


Royal Blood v Ledárnách, aneb jak s malým basákem zahrát velké divadlo.
15.07.

Royal Blood v Ledárnách, aneb jak s malým basákem zahrát velké divadlo.

Trvalo to sice dlouho, ale konečně se českým divákům vyplnil sen. Britské duo Royal Blood vytáhlo po deseti letech...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru