Mládek v Lucerně hrál, Kalamity Jane řádila, Pitkin koktal a výsledkem bude DVD

Ivan Mládek nastoupil se svým Banjo Bandem do (4. ledna snad ještě) novoroční Lucerny a natočil tam DVD. Zároveň, jaksi mimochodem, přitom také (hodně) zaplněnému sálu zahrál. Pokud divák akceptoval všudypřítomnost kamer a podřízenost vystoupení účelům natáčení, mohl odcházet spokojen.

Zdeněk Kalhous a Jan MrázekHumoristicko-písničkové výstupy vynálezce obrazové antiperspektivy se hodí spíše do kulturáků, klubů a televizního studia než do velkých prostorů. Ostatně přesvědčil se o tom on sám, když loni na podzim musel „odložit" sérii narozeninových koncertů po tuzemských sportovních halách. Projevilo se to bohužel i v nejslavnějším českém sále. V jeho okázalé a slavnostní rozlehlosti vtípky o kozách či řádění škaredé Lenky Šindelářové se špinavým hadrem zanikalo, ba působilo poněkud nevhodně, a navíc nebyl zcela zaplněn. Což je docela škoda, jelikož Mládek zde se svým ansámblem vystoupil po dlouhé době a navíc v maximálním možném složení – kultovnímu Ivo „tančím Jožina z bažin" Pešákovi se proto do nebe alespoň hromově aplaudovalo.

Gerendáš s Kaňkovským zpátky na scéně

Lenka „kalamity janeJinak však populární bavič připravil místy poněkud rozpačitý program. Představil zajímavé hosty, takže diváci se mohli těšit z legendárného koktání Milana Pitkina a vykopávky Když je v Praze hic v jeho podání, z trubky Ladislava „Gejzy" Gerendáše a s ním i milostné avantýry pro čtyřicátníky Slušně vychovaná či z tanečních kreací Petra Kaňkovského a jeho Pravdomluvného vína. Spíše rozpačitý dojem však zanechal Ota Litomiský ze Šlapeta, jehož úkol vyplnit technické pauzy humorem se u obecenstva nesetkal s velkým pochopením; jako zjevení z nějaké freakshow zapůsobil mladý harmonikář, svou notně svébytnou, cizojazyčnou imitací světových evergreenů (typu What A Wonderful World od LouiseArmstronga) ladící vhodnou atmosféru pro ultrasupermegaHIT mládkovců Jožin z bažin.

Recenze nejslavnějších Mládkových desek:

Ivan Mládek a Banjo Band v Lucerně

Milan PitkinTakových hitovek ostatně zazněla hned celá řada: od tradičního marmeládového úvodu Linda přes další takřka lidovky z prvního alba Dobrý den!(Medvědi nevědí, Mravenci v kredenci, Láďa jede lodí, Neopatrný křeček, Jez) až po spoustu dalších více či méně známých kousků jako Ňu Ňu Ňu, slovensky vyvedený O nebezpečenstvu hor, Mistr Woo, geniální Žába puk nebo hymnická Hlásná Třebáň. Řadu z nich obstarala některá z „šílené dívčí trojky", jež se také - tu s větším, tu s menším úspěchem – starala o většinu legrace během vystoupení. Lenka „Sweet Sue" Plačková předvedla popletenou variantu odrhovačky Když jsem já sloužil, zazobala si s vrabci igelitové obaly a přečetla několik (vtipných) historek. Lenka „Kalamity Jane" Šindelářová exhibovala při zpěvu „love songů" Včera večer u sila a Japonci v Jablonci a především zaúřadovala při závěrečné sborové Restaurace U přívozu, kdy coby krásná Róza vlétla mezi ospalé diváky a omývala je mokrým hadrem. To razantně působící Libuna Roubychová se předvedla jako Děvče ze samoobsluhy a v jednom z vtípků se přímočaře otřela o Halinu Pawlowskou.

Ani Lulu z Honolulu nechyběla

Jan MrázekHlavní hostitel celé pásmo s nadhledem a ironií jemu vlastní prokládal drobnými fórky, představil celou kapelu (která se sešla v avizované „zlaté" sestavě Zdeněk Kalhous – klavír, Jan Mrázek – valcha, Tomáš Procházka – bicí, Vítězslav Marek – kytara a Václav „Jáša" Dědina – tuba), vyprávěl pohádku v polštině a když dostal narozeninový dort a kytici, bylo všem jasné, že tohle už je definitivní konec, po kterém si jinak poněkud chladné obecenstvo už žádný povinný přídavek nevytleská. I když v úplném finále přeci jen došlo na Prachovské skály. Prostě stylový konec (příběhu o estrádním souboru, který z domácího Českého ráje dobyl kousek Evropy) pěkného, byť nepříliš stylového koncertu. Hudba Ivana Mládka je však především o dělání srandy a nikoliv o dodržování nějakých pravidel. Koneckonců až se to pořádně sestříhá, bude z toho dévédéčko jako lusk. A vo to přeci šlo.Související obsah:

» Mládkovy sedmdesátiny   (Joe Stramr, 31. 01. 2012)
» Čtyři koncerty za den stačí, drahoušku   (Joe Stramr, 09. 07. 2012)
» Prezidentská tour Ivana Mládka odložena   (Joe Stramr, 05. 10. 2012)
» Mládkovci si po třiceti letech dali zkoušku   (Karel Souček, 26. 12. 2012)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu
15.04.

Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu

Pražský Palác Akropolis bude již tuto středu 17. dubna dějištěm křtu nového alba zpěvačky a skladatelky Báry...


Novo Amor bude mít v Čechách premiéru
15.04.

Novo Amor bude mít v Čechách premiéru

Velkou dávku snů, lásky a touhy naservíruje na svém premiérovém vystoupení v České republice...


Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené
15.04.

Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené

Krátce po koncertě Evergreen Terrace na festivalu Brutal Assault jsem strávil příjemnou a neformální půl hodinku s celou...


Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma
14.04.

Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma

Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO) vyhlásila již před 13 lety 30. duben jako Mezinárodní den jazzu....


Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku
14.04.

Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku

Alternativní rockeři The Mysterines vydali první desku před dvěma lety a tehdy taky vystoupili poprvé v Praze....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Another Side of You
04.04.

Another Side of You

» Illumishade

Another Side of You je název druhého alba švýcarské rockmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru