Melodický hardcore v Rock Cafe: Counterparts se po letech vrátili do Prahy

19. dubna zahráli v klubu Rock Cafe již notoricky známí melodic hardcoristi Counterparts a přinesli s sebou i několik výjimečných hostů: Dying Wish (US), Paleface Swiss (CH) a Kublai Khan TX (US).

Večer otevřeli portlandští Dying Wish a předvedli opravdu ostrou show - jejich frontmanka se mikrofonu nebála a hned úvodem kapela rozproudila dav. Extrémní metal-hardcore prodchnutý punkovým duchem nám bude znít v uších ještě dlouho. Následovali švýcarští Paleface Swiss a nenechali dav na chvíli vydechnout. Brutální dávka slammu a hardcoru jenom přihodila polínko do ohně a fanoušci ostře moshovali pod palbou breakdownů.

To nejšílenejší z celého večera se ale jenom blížilo - Kublai Khan TX byli pro mnohé po Counterparts hřebem večera. Na pohled milí kluci předvedli opravdový texaský masakr. Těžké, pomalé breakdowny, podladěné kytary a vokály nás vrátili do atmosféry devadesátých let. Fanoušci lítali těsně pod již tak nízkým stropem a atmosféra byla skvělá.

Nakonec nesmíme opomenout hvězdu večera, Counterparts. Oceňovaná stálice melodického hardcoru přišla na pódium s rychlým náběhem a kapela takticky střídala staré známé tracky s těmi novými. Neopomenuli písničky z jejich posledního alba A Eulogy For These Still Here - zaznělo Whispers of Your Death a další. U Nothing left to love dav na chvíli zpomalil, i tak to ale byla atmosférická jízda. Před koncem večera předvedli v plné síle známou The disconnect z jejich druhého alba The Current Will Carry Us. Fanoušci mezi stage divingem a moshem zpívali a dělali kapele v čele s frontmanem Brendanem Murphym nevídanou radost v oněch zdánlivě neradostných chvílích plných srdceryvných textů.

Text a foto Klaudia "Agience" Ligačová

GALERIE



ZADEJTE KOMENTÁŘ



HUDEBNÍ ZPRÁVY
Nylon Jail se loučí a chystají dva poslední koncerty
02.05.

Nylon Jail se loučí a chystají dva poslední koncerty

Indie rocková kapela Nylon Jail po více než deseti letech končí. „Zdá se nám, že jsme s Nylon Jail už dosáhli stropu...


Lucerna v extázi; aneb Inhaler opět v Praze
01.05.

Lucerna v extázi; aneb Inhaler opět v Praze

Irská kapela Inhaler se v úterý 29. dubna vrátila do Prahy, kde pro své fanoušky tentokrát vystoupila ve Velkém...


Bolest, katarze, i krása: to vše byla Amenra
02.05.

Bolest, katarze, i krása: to vše byla Amenra

Pro některé lidi je pondělí k bolesti absolutně dostačující. A pak existují ti, kteří onu bolest...


Nejintenzivnější večer roku?
01.05.

Nejintenzivnější večer roku?

Začínám si říkat, jestli už na tohle nejsem starý. Jasně, v 22 letech je to zvláštní představa, ale věk se pomalu,...


Slibují filmový trhák léta, ale kde je originalita?
01.05.

Slibují filmový trhák léta, ale kde je originalita?

Brad Pitt? Fantastický herec. Formule 1? Fantastický sport. Kombinace? Slibují nám letošní filmový trhák léta,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Duše v peří
15.04.

Duše v peří

» Joker Beat

Čtvrté album Joker Beat pod názvem Duše v peří vyšlo 20.12....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru