Martin Chodúr chystá oslavy třicátých narozenin a deseti let na scéně

Martin Chodúr je dítětem sametové revoluce. Narodil se 24. listopadu 1989 v Ostravě, a tak ho brzy čeká oslava 30. narozenin. A 20. prosince roku 2009 se Martin Chodúr stal historicky prvním vítězem talentové soutěže Česko Slovensko hledá Superstar.

„Těch deset let mi neskutečně rychle uteklo," říká Martin Chodúr. „A tolik se toho během těchto deseti let v mém životě událo. 9 let bydlím s mou přítelkyní Ivonkou na samém úpatí Lysé hory v překrásných Beskydech 1. ledna roku 2016 se nám s Ivonkou narodil syn Martínek a díky němu jsme moc a moc šťastní.  Vydal jsem 4 sólová alba - Let´s Celebrate, Manifest a Martin Chodúr 3. Ke všem písním na těchto albech jsem si sám napsal hudbu a texty. Čtvrté album Hallelujah (Vánoční písně a koledy) jsem loni nahrál za doprovodu Janáčkovy filharmonie Ostrava a s dirigentem Markem Prášilem a vydal je Supraphon."

V novém koncertním programu 10 let na scéně, kterým Martin svá jubilea letos oslaví, nabídne nejen nejúspěšnější písně ze svých čtyř sólových alb, které si posluchači a diváci nejvíce oblíbili, ale i své oblíbené písně zahraniční provenience.  „29.10. vystoupím s mou kapelou MACH v Petrof Gallery v Hradci Králové. 16.11.  potřetí zazpívám v pražském Divadle U Hasičů a hostem tohoto koncertu bude skvělá operní sopranistka Lucie Silkenová, se kterou se mi báječně spolupracuje a se kterou jsem letos vystoupil na několika koncertech s Ústřední hudbou Armády ČR. Moc se těším, jak se Lucie zhostí role Cizí kněžny ve Dvořákově opeře Rusalka, která bude mít v říjnu premiéru v ostravském Divadle Antonína Dvořáka, scéně Národního divadla moravskoslezského. Kariéra Lucie je obdivuhodná, ve svých 21 letech stála na jevišti divadla Semafor  po boku pana Jiřího Suchého a Jitky Molavcové a spolupracovala s nimi 6 sezón. Během studií na pražské HAMU se zúčastnila několika mezinárodních pěveckých soutěží a díky vítězství v nich se jí otevřely dveře k hostování na předních operních jevištích v ČR i v zahraničí. Divadlo Semafor nakonec vyměnila za pražské Národní divadlo, kde nyní začíná svoji již jedenáctou sezónu jako hostující sólistka opery Národního divadla v Praze," říká zpěvák..  

11. a 12. prosince pak bude mít Martin dva Vánoční koncerty s Filharmonií Bohuslava Martinů a s dirigentem Markem Prášilem v Kongresovém centru ve Zlíně. Hostem těchto koncertů bude báječná operní a muzikálová sopranistka slovenského původu a absolutní vítězka soutěže Talentmania 2010 Patricia Janečková.  

O čtyři roky později se jako šestnáctiletá stala absolutní vítězkou celosvětové pěvecké soutěže Concorso Internazionale Musica Sacra v Římě. Získala tak stipendium na pěveckých kurzech v italském Arezzu 2015, pořádaných Evropskou hudební akademií, kde pracovala pod vedením světoznámého barytonisty La Scaly Renato Brusona. V roce 2016 získala tři ocenění na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech. Od roku 2017 vystupuje např. se souborem Collegium Marianum (barokní opera Acis a Galatea G. F. Händela) a pražským symfonickým orchestrem FOK. Spolupracuje také s ansámblem Barocco sempre giovane. Na přelomu roku 2017/18 absolvovala Patricia tři novoroční galakoncerty v Poznani s Poznaňskou filharmonií. V roce 2018 debutovala na scéně Moravskoslezského divadla Olomouc. (Cosí Fan Tutte / role Despiny). V červnu 2019 vystupovala na mimořádném koncertě v Lichtenštejském paláci ve Vídni se světoznámým basbarytonistou Adamem Plachetkou a v srpnu 2019 vystoupila s Brněnskou filharmonií na Festivalu Špilberk a v Berlíně na Feuerblumen und Klassik Open Air, na který přišlo 11 tisíc posluchačů. Kromě klasického operního repertoáru, barokní a duchovní hudby, se věnuje rovněž interpretaci filmové hudby (Ennio. Morricone, Luboš Fišer) a muzikálové klasiky,"  těši se Martin Chodúr na setkání s Patricií Janečkovou.Majitel hlasu tříoktávového rozsahu pak pokračuje: „Nejen na už zmíněných koncertech, ale i na všech mých ostatních letošních koncertech, které se uskuteční v Ostravě, Slavičíně, Banské Štiavnici, Brně, Karviné, Povážské Bystrici, Brně, Krnově, Karlových Varech, Vsetíně, Velkých Karlovicích a na Silvestra v Rájeckých Teplicích, poděkuji všem lidem, kteří mi věří, kteří mne podporují a kteří stále rádi poslouchají můj zpěv. Nikdy nezapomenu na to, odkud jsem vzešel a že mým údělem je zpěvem rozdávat radost z krásné hudby a ze života".
Foto: Lukáš Muroň, David Bernard, archív Martina Chodúra
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Beseda u Bigbítu zveřejnila první zajímavá jména
27.01.

Beseda u Bigbítu zveřejnila první zajímavá jména

Letošní Beseda u Bigbítu, která se uskuteční 5. a 6. srpna v moravském Tasově u Veselí nad Moravou, bude...


Podle Migů bude JARO 22 ve znamení radostného setkávání lidí
25.01.

Podle Migů bude JARO 22 ve znamení radostného setkávání lidí

Roztančená kapela Mig 21, jejíž koncerty jsou zážitkem pro uši, oči i duši, se nezastaví ani na jaře. Chlapci právě...


Ořezaný line up berounského koncertu přesto nabídl dobrou muziku
24.01.

Ořezaný line up berounského koncertu přesto nabídl dobrou muziku

Doba je taková, jaká je. Spousta koncertů a vystoupení se kvůli neúplným kapelám v karanténách ruší,...


V klipu Gentle se zpěvačka Ela Tolstova proměnila v tanečnici
24.01.

V klipu Gentle se zpěvačka Ela Tolstova proměnila v tanečnici

O ženě, která najde a uvědomí si svoji sílu a sebelásku akceptováním vlastního těla, vypráví nový singl Gentle...


The Rasmus vydali nový singl Jezebel, oznámili účast v soutěži Eurovize, ale i odchod zakládajícího člena
22.01.

The Rasmus vydali nový singl Jezebel, oznámili účast v soutěži Eurovize, ale i odchod zakládajícího člena

Velkou novinkou je změna v sestavě kapely. Kytaristka a zpěvačka Emppu Suhonen střídá zakládajícího kytaristu Pauliho...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
The Lockdown Sessions
22.01.

The Lockdown Sessions

» Elton John

V březnu 2020 byl Elton John nucen přerušit své turné Farewell...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru