Machine Gun Kelly přivezl do Prahy ďábelský hotel

Clevelandský rodák Colson Baker aka  Machine Gun Kelly navštívil znova Prahu. Tentokrát si jeho show mohl každý užít v karlínském Fóru. A potřetí se mu podařilo ho vyprodat. A co vy? Jak jste se cítili v hotelu Diablo?

Text: Michaela Forejtová
Foto: Monika Jetelová

Pro mnohé z nás začíná koncert vpuštěním do haly nebo prvním tónem předkapely, ale koncert Machine Gun Kellyho odstartoval už jeho bubeník Rook. Ten si před čekající fanoušky dotáhl odpadkový koš, otočil ho vzhůru nohama, naladil repráček a rozjel bubenickou "show”. Zazněla písnička Candy z nového alba Hotel Diablo, ke kterému se celá tour váže.

O rychle se plnící Forum Karlín se jako první postarala drobná Djka Amazonica, kterou někteří z nás měli šanci vidět dva roky zpět na koncertě Marilyna Mansona. Zrovna jednu z jeho písniček si zařadila i do letošního Dj setu, ve kterém pak nechyběly ani známé rockové vypalovačky od kapel jako Nirvana, Papa Roach nebo AC/DC, při kterých se nebála to pořádně rozjet.

Už podruhé se před Machine Gun Kellym objevil raper Marpo s Troublegangem, což možná vyvolalo více emocí, než se čekalo. Ale na těch pár nepřizpůsobivých fanoušků se našlo i několik těch, co hrdě oblékli merch a dokázali, že TG Family není jenom výkřik do tmy. Kdo neměl alespoň šátek troublegandu, jakoby nežil. Set trval zhruba půl hodiny, ale i taková chvíle stačila Troublegangu na to, aby dostali fans do varu a pořádně rozhýbali kotel. Zazněla i čerstvá novinka Generace velkejch snů z nově připravované desky DVA a nechyběla ani pozvánka na Marpodrome, který se bude konat příští rok v červnu v pražských Letňanech a po vyprodané O2 areně se máme rozhodně na co těšit.


Welcome to Hotel Diablo!

Propracovaná projekce k intru Sex Drive odstartovala hlavní hřeb večera. Žluté auto dojelo k Ďáblovu hotelu, který projekce na pozadí evokovala a z pomyslných vchodových dveří hotelu vystoupil Machine Gun Kelly.

Na intro v klidu napojil písničku Habits z desky Bloom a peklo v Karlíně mohlo začít. Není náhodou, že na pražských koncertech často zaznívá věta "Prague you're fucking crazy”, protože tohle šílený opravdu bylo. Z nového alba zaznělo celkem devět songů, ale nechyběly ani staré známé pecky jako Wild Boy, See My Tears nebo Bad Mother F*cker.

Koncert se přelomil do jeho druhé poloviny a MGK si v davu všiml transparentu "I can rap Alpha Omega better than you”. Tenhle song sice na setlistu v plánu nebyl, ale tohle se zdálo jako zajímavá výzva. Kells vytáhl fanouška na stage a battle mohl začít. Jeden by si myslel, že si chlapec ukousl velkého sousta, ale z reakce samotného Machine Gun Kellyho a jeho crew bylo poznat, že mu jeho fanda docela šlápnul na paty. Klobouk dolů před mladým neznámým (a pokud tohle čteš, tak se nezapomeň ozvat! Ať tě můžeme zveřejnit). Následovaly předělávky písniček Ocean Eyes od Billie Eilish a na to hned navazující Wonderwall.

Machine Gun Kelly není jen raperem, ale i hercem. Naposledy si zahrál ve filmu The Dirt, který je biografií osmdesátkové rockové kapely Mötley Crüe, ve které ztvárnil bubeníka Tommyho Lee. Tuhle zkušenost MGK zapracoval i do své tour tak, že usedl za bicí a svým podáním ztvárnil píseň Shout at the Devil.

Po 'Till I Die následovalo rozloučení, ale každý, kdo není na koncertě poprvé, ví, že si má ještě počkat na přídavek. MGK na sebe nenechal moc dlouho čekat a ušetřil tak tedy pár hlasivek svých fanoušků. Celou show zakončil písní 27, při které se na pozadí promítaly fotky lidí, kteří zemřeli ve věku 27 let - 27 Club.  

Pryč od psaní, mrkněte sami na menší fotoreport, který vznikl v průběhu celého pondělního večera.
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Páteční večer ve Vrhavči měl metalový náboj
26.11.

Páteční večer ve Vrhavči měl metalový náboj

Malá obec Vrhaveč u Klatov si každým odehraným koncertem získává stále větší popularitu. Od rocku přes punk po metal...


Zanedlouho se dočkáme živého debutu Badflower v Praze
25.11.

Zanedlouho se dočkáme živého debutu Badflower v Praze

Vegan srdcem, duší i hudbou. Badflower míří na svou premiéru v Praze. Tato americká kapela měla původně...


FOTOreport: Anglická kapela Bastille se vrátila po pár měsících do Prahy a my jsme byli u toho!
24.11.

FOTOreport: Anglická kapela Bastille se vrátila po pár měsících do Prahy a my jsme byli u toho!

Anglická kapela Bastille se vrátila po pár měsících zpět do České republiky, a to konkrétně...


Neortodoxní The BladderStones lákají skvělým singlem na nové album
23.11.

Neortodoxní The BladderStones lákají skvělým singlem na nové album

Dynamická, strhující, hravá, velice pestrá bluesová pecka. To je Self-Adhesive Otto, první singl z připravované...


Vánoční alba potěší nejen pod stromečkem
23.11.

Vánoční alba potěší nejen pod stromečkem

Adventní písně a koledy Marty Kubišové a Bratří Ebenů, Karel Gott a jeho Bílé Vánoce, největší kompilace 111 vánočních...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Dividing Lines
27.11.

Dividing Lines

» Threshold

Dividing Lines je název již dvanáctého studiového alba, se kterým...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru