M2E

Existence: 2015 / Země: Česká republika / Žánr: Rock

Tato pop-rocková kapela vznikla na přelomu ledna a února 2013. Za necelé dva měsíce zkoušení songů, které měli Dave a Peca schované v šuplíku z předchozích projektů, odehrála kapela první vystoupení v Horním Benešově. Poté následovalo spoustu dalších koncertů ať už klubových nebo festivalových.

V říjnu 2013 vydala kapela první demo s názvem It’s Alive!, které bylo nazpívané v angličtině. Z finančních důvodů ho kapela nahrála na zkušebně pomocí pár mikrofonů a malého mixážního pultu. Vyšlo pouze digitálně a je volně ke stažení na BandZone profilu kapely.

Na začátku roku 2014 došlo k zásadní změně a začaly vznikat texty pouze v češtině. Poslední koncert s anglickými songy odehrála kapela 19. 12. 2014 ve svém domovském městě při příležitosti křtu debutového CD Tohle je přepadení.

Kapela se také zúčastnila několika soutěží, mezi které patří Skutečná liga, In-Joy, Pro Rock nebo University Band Contest, kde se dostala až do finálové trojky. Mezi nejvýznamnější akce kapely patří pořádání vlastního benefičního festivalu Pomáháme hudbou, vystoupení na Brněnském Majálese, na Festivalu studentských kapel na Flédě, či na Pražských Pivních slavnostech.

Během roku 2014 kapela nahrála své debutové EP/CD Tohle je přepadení, které pokřtila 19. 12. téhož roku. Obsahuje songy, jako např. Dočasná, Svět z balíčků karet, nebo Příběh. Celá nahrávka vznikla ve studiu BOMBJACK.cz za bedlivého dozoru Wendela Dreiseitla. Na vzniku se také podílel zpěvák a screamer Filip Neklapil z kapely Cocaine Party a zpěvačka Natálie Míšová z All These Memories. CD je k dostání v digitální formě v internetových obchodech a fyzicky na koncertech nebo objednávkou na stránkách kapely.

Název m2e je zkratkou pro Minute to Escape. Protože byl původní název mnohokrát zkomolen, rozhodla se ho kapela změnit podle zkratky používané na logu, které kapelu reprezentuje téměř od úplného začátku. Původní název byl vybrán podle citátu člena kapely All Time Low, který řekl: "With our music we don't offer any solutions necessarily, but we definitely offer a minute to escape." – „Naší hudbou nenabízíme nutně nějaká řešení (problémů), ale rozhodně nabízíme minutu k útěku (od reality)." Tento citát se stal mottem kapely, a přesně podle toho se taky snaží fungovat.

DISKOGRAFIE
Tento interpret nemá v tuto chvíli žádná zveřejněná alba ...
ČLENOVÉ
  • David "Matsu" Piňos (kytara, zpěv)
  • Petr Havlík (basa, zpěv)
  • Arnold Pavlík (kytara, vokál)
  • Petr Švidernoch (bicí)

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Na albu NAHÁ odhaluje písničkářka Kaczi svoji duši
17.10.

Na albu NAHÁ odhaluje písničkářka Kaczi svoji duši

Na své debutové EP Polonahá navazuje písničkářka a multiinstrumentalistka Kaczi plnohodnotnou deskou NAHÁ....


Festival Nouvelle Prague v pražském DOX
17.10.

Festival Nouvelle Prague v pražském DOX

Nouvelle Prague 2021 se blíží. Již příští víkend se sejdeme v Dox, kde na vás čeká nabitý program. Letošní...


„Jedeme, jedeme,“ připomíná kapela Olympic.
16.10.

„Jedeme, jedeme,“ připomíná kapela Olympic.

Skupina Olympic v posledních letech opravdu nelení a kromě aktuálního, mírně kontroverzního alba Kaťata připravila...


Na vařený nudli vychází s inovativním obalem a ošetřeným zvukem
15.10.

Na vařený nudli vychází s inovativním obalem a ošetřeným zvukem

Na vařený nudli je druhé LP kapely Nerez z roku 1988, které bylo vysoce ceněné jak pro svůj hudební...


Punkový večírek v Modré Vopici
15.10.

Punkový večírek v Modré Vopici

Pozvání na parádní akci 27. 10. kdy to v Modré Vopici rozjedou legendární východočeští punkáči NVÚ, místní...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru