LP rozezněla O2 universum

Zpěvačka LP se do České republiky vrátila již poněkolikáté, vystoupila například v roce 2022 ve Foru Karlín nebo na pražském Pridu minulý rok, kde natáčela svůj nový videoklip. V pátek 1. 3. 2024 přijela v rámci tour Love Lines, které nese jméno podle jejího nejnovějšího alba, a plánuje navštívit ještě další evropské země.

Předskokanka Vérité mě příliš nezaujala, jelikož se nějak nevyjímala hlasem ani vystoupením. Řekla bych, že to bylo takové "neurazí ani nenadchne”.

LP je známá pro svůj unikátní hlas a schopnost zpívat s emocemi a ty na koncertě rozhodně nechyběly. Její hudba kombinuje prvky rocku, popu a folkového zvuku. Její originální vzhled a výrazný hlas jí činí nezaměnitelnou a přitahuje posluchače různých hudebních vkusů. Pro mnoho jejích fanoušků je důležitá její veřejná podpora a součást LGBTQ+ komunity, jelikož se sama identifikuje jako genderově neutrální.

S menším zpožděním, chvíli po deváté hodině, LP začala v O2 universu písní Golden, která je z jejího nového alba Love Lines (2023). Dále následovala Love Song, Burn it Down, taktéž z nového alba. Zahrála i starší písně, například Everybody’s Falling in Love z roku 2021 nebo její největší a nejznámější hit Lost on You z roku 2016, na který všichni jistě čekali, a značně to ocenila celá hala zpěvem spolu s LP. Dále publikum mohlo slyšet One Last Time, When We Touch, Love Lines, Recovery, Go Wild, Blow a mnoho dalších. Fanoušci skákali, křičeli, tleskali a vytvářeli pomocí mobilů světelnou podporu.

Osobně jsem doufala, že zazní píseň Tokyo Sunrise, ale fakt, že jsem naživo slyšela Lost On You, to zachránil. LP svůj zpěv doplňovala bezchybnou hrou na ukulele a foukací harmoniku. Byla u toho pohybově velmi aktivní a předváděla taneční kreace. Užívala jsem si atmosféru a nechala se unášet hudbou, ostatně, stejně na tom bylo publikum. Věc, která určitě stojí za zmínku, byla fantastická světelná instalace a osvětlení. Pozadu nezůstal ani zvuk a nechyběly ani konfety.

Ke konci nastal velký aplaus, načež se LP vrátila zpět na stage a zazpívala ještě další tři písně jako přídavek. Při skladbě Dayglow se chvíli nic nedělo, a pak ze zákulisí začali vycházet tanečníci v pestrobarevném oblečení a začali spolu se zpěvačkou tančit, což dodalo písničce grády. Na konci večera bylo vidět, že byla LP dojatá, potlačovala slzy a snažila se mluvit k divákům dokonce česky. Po koncertě se rozdávala trsátka, paličky a setlisty. Sama se pak na instagramu vyjádřila, že včerejší noc byla neuvěřitelná.

Autor reportáže - Hedvika Gajdušková

Fotky - Natálie Velebilová

GALERIE

Související obsah:

» LP přijede do Prahy představit svou šestou desku   (Redakce, 08. 02. 2024)
» LP ve videu k One Last Time nabízí mileneckou aférku   (Ondra Kocáb, 18. 03. 2021)
» LP si pro obrovský úspěch letos zopakuje koncert v Praze   (Ondra Kocáb, 28. 03. 2018)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu
15.04.

Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu

Pražský Palác Akropolis bude již tuto středu 17. dubna dějištěm křtu nového alba zpěvačky a skladatelky Báry...


Novo Amor bude mít v Čechách premiéru
15.04.

Novo Amor bude mít v Čechách premiéru

Velkou dávku snů, lásky a touhy naservíruje na svém premiérovém vystoupení v České republice...


Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené
15.04.

Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené

Krátce po koncertě Evergreen Terrace na festivalu Brutal Assault jsem strávil příjemnou a neformální půl hodinku s celou...


Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma
14.04.

Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma

Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO) vyhlásila již před 13 lety 30. duben jako Mezinárodní den jazzu....


Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku
14.04.

Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku

Alternativní rockeři The Mysterines vydali první desku před dvěma lety a tehdy taky vystoupili poprvé v Praze....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Another Side of You
04.04.

Another Side of You

» Illumishade

Another Side of You je název druhého alba švýcarské rockmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru