Letošní ročník Metronome Prague zahájí David Koller a ukrajinský Queens Orchestra

První dvojkoncert letošního ročníku Metronome Prague 2023 se odehraje ve středu 21. června na Moon stage v areálu pražského Výstaviště. Začátek akce je v 18 hodin. Nenechte si ujít toto jedinečné vystoupení a zakupte si včas vstupenky za zvýhodněnou cenu. Prodloužený festivalový víkend od čtvrtka do soboty pak přinese 80 koncertů a úžasný doprovodný program.

Koncert jsme připravili v kontextu mezinárodních událostí. Síly spojí hudebník David Koller se svojí kapelou a ryze dámský Queens Orchestra. Dámy momentálně pobývají mimo Ukrajinu a jejich muži jsou zapojeni do vzniklé situace. Jsme rádi, že přijali pozvání a zahájí tak letošní ročník. Tento extra večer má zvláštní vstupenku, kterou si držitelé permanentek na Metronome Prague 2023 mohou pořídit za zvýhodněnou cenu.

Queens Orchestra, tedy orchestrální projekt sedmnácti žen, které hrají pod taktovkou Oleksandry Korobkové na více než dvacet hudebních nástrojů, představí pestrou škálu hudebních stylů od moderní klasické hudby, přes jazz, rock, pop a další žánry.

"S hudebnicemi jsme rády, že můžeme představit ukrajinský orchestr a ukrajinskou kulturu na slavném festivalu v Praze. Metronome je navíc šperkovnicí s nejznámějšími umělci z různých zemí a stylů. Vždy dojde na nová, zajímavá setkání, výměny hudebních zkušeností. To jsou věci, které podporují kreativitu, takže moc děkujeme za pozvání," poznamenává Oleksandra Korobková a zmiňuje se také o své válkou zmítané vlasti: ”Lidé jsou velmi unaveni tématem války na Ukrajině. Ve světě se samozřejmě dějí i jiné věci a Ukrajina už mnohdy nezaujímá první místo v evropském zpravodajství. Ale válka v naší zemi pokračuje. Během posledního měsíce zemřeli ve válce dva mí přátelé - hudebníci: talentovaný mladý dirigent a zpěvák. Když jsem přijela do České republiky na setkání s organizátory festivalu, všude jsem viděla ukrajinské vlajky. Jsem neuvěřitelně vděčná všem, kteří podporují naši zemi a kulturu v tak těžké době pro všechny. A ráda vyjádřím svou vděčnost prostřednictvím hudby a našeho vystoupení na Metronome Prague.”

Tato česká stálice vydala letos v únoru, necelých osm let po předchozí desce ČeskosLOVEnsko, nové album nazvané LP XXIII. To obsahuje deset písní, v nichž se textařsky blýskl spisovatel Jáchym Topol, ale i Márdi z Vypsané fixy, Jan Vávra, Matěj Belko, Michal Ambrož z Jasné Páky nebo Patrik Hartl.

GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Elegantní ikona popové hudby; Sophie Ellis-Bextor dorazí do Prahy
01.03.

Elegantní ikona popové hudby; Sophie Ellis-Bextor dorazí do Prahy

Britská popová zpěvačka a textařka Sophie Ellis-Bextor přijede premiérově do Prahy, kde již 15. 3. představí...


Hlas jako zvon. Tokhi nazpíval chorál My Mother Told Me.
29.02.

Hlas jako zvon. Tokhi nazpíval chorál My Mother Told Me.

Magický, uhrančivý zpěv se silnou atmosférou. Téměř a cappella, jen za doprovodu perkusí. Taková je variace...


Obnovená sestava EKG Heart rock udělala výrazný krok k návratu na hudební pódia
29.02.

Obnovená sestava EKG Heart rock udělala výrazný krok k návratu na hudební pódia

Kulturní dům v Borovech u Klatov se stal místem restartu kapely EKG Heart rock. Na místním pódiu se představila...


Vystoupení Nialla Horana se blíží
29.02.

Vystoupení Nialla Horana se blíží

Niall Horan je irský zpěvák a skladatel, který píše písně v žánru pop soft rock - folk, pop rock. Na jaře...


Madison Beer dorazí do Prahy spolu s novým albem
29.02.

Madison Beer dorazí do Prahy spolu s novým albem

Americká zpěvačka a producentka Madison Beer vyráží na celosvětové turné The Spinnin Tour s jejím...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Co my víme
23.02.

Co my víme

» Bratři Ebenové

Nová nahrávka Co my víme je 6. řadovým albem kapely Bratři Ebenové....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru