Lenny je wonderful, její nová deska je trochu weird

Recenze alba : Weird&Wonderful

Interpret: Lenny
Celkový čas: 00:38:42
Vydavatel: Universal Music
Rok vydání: 2020
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD
Mladá zpěvačka Lenny loni představila svou druhou desku nazvanou "Weird&Wonderful”, se kterou navazuje na velmi úspěšný a vřele přijatý debut "Hearts” z roku 2016. Druhá deska tak zákonitě přitahovala velkou pozornost a napětí, zda se Lenny podaří úspěch zopakovat. Přítomnost jejího singlu „Lovers Do” v rádiích napovídala, že se deska podařila. Nabízí však aktuální album i něco víc, než rádiový hit?Wonderful angličtina, lehká elektronika a zpěv

Zmíněný singl celou desku i zahajuje. Není divu, že se hned dostal do rádií, jelikož se jedná o velice zábavný svěží letní hit se skvělou produkcí a výkonem zpěvačky. Neobsahuje žádné otravné pasáže a ani po opakovaném poslechu se nezajídá. Podobně na tom je i následující „Enemy”, který má však výrazně rockovější feeling. O zpěvaččině nevšedním chrapláku bylo napsáno už spoustu článků a tady ho můžete slyšet v plné parádě. Skladba je také o poznání alternativnější než úvodní singl a z této dvojice je „Lovers Do” rozhodně vhodnější pro mainstream. Jakožto moderní interpretka Lenny na nové desce randí i s elektronikou, ale je to velmi otevřený vztah, který ji nijak neubírá na podstatě její tvorby.

Vzápětí ale zpěvačka ukáže, že popové hity jsou jen vedlejším produktem její práce. Lenny je totiž především velmi schopnou písničkářkou a ukáže to nejen na intimní klavírové „Figure It Out”, ale i na elektronikou nasáklé skladbě „W.A.N.F.A.”. Fanoušci Lenny už budou znát skladbu „Maneater”, kterou zpěvačka představila živě na koncertech a jejíž aranže jsou jako vystřižené ze soundtracku k bondovce. Velice líbivá skladba je píseň „Let Go”, která zaujme houpavým refrénem i pestrým hudebním podkresem.


Weird názvy písní, dynamika desky a Marpo

Rozproudí vás a veselou náladu navodí krátká pop-rocková pecka „NANANANANANA [¿¿¿]” a kdyby na vás šla únava, pokusí se vás probudit lehce repetitivní „Wake Up”. Ta však nenabízí příliš energie na nějaké veselé křepčení. Poměrně unavená je i následující „Home”, která nabídne rychlejší tempo jen v refrénu. Albu v druhé polovině trochu dochází dech a nezachrání to ani klavírní balada „Forever”. Ačkoliv je romantická skladba velice povedená a příjemná, jednoduše při poslechu zapadne, což je velká škoda. Tady by se hodila nějaká rychlejší dynamická skladba, která by vdechla druhé polovině desky trochu života.

To samé platí i o další stopě nazvané „” (někdy se uvádí název „Infinity”), která vlastně nenabízí vůbec nic zajímavého. Prakticky se jedná o počítačem prohnaný loop předchozí skladby a kdyby tato téměř dvouminutová nahrávka na desce nebyla, vůbec nic by se nestalo. Poslední šancí zachránit uvadající tendenci je dvanáctá skladba „Easy”, kde Lenny hostuje její partner, rapper Marpo. Refrén, který obstarává zpěvačka má zajímavý potenciál, i když je opět v nižších otáčkách. Vyšší otáčky nabídne právě Marpo, který do anglicky zpívané skladby česky rapuje. To je pro mě ovšem facka přes uši, ale tento protipól stylu i tempa je zkrátka zamýšleným konceptem skladby. Konceptem, který má simulovat vzájemné soužití i drsné výměny názorů. Navzdory názvu se mi „Easy” však neposlouchá lehce.

Deska "Weird & Wonderful” poměrně dobře dostává svému jménu. Lenny podává skvělý výkon, který je slyšet hlavně při jejích baladách. Těch na albu najdeme mnoho a některé bohužel můžou trochu zapadnout a splývat. Druhá polovina desky postrádala energii a poslední song je opravdu prostě "weird”. Lenny však opět ukázala, že umí zpívat, umí napsat dobrou skladbu a úrovní své muziky vysoce převyšuje drtivou většinu populárních českých kapel. Rozhodně zpěvačce držím palce ať si i druhá deska najde místo přinejmenším v Evropě a ať se drží svého stylu, který u nás ve větší míře bohužel chybí.

DISKOGRAFIE

RECENZE
Zpěvačka Lenny kouzlí neotřelým hlasem z hloubi srdce na svém dlouhohrajícím debutu

Zpěvačka Lenny kouzlí neotřelým hlasem z hloubi srdce na svém dlouhohrajícím debutu

O pěvecké naději jménem Lenny se v hudebním světě mluví už celkem dlouho. Své...
ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Celovečerní dokument tata_bojs.doc nabídne originální pohled na kapelu z Hanspaulky
27.05.

Celovečerní dokument tata_bojs.doc nabídne originální pohled na kapelu z Hanspaulky

Režisér a scenárista Marek Najbrt, držitel čtyř Českých lvů, dokončil celovečerní dokument o legendární...


Sofian Medjmedj nečekaně natočil novou desku Portimão
27.05.

Sofian Medjmedj nečekaně natočil novou desku Portimão

Jeden z nejvýraznějších mladých tváří české hudební scény, zpěvák a songwriter Sofian Medjmedj,...


Houslistka Lindsey Stirling přiveze své jedinečné vystoupení do Prahy
27.05.

Houslistka Lindsey Stirling přiveze své jedinečné vystoupení do Prahy

Světoznámá houslistka Lindsey Stirling vystoupí v O2 universu 9. října 2024. Koncert nabídne nezapomenutelnou kombinaci...


Duo Confetti přivezlo do Prahy americký cirkus
27.05.

Duo Confetti přivezlo do Prahy americký cirkus

Těžko soudit, co je dnes lidmi považováno za standardní koncert. Po pondělní show Confetti v Café V lese však...


Na Labefest se mohou těšit Renáta a Božena
26.05.

Na Labefest se mohou těšit Renáta a Božena

Smetanovo nábřeží pod děčínským zámkem na konci května, konkrétně 31. 5. a 1. 6., opět přivítá Labefest....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
To nejlepší
27.04.

To nejlepší

» Kryl Karel

Karel Kryl by letos 12. dubna oslavil osmdesáté narozeniny. Těsně před...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru