Lenka Dusilová po šesti letech vydala desku "Řeka"

Lenka Dusilová vydává své páté sólové album ŘEKA. Přináší na něm nový repertoár, nový zvuk, nový tým spolupracovníků a osobní témata. Producentem alba je Petr Ostrouchov, výrazný vliv na zvuk alba má též beatmaker a elektronický mág Aid Kid. Album je kolekcí skladeb s textem i bez textu, tvořících jednotný celek a plynule se do sebe vlévajících.

Řeka je plavbou skrze různobarevné hudební imaginace, které jsou z části inspirovány příběhy a ozvěnami mé rodové linie a mou současnou realitou, ve které se učím víc věřit svým schopnostem a přírodním zákonitostem. Některé skladby vznikly z empatie a obdivu k síle a umanutosti žen, které se snažily ochraňovat svoje rodiny a naději v toku různorodých událostí, jež nemohly ovlivnit. Nemalá část materiálu vznikla též při putování po ohrožených památkách bývalých Sudet, které jsme navštívili v rámci projektu Monument/um. I jejich příběhy často rezonují s mým tématem. Album se jmenuje jednoduše ŘEKA, protože metaforicky odráží různorodou dynamiku a vlastnosti systému, který je ovlivňován svým okolím – terénem, počasím a přirozenými i nepřirozenými ději v krajině. Tímto je každá „řeka" jedinečná."

Album, které vychází na 2-LP, CD a digitálně, vzniklo ve STUDIU SONO ve spolupráci s mistry zvuku Milanem Cimfem a Pavlem Karlíkem v době od ledna do září letošního roku. Digitální edice alba ve verzi pro download přináší jako samostatný bonusový track celé album v kuse, tedy v podobě oné plynule tekoucí řeky včetně všech předělů, efektů a atmosfér, jež v rozkouskované verzi pro streaming chybí. ŘEKA je filmem bez obrazu a vyplatí se vychutnat si ji vcelku.

Mezi hudebníky, jejichž hra zdobí nahrávky pestrými barvami, jsou bubeníci Roman Vícha a Miloš Dvořáček, baskytarista Matěj Belko, hráči na klávesové nástroje Martin Brunner a Vojtěch Procházka, saxofonista Marcel Bárta, trumpetista Oskar Török, violoncellistka a zpěvačka Dorota Barová, kontrabasista Jiří Slavík, hráč na pedal steel kytaru Josef Štěpánek, klavíristka Beata Hlavenková, světoznámý hráč na glass harmoniku a cristal baschet Thomas Bloch nebo Concept Art Orchestra. V jedné z písní s Lenkou Dusilovou účinkují Monika Načeva a Iva Bittová.



ZADEJTE KOMENTÁŘ


Hrady CZ

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Ethan Jewell předvedl ve Vídni hodně emotivní a intimní koncert
15.08.

Ethan Jewell předvedl ve Vídni hodně emotivní a intimní koncert

Ethan Jewell je americký hudebník, básník a tvůrce vystupující pod označením „musical poetry" - tedy hudba s prvky...


Xindl X se furt cítí jako Puberťák
15.08.

Xindl X se furt cítí jako Puberťák

Koncertem v ENERGY Pub v Riegrových sadech oslaví Xindl X své narozeniny. Uskuteční se již 19. srpna a koncert plný...


Tradiční vzpomínka Koncert pro Kaštánka v klubu Modrá Vopice
14.08.

Tradiční vzpomínka Koncert pro Kaštánka v klubu Modrá Vopice

9. srpna 2025 uplynulo neskutečných jedenáct let od doby, kdy odešel do rockového nebe kytarista Luboš Kaštánek...


26. ročník slánského festivalu VALNÍK nebude jen o punk rocku
14.08.

26. ročník slánského festivalu VALNÍK nebude jen o punk rocku

Tři desítky skupin vystoupí na již šestadvacátém ročníku slánského hudebního open air festivalu VALNÍK....


Čtvrtý den na festivalu Brutal Assault zvítězily švédské melodie
14.08.

Čtvrtý den na festivalu Brutal Assault zvítězily švédské melodie

V sobotní dopoledne posledního dne festivalu panovalo příjemné počasí, které se později proměnilo v nejteplejší...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Jeviště snů
05.08.

Jeviště snů

» Donor

Třetí album valašské powermetalové skupiny Donor s názvem...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru