Legenda o Violetě inspirovala Michala Hrůzu

Letos na jaře vydá zpěvák Michal Hrůza se svou kapelou nové album Den, které volně navazuje na předloňskou desku Noc. Kromě dvou písní z filmu Martin a Venuše nabídne deset novinek, jednou z nich je i pilotní singl Světozor.

Kdo stojí za zmizením Violet?

Videoklip k Světozoru je inspirován legendou o pražské Violetě, údajně první mechanické bytosti, kterou počátkem 20. století přivedl k životu profesor. Otto Lachstein. Ta se ale v roce 1914 ztratila a již nikdy nebyla nalezena. Tehdejší noviny, které o celé věci informovaly, musely všechny výtisky zničit, jediný časopis Světozor se nařízení rakousko-uherské vlády vzepřel. Celý projekt umělé bytosti měl totiž sloužit k výhradně vojenským účelům.  



„Letos je to právě sto let, co bájná Violeta zmizela, tak jsme tímto chtěli alespoň trochu připomenout událost, o které se toho dnes tak málo ví", říká Michal Hrůza. Klip natočil režisér Jan Chramosta,  který je také autorem scénáře, a kameraman Aleš Lněnička. Hlavní roli ztvárnila Veronika Kubařová, Petr Vaněk a členové Kapely Hrůzy
 
Foto: Michal Budínský/Universal Music
GALERIE

Související obsah:

» Noc   (David Malý, 07. 05. 2012)
» Michal Hrůza a jeho G2 Acoustic Stage   (Jan Vavřík, 15. 11. 2013)
» Noc - Recenze   (David Malý, 17. 05. 2012)
» Titulní píseň filmu Martin a Venuše spojila Hrůzu s Vytiskovou   (Karel Souček, 14. 02. 2013)
» Hrůza Michal   (Jiří Klecan, 16. 04. 2012)
» Nová řadovka Michala Hrůzy vyjde již 16. dubna   (Ondra Kocáb, 12. 04. 2012)
» Michal Hrůza chystá tři speciální koncerty   (Karel Souček, 30. 10. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Šokující premiéra Buky a nová éra s EDM stage: Majáles, jaký tu ještě nebyl
03.04.

Šokující premiéra Buky a nová éra s EDM stage: Majáles, jaký tu ještě nebyl

Praha se 1. května 2026 stane dějištěm hudební události, kterou nikdo nečekal. Pražský Majáles letos boří veškeré...


BLITZ UNION: Veškerá muzikantská ega stranou. A to je podle mě klíč k úspěchu
03.04.

BLITZ UNION: Veškerá muzikantská ega stranou. A to je podle mě klíč k úspěchu

Česká formace Blitz Union vydala počátkem letošního roku druhé studiové album Evolution. Na tracklistu mezi...


Rock for People potvrzuje večírek pro nedočkavé a odhaluje novou festivalovou kolekci
03.04.

Rock for People potvrzuje večírek pro nedočkavé a odhaluje novou festivalovou kolekci

Rock for People 2026 se nezadržitelně blíží a už teď je jasné, že půjde o jeden z největších ročníků v historii....


Duchovní kořeny americké historie a southern gospelová skupina Lužická Tráva: první jarní kouzelné live v Jestřebí
02.04.

Duchovní kořeny americké historie a southern gospelová skupina Lužická Tráva: první jarní kouzelné live v Jestřebí

V neděli 29. března odpoledne proběhl v útulných prostorách jestřebské restaurace Rychta koncert...


Intenzita bez odstupu - Ari Abdul
02.04.

Intenzita bez odstupu - Ari Abdul

Pražská MeetFactory se 27. března proměnila v prostor plný vášně, temné estetiky a nekompromisní energie. Fanoušci...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
(((((ultraSOUND))))))+
04.04.

(((((ultraSOUND))))))+

» The Neighbourhood

Páté studiové album kapely americké alternativně rockové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta