Láska se v singlu Pane pouští do polemiky s Bohem

Po úspěšném singlu Fejs tu fejs přichází zpěvák a kytarista Láska s další písničkou. Novinka s názvem Pane je poměrně provokativní polemikou s Bohem a vírou v něj. V rozverném klipu se objevuje i několik známých tváří ze světa šoubyznysu.  

Láska se v novém singlu obrací k Bohu poměrně nevybíravým způsobem - „zameť si před nebeským prahem, (…) každej by přestal házet kamením, jen kdyby se ti dalo věřit". „Já sám jsem nikdy věřící nebyl – čímž ale neříkám, že je na víře něco špatného. Víra v něco „nad námi", v něco většího než jsme my sami, je myslím zcela přirozená. Jen mám pocit, že se to občas přehání – a tak jsme to v písničce „přehnali" opačným směrem,"  vysvětluje svůj postoj Láska.



Písničku testoval na posluchačích během jarního turné s populárním písničkářem Pokáčem. „Přehrál jsem Pokáčovi pár songů, aby mi poradil s výběrem; líbilo se mu právě „Pane", že je to „trochu do funky a celkem dobrý", přibližuje s úsměvem Láska. Producentské role se opět ujal Thom Fröde, natáčelo se tentokrát na různých místech a s nahrávkou pomohlo hned několik spřízněných hudebníků.

"Basu poslal z Anglie známý muzikant českého původu Marek Bero, houslové party natočila Jana Věnečková, dechové nástroje nám obstarali členové dechovky Kolíňanka (ta už spolupracovala např. s Rybičkami 48, Visacím zámkem, Vypsanou fixou aj.), a zbytek jsme si s Láskou nahráli sami," upřesnil producent Thom. Klip vznikal v prostředí zooparku v Zelčíně u Mělníka a přilehlém okolí.

„Na Zelčín jsem přišel náhodou – byla to totiž jedna ze zastávek jarního turné s Pokáčem. Pan majitel byl k našim šíleným filmařským požadavkům víc než vstřícný, takže jsme měli úplně volnou ruku," vysvětluje Láska.  
Foto: Kateřina Hajdinová
GALERIE

Související obsah:

» Láska debutuje Hezkou písničkou   (Karel Souček, 20. 06. 2018)
» Láskův singl Fejs tu fejs poukazuje na problém sociálních sítí   (Karel Souček, 02. 01. 2019)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Sen se stal skutečností a Eric Clapton ještě vyrazí na koncertní šňůru
18.10.

Sen se stal skutečností a Eric Clapton ještě vyrazí na koncertní šňůru

Legendární kytarista Eric Clapton oznámil sérii evropských koncertů na rok 2026, které se budou konat v Polsku,...


Podzimní melancholie? Pojďme si připomenout největší letní elektro pecky
17.10.

Podzimní melancholie? Pojďme si připomenout největší letní elektro pecky

Polovina října je za námi, léto a dny plné slunečních paprsků jsou na dlouho dobu pryč. Podzimní a zimní...


Kde jinde strávit první prázdninový týden než na Beatsech v Ostravě? Známe první jméno!
17.10.

Kde jinde strávit první prázdninový týden než na Beatsech v Ostravě? Známe první jméno!

Jeden z největších elektronických festivalů ve střední Evropě, Beats for Love, oznámil první jméno příštího...


Síla emocí naživo: Citizen Soldier v MeetFactory
17.10.

Síla emocí naživo: Citizen Soldier v MeetFactory

Americká rocková kapela Citizen Soldier vystoupí 6. listopadu 2025 v pražském klubu MeetFactory. Jedinečný koncert nabídne...


Nové album Island Mint s názvem Slun je venku
17.10.

Nové album Island Mint s názvem Slun je venku

Nové album kapely Island Mint s názvem Slun je venku a kapela ho pokřtí 31. října v MeetFactory. Pražská indie...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Giants and Monsters
01.10.

Giants and Monsters

» Helloween

Giants and Monsters je název sedmnáctého studiového alba powermetalových...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru