Lamač srdcí Miles Kane v Praze

Páteční večer 8.11.2024 byl ozvláštněn pro všechny, kteří vyrazili na Národní do Rock cafe. Do Prahy za námi totiž přijel Miles Kane, umělec původem z Anglie. 

Malý klubový prostor byl velmi rychle napěchovaný fanoušky všech věkových kategorií, než jsme se ale mohli dočkat Milese, na pódium dorazil český umělec Rodan. V rámci svého vystoupení si vystačil sám jenom s akustickou kytarou. 

Půlhodina mezi koncerty se mohla mnohým zdát dlouhá, o to kratší pak pocitově byla show Milese Kanea, který se od začátku do konce nezastavil. V rámci své One man band tour projel mnoho zemí a ač je název evropské šňůry zavádějící, na rozdíl od Rodana na podiu sám nebyl. Mimo kytaru byl živý výstup doplněn o bubny a Miles publiku bubenici Jennifer Walinetski nejen představil, ale opěvoval její schopnosti během celého koncertu.



Fanoušci (nejen fanynky) byli hudebníkem úplně fascinovaní a zdálo se, jako by celý klub dýchal spolu s Milesem. Člověk si až říkal, kde tolik věrných posluchačů bylo, když letos v červnu Miles Kane odehrál koncert na hradeckém festivalu Rock for People. 

Nejvíce písní zaznělo z loňského alba One man band, například Troubled Son, Baggio nebo Never Taking Me Alive. Byli jsme ale přesunuti i do roku 2011 s písněmi z alba Colour Of The Trap, a to hned s úvodní skladbou Rearrange, z desky jsme ale slyšeli i Come Closer, Counting Down the Days, a mimo jiné také stejnojmennou Colour Of The Trap. Dočkali jsme se dalších písniček i z alb Coup de Grace a Don’t Forget Who You Are

Diváci v publiku jásali po každém odehraném kousku, plno bylo i v zadních řadách a za sloupy. Kdo nedorazil včas, prohloupil, zvuk se sice líbivě nesl až na bar, ale Milese si stálo za to prohlédnout víc zblízka. Některým se navíc poštěstilo hudebníka potkat po koncertě.
Autorka textu a fotografií: Eva Frouzová
GALERIE

Související obsah:

» Miles Kane v Praze ukáže, jak se dělá moderní rock and roll   (Karolína Milotová, 25. 10. 2024)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Bring Me the Horizon přijeli na Rock for People s reprízou předloňského pořadu
17.06.

Bring Me the Horizon přijeli na Rock for People s reprízou předloňského pořadu

Pátečnímu večeru nasadili korunu britští Bring Me the Horizon. Třetí headliner letošního ročníku se zde už musí...


Třetí den jsme na Rock for People zažívali déjà vu, na které někteří zapomněli
17.06.

Třetí den jsme na Rock for People zažívali déjà vu, na které někteří zapomněli

V průběhu pátku se nad areálem Park 360 v Hradci Králové schylovalo k nějaké nepříjemné bouřce,...


Limp Bizkit na Rock for People připomněli 90. léta
16.06.

Limp Bizkit na Rock for People připomněli 90. léta

Čtvrtečním headlinerem festivalu Rock for People byli nestárnoucí nu-metaloví matadoři Limp Bizkit. Kapela, která na první...


Při druhém dni Rock for People nejvíce rezonovaly vytoužené premiéry
16.06.

Při druhém dni Rock for People nejvíce rezonovaly vytoužené premiéry

Druhý den festivalu Rock for People byl do velké míry ve znamení návratů do první dekády po roku 2000. Festival...


Padesát let punku. The Damned míří na výroční turné i do Prahy.
16.06.

Padesát let punku. The Damned míří na výroční turné i do Prahy.

The Damned slaví 50 let od svého vstupu na punkovou scénu! Londýnští průkopníci žánru se při této...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Ptáci a Draci
18.06.

Ptáci a Draci

» Jinany

Ptáci a draci je EP vydané v červnu 2026. Některé texty pochází...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

PODCAST TŘI DECI
Tři Deci #31: Festivaly 2026
24.05.

Tři Deci #31: Festivaly 2026

V dnešní epizodě se začneme pomaličku připravovat na nadcházející festivalovou...