Koncert Queenie provázeli tropické teploty, speciální host i útok hackerů

Skupina QueenieMichaelem Kluchem v čele odehrála v pátek 9. dubna 2021 svůj velký online koncert The Show Must Go Home. Překvapením pro diváky bylo vystoupení Leoše Mareše, který s Queenie zazpíval svou píseň Tři slova.  A překvapení čekalo i na členy týmu spravujících sociální sítě kapely, kteří se těsně před premiérou koncertu ocitli pod palbou komentářů spambotů s falešnými odkazy ke sledování. Útoky ze strany hackerů i nadšené ohlasy diváků jsou však jen důkazem, že se podařilo o koncert vzbudit zájem a zároveň naplnit všechna očekávání. Právě s ohledem na ohlasy a prosby diváků se Queenie rozhodli prodloužit dostupnost záznamu online koncertu až do pátku 30. dubna.  

Kapela pojala organizaci svého online koncertu ve velkém stylu a vystoupila na tříúrovňové stage o rozloze 300 m2, pod níž je podepsaný stage designer Martin Hruška. Pódium, na kterém Queenie online koncert odehráli, vychází z koncepce jeviště chystaného pro show Queen Relived v O2 areně. Stage pak osvítilo přes 250 různých světel. „Co se týče počtu a umístění světel, nečekaly našeho light designera Lukášem Patzenhauera žádné limity. Co chtěl, to dostal. A jelikož jsou nyní sklady plné, bylo toho opravdu hodně. Celkový výkon světel byl okolo 300 000 wattů, museli jsme proto posílit příkon studia o další dva agregáty. Teplý vzduch z veškeré techniky způsobil, že v horní části jeviště bylo 45 °C, což není ani na Zanzibaru," vysvětluje frontman Queenie Michael Kluch.  Na realizaci koncertu se podílelo 124 lidí a veškeré přípravy – stavba a rozebrání stage, generální zkoušky i koncert samotný – zabraly celých pět dní. „Online koncert nepřenáší emoci živé show, proto jsme hledali takovou variantu, abychom neodehráli jen ‚další‘ online koncert v televizi. Našli jsme ji v maximalizaci vizuálního vjemu pro diváka. Tím jsme mu do jisté míry kompenzovali, že nemohl show sledovat naživo," doplňuje Michael Kluch.  

Martin Zoubek, producent a zástupce agentury, která měla realizaci koncertu na starosti, k tomu dodává: „Podařilo se nám připravit show, jaká v českém prostředí online koncertů nemá obdoby. The Show Must Go Home svojí výpravou bezesporu překonala jiná online vystoupení. Chtěli jsme tím divákům dokázat, že to s velkými show myslíme vážně. Superlativy, kterými vůči show Queen Relived v O2 areně nešetříme, tak nejsou jen planými sliby.”  

Kromě písní legendárních Queen, kterým kapela svou tvorbou vzdává hold, si diváci online koncertu užili pohled i na stavbu stage, kterou je posléze Michael Kluch provedl. Dále nahlédli do zkušebny kapely nebo do backstage samotného koncertu a poznali některé členy týmu, kteří zajišťovali koncert po technické stránce. Utajovaným překvapením pro diváky bylo vystoupení Leoše Mareše, který přijal pozvání kapely a s Michalem Kluchem zazpíval svou píseň Tři slova.  

Online koncert sledoval celý svět

Zájem o koncert neprojevili jen čeští, ale také zahraniční diváci. The Show Must Go Home vtrhla do obýváků na celé planetě, od USA přes Evropu až po Čínu. „S velkou nadsázkou lze také říct, že se nám na asijském kontinentu dostalo enormní pozornosti. Během pátečního dne se začaly objevovat útoky spambotů maskujících se za falešné profily z Indie či Bangladéše, kteří do komentářů přidávali podvržené odkazy ke sledování. S blížící se premiérou koncertu nabývaly útoky na intenzitě. Pro náš tým to byla velká komplikace. Místo, aby se plně soustředil na zprávy fanoušků a pomáhal jim s případnými technickými obtížemi, musel zkrotit stovky komentářů a nahlašovat desítky falešných účtů. Bylo to nepříjemné, ale na druhou stranu je to i určitá pocta, ocitnout se pod tak rozsáhlým útokem hackerů. Vnímám to jako známku toho, že se nám podařilo o koncert vzbudit opravdu velký zájem," říká Michael Kluch.  

Komentáře nepřicházely však jen od spambotů, ale i od reálných fanoušků. Ti při tom nešetřili nadšením, superlativy a pozitivními ohlasy. „Reakce nadšeného publika jsou pro nás nesmírnou odměnou a máme z nich obrovskou radost. Připravit takovýto online koncert stálo kapelu i celý tým mnoho úsilí. Je pro nás velkou odměnou, že se podle názoru diváků opravdu povedl. Když čtu všechny ty reakce, jsem z toho až dojatý," přiznává Michael Kluch.
GALERIE

Související obsah:

» Queenie představují nové videoklipy a chystají online koncert   (Karel Souček, 31. 03. 2021)
» V Hard Rock Cafe se již po šesté odehraje akce Freddie For A Day   (Jana Kleinbauerová, 01. 09. 2016)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Nanday se v aktuálním singlu Nesmíš bouří proti nesvobodě
17.05.

Nanday se v aktuálním singlu Nesmíš bouří proti nesvobodě

Nesmíš mít a nesmíš chtít! Zamračená gorila, proklamace autority přes zvukový efekt, drsný lyrický úvod...


Nauzea Orchestra vydává Lásku, opět vsadila na české texty
16.05.

Nauzea Orchestra vydává Lásku, opět vsadila na české texty

Pod názvem Láska vydává Nauzea Orchestra novou, v pořadí pátou desku. Obsahuje devět písní a její texty jsou...


Totáči a jejich kamarádi se při natáčení nového klipu pořádně vyblbli
16.05.

Totáči a jejich kamarádi se při natáčení nového klipu pořádně vyblbli

Sváťa Šváb, frontman slánské kapely Totální nasazení, o sobě na koncertech tvrdí, že je, po Ivanu Mládkovi,...


Nové album BRA3 pokřtí Radečci na velkém červnovém turné
14.05.

Nové album BRA3 pokřtí Radečci na velkém červnovém turné

BRA3 je název charitativního projektu, kterým kapela O5 a Radeček odstartovala letošní rok. BRA3 je název velice úspěšného...


Horská střediska obsadí hudba a zábava pro celou rodinu
13.05.

Horská střediska obsadí hudba a zábava pro celou rodinu

V pěti turisticky vyhledávaných horských střediscích se během letních prázdnin uskuteční první ročník hudebního...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Věci a sny
08.05.

Věci a sny

» Jelen

Bezmála po pěti letech vydává populární kapela Jelen novou řadovou desku...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru