Koncert Queenie provázeli tropické teploty, speciální host i útok hackerů

Skupina QueenieMichaelem Kluchem v čele odehrála v pátek 9. dubna 2021 svůj velký online koncert The Show Must Go Home. Překvapením pro diváky bylo vystoupení Leoše Mareše, který s Queenie zazpíval svou píseň Tři slova.  A překvapení čekalo i na členy týmu spravujících sociální sítě kapely, kteří se těsně před premiérou koncertu ocitli pod palbou komentářů spambotů s falešnými odkazy ke sledování. Útoky ze strany hackerů i nadšené ohlasy diváků jsou však jen důkazem, že se podařilo o koncert vzbudit zájem a zároveň naplnit všechna očekávání. Právě s ohledem na ohlasy a prosby diváků se Queenie rozhodli prodloužit dostupnost záznamu online koncertu až do pátku 30. dubna.  

Kapela pojala organizaci svého online koncertu ve velkém stylu a vystoupila na tříúrovňové stage o rozloze 300 m2, pod níž je podepsaný stage designer Martin Hruška. Pódium, na kterém Queenie online koncert odehráli, vychází z koncepce jeviště chystaného pro show Queen Relived v O2 areně. Stage pak osvítilo přes 250 různých světel. „Co se týče počtu a umístění světel, nečekaly našeho light designera Lukášem Patzenhauera žádné limity. Co chtěl, to dostal. A jelikož jsou nyní sklady plné, bylo toho opravdu hodně. Celkový výkon světel byl okolo 300 000 wattů, museli jsme proto posílit příkon studia o další dva agregáty. Teplý vzduch z veškeré techniky způsobil, že v horní části jeviště bylo 45 °C, což není ani na Zanzibaru," vysvětluje frontman Queenie Michael Kluch.  Na realizaci koncertu se podílelo 124 lidí a veškeré přípravy – stavba a rozebrání stage, generální zkoušky i koncert samotný – zabraly celých pět dní. „Online koncert nepřenáší emoci živé show, proto jsme hledali takovou variantu, abychom neodehráli jen ‚další‘ online koncert v televizi. Našli jsme ji v maximalizaci vizuálního vjemu pro diváka. Tím jsme mu do jisté míry kompenzovali, že nemohl show sledovat naživo," doplňuje Michael Kluch.  

Martin Zoubek, producent a zástupce agentury, která měla realizaci koncertu na starosti, k tomu dodává: „Podařilo se nám připravit show, jaká v českém prostředí online koncertů nemá obdoby. The Show Must Go Home svojí výpravou bezesporu překonala jiná online vystoupení. Chtěli jsme tím divákům dokázat, že to s velkými show myslíme vážně. Superlativy, kterými vůči show Queen Relived v O2 areně nešetříme, tak nejsou jen planými sliby.”  

Kromě písní legendárních Queen, kterým kapela svou tvorbou vzdává hold, si diváci online koncertu užili pohled i na stavbu stage, kterou je posléze Michael Kluch provedl. Dále nahlédli do zkušebny kapely nebo do backstage samotného koncertu a poznali některé členy týmu, kteří zajišťovali koncert po technické stránce. Utajovaným překvapením pro diváky bylo vystoupení Leoše Mareše, který přijal pozvání kapely a s Michalem Kluchem zazpíval svou píseň Tři slova.  

Online koncert sledoval celý svět

Zájem o koncert neprojevili jen čeští, ale také zahraniční diváci. The Show Must Go Home vtrhla do obýváků na celé planetě, od USA přes Evropu až po Čínu. „S velkou nadsázkou lze také říct, že se nám na asijském kontinentu dostalo enormní pozornosti. Během pátečního dne se začaly objevovat útoky spambotů maskujících se za falešné profily z Indie či Bangladéše, kteří do komentářů přidávali podvržené odkazy ke sledování. S blížící se premiérou koncertu nabývaly útoky na intenzitě. Pro náš tým to byla velká komplikace. Místo, aby se plně soustředil na zprávy fanoušků a pomáhal jim s případnými technickými obtížemi, musel zkrotit stovky komentářů a nahlašovat desítky falešných účtů. Bylo to nepříjemné, ale na druhou stranu je to i určitá pocta, ocitnout se pod tak rozsáhlým útokem hackerů. Vnímám to jako známku toho, že se nám podařilo o koncert vzbudit opravdu velký zájem," říká Michael Kluch.  

Komentáře nepřicházely však jen od spambotů, ale i od reálných fanoušků. Ti při tom nešetřili nadšením, superlativy a pozitivními ohlasy. „Reakce nadšeného publika jsou pro nás nesmírnou odměnou a máme z nich obrovskou radost. Připravit takovýto online koncert stálo kapelu i celý tým mnoho úsilí. Je pro nás velkou odměnou, že se podle názoru diváků opravdu povedl. Když čtu všechny ty reakce, jsem z toho až dojatý," přiznává Michael Kluch.
GALERIE

Související obsah:

» Queenie představují nové videoklipy a chystají online koncert   (Karel Souček, 31. 03. 2021)
» V Hard Rock Cafe se již po šesté odehraje akce Freddie For A Day   (Jana Kleinbauerová, 01. 09. 2016)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Cidre Punk Fest nabídl osmičku kapel z naší punkové scény
22.07.

Cidre Punk Fest nabídl osmičku kapel z naší punkové scény

Již po čtvrté se sešli příznivci punk a HC punkových skupin v Újezdě u Chanovic. Festival se sice pomalu, ale...


Aurora přijede do Prahy s novým albem
20.07.

Aurora přijede do Prahy s novým albem

„Ráda se soustředím na věci, které dokážu ovlivnit," prozradila s úsměvem na tváři zpěvačka, producentka...


Do Poličky na Colour Meeting míří umělci z dvanácti zemí
20.07.

Do Poličky na Colour Meeting míří umělci z dvanácti zemí

Starobylé a krásné moravské město Polička hostí ve dnech 23. - 24. července osmnáctý ročník multižánrového...


Tradiční pozvání na tento týden do Modré Vopice
20.07.

Tradiční pozvání na tento týden do Modré Vopice

Ve středu 21. 7. kapela APOSTROFA představí v Modré Vopici novou desku a společně si s ní od 19:30 zahraje rocková...


Jazzovej anděl Dáši Zázvůrkové dokonale souzní s videoklipem Olgy Špátové a Jana Malíře
20.07.

Jazzovej anděl Dáši Zázvůrkové dokonale souzní s videoklipem Olgy Špátové a Jana Malíře

O naději, obětavosti, nezastavitelné touze a sebepřijetí vypráví autorský šanson Dáši Zázvůrkové s názvem...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Antarktida
20.07.

Antarktida

» Pokáč

Písničkář Pokáč dodržel dvouletý cyklus vydávání nových alb, a tak v květnu...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru