Karol Mikloš kráčí Opačným smerom

Taneční rytmus s éterickou atmosférou propojuje nový, jemně melancholický singl slovenského zpěváka a skladatele Karola Mikloše s názvem Opačným smerom. Píseň je druhou ochutnávkou z připravovaného alba, které už letos v květnu předznamenal singl Nevieš, čo ti hovorím. O text novinky se tentokrát postaral básník a textař Vlado Janček v hudednním světě známý hlavně ze svého působení v bratislavské skupině Saténové ruky.„Keď som sa minulú jeseň rozhodol opäť po dlhej dobe prebádať svet pesničiek v slovenčine, mal som hneď od začiatku v pláne osloviť aj iných textárov. Prvý človek, ktorý mi napadol, bol práve Vlado Janček. Veril som, že bude schopný vcítiť sa do mojej kože a prísť s niečím, za čím by som si vedel stáť. Poslal som mu demo skladby, ktorá bola horúcim kandidátom na zaradenie už na náš minuloročný anglicky spievaný album „This Side of Town", jej text sa však nikdy nepodarilo dokončiť. Páčila sa mu a po pár týždňoch mi poslal text, vďaka ktorému sme mohli túto pieseň doviesť až do dnešnej podoby, z ktorej sme nadšení a na ktorú ľudia už na prvé počutie veľmi vrelo reagujú aj na koncertoch," objasňuje Karol Mikloš.

„Karolovu tvorbu poznám už od čias piesne „Tomorrow" a osobne z nahrávacieho štúdia Men at Sound. Dokážem sa vcítiť do jeho melanchólie a v texte tejto piesne som sa snažil prevteliť do jeho pocitov počas prechádzok po Trenčíne. Niektoré formulácie neskôr Karol trochu upravil tak, aby mu sedeli do celkového vyjadrenia," vysvětluje Vlado Janček. 

Nahrávka vznikla práve v trenčínském studiu Men at Sound za asistence dlouholetého Karolova spolupracovníka Matúša Homolu. K její konečné podobě přispěli také členové koncertní kapely – o elektrické kytary se postarali Roman Hlubina a Andrej Petrovič a o baskytaru Peter Brhlík. Stejně jako v případě alba This Side of Town byl ke spolupráci přizvaný také bubeník Adam Olexík (The Youniverse, Slowlick). 

Společně s písní vznikl také ilustrační videoklip, který dokumentuje letní pondělní noční výlety do prázdných trenčínských ulic a reflektuje atmosféru opuštěnosti a odcizení naznačených v textu písničky. V noční nostalgii malého města přichází člověk na myšlenky, na které během dne nemá prostor, slyší, jak město dýchá a vnímá vibrace přehlušené denním ruchem.
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Na nové album si fanoušci Poletíme? museli počkat šest let
19.06.

Na nové album si fanoušci Poletíme? museli počkat šest let

Šest let čekali fanoušci kapely Poletíme? na nové album. Na desku Chce to hit! nyní osmičlenná banda okolo výtvarníka...


The Offspring chystají na říjen nové album
19.06.

The Offspring chystají na říjen nové album

Minulý čtvrtek uchvátili američtí The Offspring festival Rock for People svým divokým koncertem. Fanoušci těchto punk...


Kapela MIRAI zahájila sérii Summer Festů v Riegrových sadech
19.06.

Kapela MIRAI zahájila sérii Summer Festů v Riegrových sadech

Oblíbená kapela MIRAI má za sebou první zastávku z dlouhé série vlastních festivalů. Velkolepý program...


The Offspring na Rock for People opět vsadili na nostalgii a dali vzpomenout na 90. léta
18.06.

The Offspring na Rock for People opět vsadili na nostalgii a dali vzpomenout na 90. léta

Kultovní kalifornská pop-punková skupina The Offspring si znovu po osmi letech našla cestu na Rock for People. Jejich letošní...


Druhému dni Rock for People dominovaly mimo jiné výroční koncerty
18.06.

Druhému dni Rock for People dominovaly mimo jiné výroční koncerty

Můj program byl během druhého dne festivalu Rock for People trochu volnější, ale zároveň jsem byl svědkem hned...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Sobě věrnej
17.06.

Sobě věrnej

» Škwor

Po desáté jubilejní desce Tváře smutnejch hrdinů, kterou kapela...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru