Karol Mikloš kráčí Opačným smerom

Taneční rytmus s éterickou atmosférou propojuje nový, jemně melancholický singl slovenského zpěváka a skladatele Karola Mikloše s názvem Opačným smerom. Píseň je druhou ochutnávkou z připravovaného alba, které už letos v květnu předznamenal singl Nevieš, čo ti hovorím. O text novinky se tentokrát postaral básník a textař Vlado Janček v hudednním světě známý hlavně ze svého působení v bratislavské skupině Saténové ruky.„Keď som sa minulú jeseň rozhodol opäť po dlhej dobe prebádať svet pesničiek v slovenčine, mal som hneď od začiatku v pláne osloviť aj iných textárov. Prvý človek, ktorý mi napadol, bol práve Vlado Janček. Veril som, že bude schopný vcítiť sa do mojej kože a prísť s niečím, za čím by som si vedel stáť. Poslal som mu demo skladby, ktorá bola horúcim kandidátom na zaradenie už na náš minuloročný anglicky spievaný album „This Side of Town", jej text sa však nikdy nepodarilo dokončiť. Páčila sa mu a po pár týždňoch mi poslal text, vďaka ktorému sme mohli túto pieseň doviesť až do dnešnej podoby, z ktorej sme nadšení a na ktorú ľudia už na prvé počutie veľmi vrelo reagujú aj na koncertoch," objasňuje Karol Mikloš.

„Karolovu tvorbu poznám už od čias piesne „Tomorrow" a osobne z nahrávacieho štúdia Men at Sound. Dokážem sa vcítiť do jeho melanchólie a v texte tejto piesne som sa snažil prevteliť do jeho pocitov počas prechádzok po Trenčíne. Niektoré formulácie neskôr Karol trochu upravil tak, aby mu sedeli do celkového vyjadrenia," vysvětluje Vlado Janček. 

Nahrávka vznikla práve v trenčínském studiu Men at Sound za asistence dlouholetého Karolova spolupracovníka Matúša Homolu. K její konečné podobě přispěli také členové koncertní kapely – o elektrické kytary se postarali Roman Hlubina a Andrej Petrovič a o baskytaru Peter Brhlík. Stejně jako v případě alba This Side of Town byl ke spolupráci přizvaný také bubeník Adam Olexík (The Youniverse, Slowlick). 

Společně s písní vznikl také ilustrační videoklip, který dokumentuje letní pondělní noční výlety do prázdných trenčínských ulic a reflektuje atmosféru opuštěnosti a odcizení naznačených v textu písničky. V noční nostalgii malého města přichází člověk na myšlenky, na které během dne nemá prostor, slyší, jak město dýchá a vnímá vibrace přehlušené denním ruchem.
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Line-up festivalu Fajtfest čítá už téměř dvacet jmen
04.12.

Line-up festivalu Fajtfest čítá už téměř dvacet jmen

Od ohlášení jednoho z headlinerů, kterým jsou britští While She Sleeps, přidávají organizátoři jedno jméno...


Krásný ztráty Live hlásí první jména
04.12.

Krásný ztráty Live hlásí první jména

Organizátorům, vystupujícím a především návštěvníkům festivalu Krásný ztráty Live se romantické prostředí...


7krát3 dal nový život téměř 40 let staré skladbě Gabriel
04.12.

7krát3 dal nový život téměř 40 let staré skladbě Gabriel

Před téměř čtyřmi dekádami nazpívala Hana Hegerová píseň Michala Horáčka Gabriel. Nyní přichází s volným pokračováním...


Kultovní alba Prouzy se vracejí na vinylu
04.12.

Kultovní alba Prouzy se vracejí na vinylu

K nejkultovnějším kytarovým kapelám 90. let bezesporu patřila frýdeckomístecká Prouza. Dnešní padesátníci...


Isaac Anderson; pražská zastávka jakožto jeho doposud největší sólo show
03.12.

Isaac Anderson; pražská zastávka jakožto jeho doposud největší sólo show

Nottinghamský rodák Isaac Anderson se 1. 12. vrátil znovu do Prahy, kde tentokrát pro své fanoušky vystoupil v MeetFactory....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Třetí
17.11.

Třetí

» něco něco

Třetí album s jednoduchým názvem Třetí vydávají něco něco u domovského...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru