Kapela Čtvrt na smrt přišla s originálním nápadem vydat se na koncerty Karosou a vzít s sebou kohokoliv, kdo bude chtít

Nepravidelná linka odjížděla 26.5. kolem půl třetí odpoledne z Prahy. Karosou se vydala velká část kapely, pár jejich přátel a několik posluchačů. Z kapely se na výlet vydal Honza Vacík (zpěv, kytara), Jiří Sejf (bicí), Jakub Hartmann - Žvejk (basa), Anežka Urbanová (baryton a tenor saxofon), Dalibor Hrubeš (kytary, doprovodný zpěv) a Eliška Brejchová (zpěv). Několikahodinová cesta do Olomouce utekla velmi rychle, během cesty probíhalo seznamování, povídání, spousta smíchu a hraní slovní hry Kontakt. Hned jsem se začala cítit začleněná a všichni byli moc hodní.

Kolem sedmé hodiny večer jsme dorazili do Olomouce ke klubu Variace, koncert byl menší, ale zato více osobní a kouzelný. Po koncertě všichni ještě chvíli zůstali a popíjeli. Kolem půlnoci jsme vyjeli do kempu nedaleko Olomouce. V alkoholovém opojení v autobuse probíhalo spoustu zpěvu, smíchu a vtipů. Atmosféru ještě dodala světýlka, která jsme rozvěsili po autobuse. Při příjezdu do kempu se nejmladší člen výletu postaral o to, aby se všichni bezpečně dostali do chatek, i když bylo zapotřebí dost snahy. Já a kamarádka jsme společně se dvěma řidiči Karosy spali v autobuse na zemi(během usínání kolem druhé ráno proběhla vtipná konverzace mezi řidičem a jeho kamarádem Ondrou, který sdílel své postřehy a myšlenky. Po pár minutové pauze v mluvení se Ondra zeptal : "Nevtírám se?” Myšák: "Teď už trochu jo. Chci spát.”. Rozhodně to byla skvělá zkušenost, spát v autobuse který se běžně používá jako mhd a člověk v něm jezdí pravidelně. K ránu sice byla dost zima, ale za ten zážitek to stálo.

Během dopoledne se všichni postupně probouzeli a trávili čas v kempu odpočinkem, ping - pongem nebo vlastní zábavou. Následně Jirka uvařil výborný oběd a vydali jsme se na cestu k Hranické propasti a následně ke krásnému lomu, kde se většina vykoupala. Ve Zlíně jsme zašli na večeři, i když jsme pak byli v časovém skluzu. (celá kapela to vzala po svém. Honza někam asi na dvacet minut zmizel. Žvejk řekl, že je mu to jedno, protože má jídlo a prostě dorazí na koncert později. Anežka se vydala starostlivě hledat Honzu, kterého nenašla. A Jirka spíš řešil ztracený mobil.)

Čtvrt na smrt vystoupili Pod Lipou, před kapelou Září. Publiku se koncert moc líbil, kapela si získala spoustu nových fanoušků, lidé za kapelou po koncertě chodili a vychvalovali jejich hudbu a koncert. Po tom, co Čtvrt na smrt dohráli jsme si poslechli kapelu Září, většina popíjela a všichni se bavili. Někdy před půlnocí se všichni dostavili do Karosy a vydali jsme se v dobré náladě směr Praha. Postupem času začali všichni usínat ve všemožných pozicích.

Výlet zakončila skvělá konverzace s Honzou, který se po příjezdu do Prahy ptal kolik je hodin a po zjištění, že je pět ráno prohlásil: "To se nepovedlo”, myšleno tak, že nestihl během cesty vystřízlivět. Následovala vlna smíchu.

Tento výlet byl nádherný a rozhodně nezapomenutelný zážitek, stalo se toho tolik, že je náročné zachytit to do jedné reportáže. Tyto dva dny mě obohacovaly  o nové zážitky a byla jsem v neustálé euforii.  Navíc nepravidelná linka nevyjela naposledy a příště u toho rozhodně nemohu chybět, všem moc doporučuji jet taky.

text a foto Natálie Velebilová

GALERIE

Související obsah:

» Čtvrt Na Smrt v kavárně Zasekávák   (Redakce, 19. 05. 2023)
» Startovní Čáry předznamenávají nové album kapely Čtvrt na smrt   (Alice S., 01. 05. 2023)
» „A furt to nestačí,“ tvrdí Čtvrt na smrt.   (Karel Souček, 11. 04. 2022)
» Čtvrt na smrt na Strahově představili videoklip k protestsongu Pod střechou   (Ondra Kocáb, 11. 03. 2021)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Album Třetí propojuje textovou naléhavost s hudební lehkostí
25.09.

Album Třetí propojuje textovou naléhavost s hudební lehkostí

Naléhavost sdělení s až bezstarostně laděnou muzikou a hudební lehkost s vážností slov propojuje kapela...


Punk-rockový večírek v Říčanech s kapelou E!E
25.09.

Punk-rockový večírek v Říčanech s kapelou E!E

Tento pátek 29.9. 2023 se v Říčanech u Prahy sejde špička punk-rockové scény. Od dvaceti hodin postupně...


S novým klipem a bestofkou vyráží Vanessa na turné
25.09.

S novým klipem a bestofkou vyráží Vanessa na turné

Kontroverzní a provokující kapela Vanessa vchází do Kristových let. K této příležitosti představí elektronická formace...


Jason Derulo vystoupí v pražské O2 areně u příležitosti 20. výročí od otevření
25.09.

Jason Derulo vystoupí v pražské O2 areně u příležitosti 20. výročí od otevření

Derulo je pokrokový, žánrově vyhraněný a nesmírně kreativní, a tak se zařadil mezi nejdynamičtější osobnosti světového...


Darth Vader si zahrál v klipu Meredith Hunter
25.09.

Darth Vader si zahrál v klipu Meredith Hunter

Liberecká modern rocková parta Meredith Hunter se v nové sestavě  po roce odmlky ozývá s novým klipem a singlem...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Thorns
24.08.

Thorns

» Martin Tony

Thorns je třetí sólové album anglického zpěváka Tonyho Martina....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru