Kanada otřásla holešovickou arénou, Sum 41 a Simple Plan přivezli nostalgické hitovky

Do Prahy přijela dvojice kanadských punkových gigantů. Sum 41 v rámci oslav 20. výročí svých prvních alb All Killer No Filler a Does This Look Infected? přizvali sebou na turné Simple Plan, kteří si tak na našem území zahráli poprvé od roku 2017. Evropské turné Does This Look All Filler No Killer? je pokračování amerického turné Blame Canada!, tedy v překladu „viňte Kanadu!", které bylo natolik populární, že se koncerty, často vyprodané během několika hodin, musely přesouvat do prostorů s několikanásobnou kapacitou.

Celý večer vypukl skladbou „Picture Perfect" s britskou nu-metalovou zpěvačkou Cassyette, která se svou kapelou česku představila skladby jako „Sad Girl Summer", „Dear Goth" nebo „Prison Purse", kterou svůj set následně ukončila. Nedá se říci, že by kapela odvedla špatný výkon, ale obecenstvo bylo spíše naladěno na nostalgické punkové hitovky ze začátku 21. století.

Nevydařený mosh-pit, o který zpěvačka zažádala, se otevřel až po příchodu Simple Plan na scénu. Jejich příchod doprovázela legendární znělka ze Star Wars, kterou následně vystřídal populární hit „I´d Do Anything",  se kterým celá Fortuna aréna ožila. Nezaháleli a padal jeden hit za druhým s následujícími „Shut Up!" a „Jump". Zpěvák Pierre Bouvierre překvapil svou lehkou znalostí češtiny, kdy pronesl pár typických větiček, několikrát i do textů zakomponoval „Praho", a úplnou třešničkou na dortu byl výkřik „jo pičo" po skladbě „Jump". Publikum ho milovalo.  Nezapomněli ani na letní hitovku z roku 2012 „Summer Paradise", kterou doprovodilo několik nafukovacích gigantických plážových míčů, poletujících mezi fanoušky.

Další perličkou byl proslov bubeníka Charlese Comeaua v polovině ikonické skladby „I´m Just A Kid". Postěžoval si na pandemii, která na několik dlouhých měsíců celosvětově zastavila koncerty. Bubeník ovšem neodolal, teatrálně se navlékl do proti-kovidového obleku, vyzval fanoušky k mosh-pitu, a nechal se unášet davy po aréně. Frontman ho mezitím vystřídal za bubny. Celý setlist vypadal následovně:

     1.     I´d Do Anything

     2.     Shut Up!

     3.     Jump

     4.     Jet Lag

     5.     Your Love Is a Lie

     6.     Addicted

     7.     Welcome To My Life

     8.     Iconic

     9.     Summer Paradise

     10.   All Star / Sk8r Boi / Mr. Brightside

     11.   Where I belong

     12.   I´m Just A Kid

     13.   Perfect

O několik minut později, jako samotný hrot večera, se na pódium dostavili Sum 41 se svou pekelnou show. Celou show zahájili skladbou „Motivation" z debutového alba All Killer No Filler Jejich set byl znatelně delší, kdy zaznělo celých 21 skladeb, mezi kterými nechyběly ani „Pieces", „In Too Deep", „Screaming Bloody Murder", „We´re All To Blame" nebo „War" z prozatím předposledního alba 13 Voices. Dokonce nechyběla ani výborná a autentická cover verze legendárního hitu od skupiny Queen, „We Will Rock You". Celá show byla našlapaná energií, o které se některým kapelám může jen zdát. Frontman Deryck Whibley několikrát za večer nezapomněl říci: „Ladies and gentleman I love you!", vedle komentářům o tom, ať jsou na sebe všichni v pitu opatrní a ohleduplní, a že koncerty Sum 41 jsou plné lásky. Atraktivní energická podívaná byla také, když mezi fanoušky bylo vypuštěno množství velkých nafukovacích párty-balónků, které si postupně frontman nechal od fanoušků poslat zpět na podium, kde jeden za druhým teatrálně vlastnoručně vypraskal.

Kapela přiběhla zpět se třemi přídavkovými skladbami, mezi kterými nechyběl ani legendární hit „Fat Lip", oblečení v dresech HC Sparta Praha, které jim domácí holešovický hokejový tým daroval. Nechybělo ani video od fanouška Sum 41 a především útočníka týmu, Romana Horáka. Video zde. Jako překvapení večera se frontman vrátil na podium s dalším přídavkem, který už nikdo neočekával, a tak odehrál pouze části obecenstva. Akusticky zahrál romantickou skladbu „Best of Me", která původně vyšla v roce 2007, pro tehdejší manželku, zpěvačku Avril Lavigne. Celý setlist a menší fotogalerii vypůjčenou od Klubovna.net najdete níže.

     1.     Motivation

     2.     The Hell Song

     3.     Over My Head (Better Off Dead)

     4.     We´re All To Blame

     5.     War

     6.     Summer

     7.     Screaming Bloody Murder

     8.     My Direction / No Brains / Rhythms / All Messed Up

     9.     Underclass Hero

    10.    Walking Disaster

     11.    With Me

     12.    In Too Deep

     13.    Pieces

     14.    We Will Rock You

     15.     Makes No Difference

     16.     Still Waiting

     17.     Hooch

     18.     No Reason

     19.     Mr. Amsterdam

     20.     Fat Lip

     21.     Best of Me

GALERIE

Související obsah:

» Viňte Kanadu, můžeme se těšit na jejich punk-rockové bohy   (Natálie Havelková, 12. 09. 2022)
» Sum 41 zahrají na nádvoří pivovaru   (Karel Souček, 21. 12. 2018)
» Sum 41 opouští bubeník   (David Malý, 24. 04. 2013)
» Praha bude čelit dvojitému nájezdu kanadských pop-punkových gigantů!   (Monika Jetelová, 16. 05. 2022)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
DRTIKOL fest vol. 2 nabídl v Záboří kvalitní muziku a dobrou festivalovou atmosféru
18.07.

DRTIKOL fest vol. 2 nabídl v Záboří kvalitní muziku a dobrou festivalovou atmosféru

Cílem fanoušků heavy-metalových vypalovaček se v sobotu 13.7.2024 stal areál hasičské zbrojnice v obci Záboří...


The Atavists avizují singlem Here It Comes Again nové album
18.07.

The Atavists avizují singlem Here It Comes Again nové album

Energická kapela The Atavists dává singlem Here It Comes Again nahlédnout, jak bude znít její čtvrté album....


Na Kunětickou horu se mohou těšit Jakub a Monika
18.07.

Na Kunětickou horu se mohou těšit Jakub a Monika

Putovní festival Hrady CZ pokračuje o víkendu na Kunětické hoře. V naší soutěži jste moli vyhrát 2x1 volnou...


The Midnight přivezli do Prahy kus 80. let
18.07.

The Midnight přivezli do Prahy kus 80. let

The Midnight, jedna z předních synthwave skupin, se vrátila do Prahy po pěti letech a podruhé (nejen) tuzemským fanouškům...


V Medvědovi se pařilo - Slaughter Session přilákal početné publikum
18.07.

V Medvědovi se pařilo - Slaughter Session přilákal početné publikum

Páteční večer 12.7.2024 měl v plzeňském Bílým Medvědovi punc metalového festivalu, který s názvem...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru