Judas Priest dokázali, že stále umí fanouškům naservírovat tu správnou heavy-metalovou smršť!

Plzní zněl nefalšovaný heavy-metal……úvod večera patřil Megadeth!

Home Monitoring Aréna v Plzni 12. června otevřela své brány, aby byla místem, kde se v jeden večer setkaly dvě legendy: Megadeth a Judas Priest. Přesně v sedm hodin vstoupil na podium Dave Mustaine, který od první chvíle nenechal fanoušky na pochybách, že jeho odchod z kapely Metallica v roce 1983 byl pro něj osudový. První písní z alba Rust in Peace - Hangar18 dostal okamžitě do varu všechny přítomné. Následovala úvodní píseň z alba Dystopia , The threat is Rea,l kde se poprvé uvedl současný kytarista Kiko Loureiro,,který své umění chtěl předvést v další písni z třetího studiového alba So Far, So Good… So What!, In My Darkest Hour , ale ne vždy aparatura funguje jak má a místo kytarové „vybrnkávačky" na začátku písně bylo ticho…. V set listu kapely nechyběla skladba Dystopia z posledního alba. Skladbou Symphony of Destruction ze stejnojmenné desky z roku 1992 se Dave rozloučil s tím, že poslední song bude, Holy Wars.

Světla zhasla, hudba Black Sabbath zní z reproduktorů, opona se symbolem letí dolů…..očekávaný koncert začíná!

Judas Priest svůj koncert odstartovali skladbou Firepower z posledního stejnojmenného alba a rozjeli neskutečný koncert. Fanoušci nejméně tří generací si tak mohli zapařit, jak na vypalovačky svého mládí, ale i ti mladší, které si kapela získala teprve nedávno. Zazněly skladby, které opravdu nenechali nikoho v klidu, jmenovitě například Sinner, The Ripper, Lightning Strike, Turbo Lover nebo Painkiller. Převážně to byl takový průřez dosavadní kariérou. Za zmínku stojí velký fakt a za pravdu mi dá určitě každý! 

Rob Halford sice stárne jako každý smrtelník, ale jeho hlas vůbec ne! Stále drží laťku hodně vysoko a i své zvyky rozhodně nemění. A to klobouk dolů! I tentokrát si dojel na pódium s oblíbenou motorkou Harley Davidson. Úžasný koncert zakončilo pět přídavků. Určitě všichni, včetně mě, byli rádi, že z playlistu za ty roky nevymizela ani notoricky známá Breaking the Law, kterou fanoušci dokážou zazpívat bez jakékoli pomoci kapely. Zkrátka neskutečný zážitek i přes to, že úvodní koncert kapely Megadeth, kdy byl zvuk opravdu nevychytaný a spousta fanoušků této legendy zklamaných.

GALERIE

Související obsah:

» Judas Priest v rámci svého turné vystoupí společně s Megadeth v Pzni   (Jana Kleinbauerová, 03. 01. 2018)
» Judas Priest připravují nové album   (Jan Vavřík, 03. 05. 2014)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Speciální show New Bizzaria Jany Uriel Kratochvílové a kapely Illuminati.ca Jiřího George Hrubeše
21.05.

Speciální show New Bizzaria Jany Uriel Kratochvílové a kapely Illuminati.ca Jiřího George Hrubeše

21. června není jen dnem letního slunovratu, ale i dnem kdy se v pražském kulturním centru La Fabrika uskuteční...


INÉ KAFE vrací legendární Príbeh na koncertní pódia
20.05.

INÉ KAFE vrací legendární Príbeh na koncertní pódia

Pop-punková kapela INÉ KAFE připravuje výjimečný koncertní návrat k jednomu ze svých nejúspěšnějších alb Príbeh!...


Temný alt-pop fenomén Witchz opět v Praze
20.05.

Temný alt-pop fenomén Witchz opět v Praze

Witchz patří mezi jména, která v posledních letech redefinují hranice moderního popu. Jeho tvorba stojí na kombinaci...


Flo Rida roztančil O2 arénu svými největšími hity
20.05.

Flo Rida roztančil O2 arénu svými největšími hity

V pondělí 19. května se O2 aréna proměnila v místo plné energie, světelných efektů a známých hitů....


Lucie Dlabolová se v klipu Rodná Údolní vrací do brněnského dětství
19.05.

Lucie Dlabolová se v klipu Rodná Údolní vrací do brněnského dětství

V klipu Rodná Údolní se do brněnského dětství, dávných přátelství a bytu na Údolní ulici vrací zpěvačka,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Megadeth
06.05.

Megadeth

» Megadeth

Megadeth je eponymní sedmnácté studiové album thrashmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

PODCAST TŘI DECI
Tři Deci #30: Výroční akce
09.05.

Tři Deci #30: Výroční akce

Dnešní narozeninovou epizodou slavíme rok existence podcastu Tři Deci, a tak si budeme...