Jelen posílá do světa druhý singl a videoklip z nového alba, které vyhází v dubnu

Fanoušci se brzy dočkají třetí autorské desky. Kapela ji představí naživo v rámci online koncertu

Nové album Věci a sny, která vyjde 16. dubna, vnáší do tvorby jedné z nejpopulárnějších českých skupin zcela nové světlo a započne tak další etapu hudební kariéry. Po první písni Jediný co chci, která se stala velkým hitem na českých rádiích, je tu druhý song Ještě jednu noc, s hitovými ambicemi. Skladba Ještě jednu noc potvrzuje novou energii a je asi nejvíce popovým songem z celého alba. Překvapivě navazuje obsahem textu na debut kapely, skladbu Magdaléna. Tu frontman Jindra Polák dopsal před 6 lety na základě útržků rozhovoru, který tenkrát vyslechl v tramvaji cestou do práce. Nový song s názvem Ještě jednu noc se stal volným pokračováním tohoto příběhu o nevěře. „Když kluci přišli s nápadem na tuhle písničku a já začal pracovat na textu, pořád se mi do vět, které ke mně přicházely, vkrádalo téma nevěry. Najednou mi došlo, že stejně jako my, i naše Magdaléna musela za těch pár let dospět. Posunula se v životě jinam a už to dávno není ta vyjukaná holka, se kterou okolnosti mávají, jak se jim zachce. Vyrostla v sebevědomou, krásnou, dospělou ženu a místo aby se nechala vláčet osudem, drží otěže pevně v rukách. Ve chvíli, když jsem si tuto souvislost představil text se psal prakticky sám," popisuje autor Jindra Polák.

Vznikl pomyslný druhý díl. Do skladby se dostala nálada, která je pro písničky kapely Jelen na jednu stranu nová, na druhou až palčivě známá, nálada večera, který je dokonalý a jediné, co ho kazí je vědomí, že se z něj ráno budeme muset probudit. „Tuhle atmosféru se navíc skvěle podařilo zachytit Jonáši Červinkovi (alias LIPO), který se chopil režie videoklipu a s minimem výrazových prostředků natočil příběh, který mnozí z nás mohou znát, mnozí jej mohou odsuzovat, ale všichni se do něj dokážeme vžít a vcítit. Magdaléna vyrostla a je jí jedno, co si o ní myslíme. Zkuste s ní prožít Ještě jednu noc, my doufáme, že se vám bude líbit!” dodává Polák.

Videoklip k písni Ještě jednu noc je už pátým v pořadí, na kterém Jonáš Červinka se skupinou Jelen spolupracoval. „Je ale pravda, že je to poprvé, kdy jsem jeho děj neumístil do přírody. Snažil jsem se zachytit energii písně i příběhu. Inspirací pro mě v tomto případě bylo město. A především žena. Ve své proměnlivosti. Žena věčně unikající, která umí měnit tváře, vysvětluje režisér, který do hlavních rolí obsadil mladé herce Karolínu Baranovou a Františka Maňáka.

„Nemůžeme se dočkat, až si po dlouhé době zase společně, celá kapela zahrajeme před publikem, alespoň takhle virtuálně a představíme lidem písničky z nové desky. Celá akce má navíc pro nás hlubší rozměr, protože velkou část ze vstupného chceme použít na podporu našeho kamaráda, zvukaře a bráchy ve zbrani Ondry Kyjonky, kterému v téhle složité době ještě navíc na hlídaném parkovišti vykradli dodávku s jeho zvukařským vybavením." říká Jindra Polák.

Kapela Jelen pro své posluchače navíc připravila online koncert

Ten se uskuteční v neděli 11. dubna od 19 hodin a bude jedinečnou příležitostí užít si nové písně i oblíbené hity naživo. V rámci vstupného bude možné získat i nové podepsané album a také si po koncertě užít online afterparty s celou kapelou. Streamovat se bude z krásného prostředí Loftu Bubny, a kromě nového repertoáru uslyšíte i nejoblíbenější jelení hity, bez kterých by žádný jejich koncert nebyl kompletní. Poprvé se představí i nový člen kapely bubeník Vítek Polák a nebude chybět ani oblíbený ženský host, zpěvačka Kateřina Marie Tichá.

Foto: Ondřej Pýcha

GALERIE

Související obsah:

» Vlčí srdce   (Jiří Hroněk, 01. 11. 2016)
» Jelen a Nebe se sejdou na jednom pódiu. Hned jedenáctkrát.   (Karel Souček, 03. 01. 2015)
» Jelen zpracoval po svém písně Michala Tučného   (Karel Souček, 25. 06. 2019)
» Mladí muzikanti se činí, s klipy se roztrhl pytel   (Karel Souček, 03. 02. 2017)
» Kapela Jelen má první vlastní videoklip   (Jitka Fialková, 14. 01. 2014)
» Jeleny radostná energie neopouští ani na Vlčím srdci   (Ondra Kocáb, 26. 12. 2016)
» Jelen ladnými skoky překonává hranice mnoha stylů   (Karel Souček, 05. 08. 2014)
» Světlo ve tmě   (Karel Souček, 04. 08. 2014)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Jacob Collier je první hvězdou festivalu JazzFestBrno
21.04.

Jacob Collier je první hvězdou festivalu JazzFestBrno

Jacob Collier. Ještě nedávno zázračný teenager, nyní oceňovaný všestranný hudebník. Právě tento britský multiinstrumentalista...


JAF 34 debutuje albem Empty
20.04.

JAF 34 debutuje albem Empty

Empty je název debutového alba hudebníka, malíře a grafika, který vystupuje pod maskou a jménem JAF 34. Hlavním tématem...


Prague Summer Festival přesouvá The Offspring na červen 2022
20.04.

Prague Summer Festival přesouvá The Offspring na červen 2022

Nová koncertní série Prague Summer Festival, kterou pořádá Ameba Production (Rock for People, Kefír, Nouvelle...


V novém klipu společně s Klárou Vytiskovou uslyšíte i Eriku Stárkovou
19.04.

V novém klipu společně s Klárou Vytiskovou uslyšíte i Eriku Stárkovou

Minimalistický, ale o to působivější videoklip či částečně lyric video je jakýmsi odlehčeným kontrastem k samotnému...


Tragikomickou skladbu  SíťOFFka věnuje Láska především dětem školou povinným a jejich rodičům
18.04.

Tragikomickou skladbu SíťOFFka věnuje Láska především dětem školou povinným a jejich rodičům

Název písně vybrali sami fanoušci během Láskova pravidelného livestreamu. Písničkář Láska je aktivní i v současné...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
XCR-9
16.04.

XCR-9

» Nevermore & Kosmonaut

Nové album skupiny Nevermore & Kosmonaut, které se jmenuje XCR-9...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru