Je Panic! At The Disco zpět?

Jistě jste už slyšeli o americké emo pop punk rockové kapele Panic! At The Disco, původem z Las Vegas. Jejich frontmanem a také jediným stálým členem je zpěvák Brendon Urie, který mimo kapelu také spolupracoval s Fall Out Boy na jejich songu „20 Dollar Nose Bleed", s Taylor Swift na singlu „ME!", nebo s Travie McCoyem na singlu „Keep On Keeping On".

Jejich debutové album A Fever You Can't Sweat Out, které vyšlo v roce 2005, rychle šplhalo po žebříčku Billboard díky, dnes už megahitu, „I Write Sins Not Tragedies" a jeho videoklipu. V roce 2008 následovalo album Pretty. Odd., které obsahovalo singly „Nine In The Afternoon" a „Northern Downpour". Krátce po jeho vydání se s kapelou rozloučil Ryan Ross a Jon Walker. Ross byl nejen hlavním textařem, ale také zpěvákem a kytaristou kapely, jeho odchod tak znamenal velkou změnu pro Panic! At The Disco. Ross oznámil, že hlavním důvodem jeho odchodu, byly kreativní rozdíly mezi ním a Uriem.

Třetí album Vices & Virtues vyšlo v roce 2011 po vstupu basisty Dallona Weekese. Weekes nahradil Rosse a stal se tak velkou součástí psaní textů a skládání nové hudby. „The Ballad of Mona Lisa" a „Let´s Kill The Night" ze třetího alba dodnes patří mezi největší hity kapely. V roce 2013 vyšlo čtvrté album Too Weird to Live, Too Rare to Die!, které změnilo směr a žánr kapely. Obsahovalo songy jako je „This Is Gospel" a „Girls / Girls / Boys", která se následně stala hymnou pro množství gayů. Deska šla především směrem alt rocku, synth, electro a dance popu. Toto album se také stalo posledním albem bubeníka Spencera Smitha, který kapelu opustil kvůli bitvě s drogami a alkoholem. Brendon Urie se tak stal jediným stálým členem, a další album Death of a Batchelor, které vyšlo v roce 2016, se stalo spíše jeho sólovým projektem, i přesto, že hudbu stále vydával pod původním jménem kapely. Na albu se objevily hity jako „Don´t Threaten Me with a Good Time", „Emperor´s New Clothes" nebo „Death of a Bachelor". Dallon Weekes se znovu stal pouhým členem kapely na turné a následně trvale odešel. Ten samý rok Weekes založil hudební duo zvané I Don´t Know How But They Found Me s bubeníkem Ryanem Seamanem, který původně patřil ke členům Falling In Reverse.

Poslední album zvané Pray For The Wicked, vyšlo v roce 2018, a proslavil ho především globální hit „High Hopes" společně s „Hey Look Ma, I Made It" a „Say Amen (Saturday Night)". Brzy poté co Brendon Urie dokončil světové tour, opustil veškeré sociální sítě, přestal streamovat na Twitchi a dá se říci, že se kompletně vypařil z povrchu zemského. Nic ale netrvá věčně.

V posledních pár dnech se totiž objevil web s adresou www.shutupandgotobed.com, který sice na první pohled působí úplně nevině, ale jedná se o teaser k nové éře Panic! At The Disco. Po vyplnění vaší emailové adresy, jakéhokoliv času a věku, objeví se vám „pokud půjdete spát v (vámi vybraný čas), musíte se vzbudit v 6!01", stylizované stejně jako zkratka kapely, „P!ATD". Po stisknutí tlačítka „Set an alarm" se spustí teaser, s Brendnovým unikátním hlasem, na nový singl, který nejspíše ponese název „Shut Up And Go To Bed". Pokud čas otočíte, stejně jako Američané používají psaní dat ve formátu /MM/DD/, vyjde vám brzký termín, tedy 1. června.

Množství fanoušků obdrželo poštou zvláštní balíček, který obsahoval plakát s již zmíněnou webovou adresou a budík s přednastaveným časem 6:01. Brendon Urie tím opakuje své kryptické balíčky z roku 2018, kdy mezi své fanoušky rozesílal brambory se svou nalepenou fotkou, krátkým textem a webovou adresou www.mysterypotato.com. A aby to nestačilo, kapela zveřejnila svůj první příspěvek na Instagram, a oficiálně tak přerušila ticho, které se vleklo dlouhou dobu, konkrétně od posledního příspěvku, který byl zveřejněn v prosinci 2020. 

Nastavte si tedy své budíky na první červnový den a připravte se na novou éru, protože Panic! At The Disco, ve stylu svého domovského města Las Vegas, vždy přichází ve velkém stylu.


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Deaf Heart se naposledy ohlížejí za deskou Curse of the Sophomore Album
14.08.

Deaf Heart se naposledy ohlížejí za deskou Curse of the Sophomore Album

Pod názvem Curse of the Sophomore Album vyšlo letos v únoru druhé studiové album kapely Deaf Heart. Po úspěšném...


něco něco přijedou do Café V lese s novým bubeníkem
14.08.

něco něco přijedou do Café V lese s novým bubeníkem

V pátek 2. září v pražském Café V lese odstartují něco něco svoji podzimní koncertní sezónu....


Australané ochutnali Prahu aneb Rüfüs Du Sol úspěšně debutovali
14.08.

Australané ochutnali Prahu aneb Rüfüs Du Sol úspěšně debutovali

S permanentním úsměvem na tváři všech tří Australanů, Rüfüs Du Sol si dnes v pražském Karlíně...


Multižánrový Prasofest na Vlčtejně si připsal devátý zápis do hudebních kronik
11.08.

Multižánrový Prasofest na Vlčtejně si připsal devátý zápis do hudebních kronik

Členitý areál podhradí zříceniny Vlčtejn se v sobotu 6.8.2022 proměnil v hudební arénu, kde se na programu...


Sleeping With Sirens mají na cestě další desku!
11.08.

Sleeping With Sirens mají na cestě další desku!

Americká pop punk rocková kapela Sleeping With Sirens oznámila novou desku Complete Collapse, která přijde na pulty 14. října...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Letní kapela
14.07.

Letní kapela

» Letní kapela

Letní kapela s Jaromírem Švejdíkem (Jaromír 99) nabízí na debutovém...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru