Janek Ledecký našel po deseti letech novým albem konec duhy

Recenze alba : Na konci duhy

Interpret: Ledecký Janek
Celkový čas: 00:47:57
Vydavatel: Brainzone
Rok vydání: 2015
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD
Jméno Janka Ledeckého je v šoubyznysu velmi zavedený pojem. Bohužel, a není to vina samotného interpreta, stojí tento pojem především na slávě některých absolutních hitů z devadesátých let. Janek Ledecký se v posledních letech věnoval více muzikálům a vydával především vánoční písně. K tomu rádia sice staré hity hrát nepřestala, ale nějak zvlášť uvádět nové písně se jim nechtělo. Janek za tu dobu nashromáždil několik nápadů a po deseti letech vychází nové studiové album Na konci duhy.

Dlouhé čekání se vyplatilo, Janek dal do novinky to nejlepší

Problém Ledeckého tkví v tom, že byť se stále pohybuje v popových vodách, tak přistupuje k písním zodpovědně jako k hudbě a ne jako k průmyslové výrobě tovaru na objednávku. Sice mu stále zůstává oblíbené téma lásky a romantiky, ale naštěstí nemusí opěvovat ani víno ani pivo ani jiná podobná zemědělská témata považovaná obecně za chytlavá. Proto jaksi není pro rádia až tak zajímavý. Janek naštěstí disponuje nejen citem pro písničku, ale i citem pro syrovou muziku. Dvanáct písní na nové desce předvádí umělcovu schopnost nezabřednout do absolutní plytkosti, jak často u jiných popových interpretů poslední dobou slyšíme.

Kdo bude ochoten zaposlouchat se do celého alba Na konci duhy a nespoléhat pouze na produkci z rádií, zjistí, že dvanáctka písní nejen že neurazí, ale i nadchne. V jednotlivých skladbách je slyšet poctivé muzikantské řemeslo a ani textová stránka netrpí nedostatečnou invencí. Zároveň nedochází k žádným extrémním hudebním výkyvům. Naopak vše působí jaksi monoliticky a tak si posluchač oblíbí buď všechny skladby nebo žádnou. Jestli to pomůže je sice výrazněji rytmická a Já se vracím je malinko plouživá, ale nijak se celkově nevyjímají z jakéhosi univerzálního Ledeckého kytarového rifování. A to je dobrá zpráva pro umělcovi fanoušky. Na konci duhy se schovává přesně ten rukopis, na jaký byli v minulosti zvyklí.

Dát si drink v baru svět a pak náklaďákem až tam, kde končí duha

Vlastně je těžké vyzdvihovat nějaký hit. Každá ze skladeb působí celkem vyrovnaně a jakoby nechtěla zastínit ty ostatní. Přesto se útokem na srdce fanoušků může stát třeba V baru svět. Jedná se o příjemně šlapavou kytarovku. A přitom následující, předposlední, Yes Yes Yes se v jejím stínu neztrácí, jen přináší trochu klubovější náladu. Z názvu posledního songu Bylo by dobré jistě mnozí zbystří, protože se pod ním nachází známý hit, tentokrát však aktuálně přepracovaný. V rámci jeho stopáže se vyklube ještě velmi trefná balada o ,,těžkém" chlebu řidiče náklaďáku: ,,Až za horizont volnej jako pták, splněnej sen, jak barák náklaďák. Ve dne v noci vopravdická Hawai a z nadjezdu na mě malí kluci mávaj."

Jo, je to pěkné svezení s touto deskou. Janek Ledecký své fanoušky ani tentokrát nezklamal. Naopak podal důkaz, že i písničky určené pro běžný poslech nemusejí být jen narychlo slepené noty a harmonie pro otupělé mainstreamové posluchačstvo. Album Na konci duhy potěší čirým písničkářstvím a zároveň zaujetím autora pro hudbu. Ani náročnější posluchač nemusí být uražen. Především je však v celé délce cítit typické charisma Janka Ledeckého. Většina písní by si zaloužila intenzivně projít rádiovým éterem, protože mají dostatečný potenciál zaujmout široké spektrum posluchačů a nabízí větší zážitek, než tři tečky na konci frází... .
DISKOGRAFIE
Tento interpret nemá v tuto chvíli žádná zveřejněná alba ...

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Oslava 39. narozenin Tří Sester – den druhý
20.05.

Oslava 39. narozenin Tří Sester – den druhý

Všichni doufali, že v sobotu se počasí umoudří, předpovědi vypadaly slibně, ale bohužel úderem jedné hodiny...


Rybičky 48 opět odehrají své Megakoncerty Doma
19.05.

Rybičky 48 opět odehrají své Megakoncerty Doma

V parku pod Vlašským dvorem v Kutné Hoře se 24. a 25. května uskuteční Megakoncerty Doma, kam zvou Rybičky...


39. narozeniny kapely Tři Sestry s UK Subs – den první
19.05.

39. narozeniny kapely Tři Sestry s UK Subs – den první

Letošní 39. narozeninová oslava kapely Tři sestry připadla na 17. a 18. května. Spousta fanoušků oželela sledování...


Caligula's Horse v Praze ukázali vyhlášenou australskou slušnost i hudební tvořivost
18.05.

Caligula's Horse v Praze ukázali vyhlášenou australskou slušnost i hudební tvořivost

Jeden z progresivně metalových a rockových leaderů Caligula's Horse vyrazil na evropské turné k podpoře aktuální...


Kapely Domkraft a Sunnata uspaly Brno chmurným metalem
18.05.

Kapely Domkraft a Sunnata uspaly Brno chmurným metalem

Brněnský klub Kabinet Múz si na polovinu května připravil další lahůdku pro milovníky melancholických a zádumčivých...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
To nejlepší
27.04.

To nejlepší

» Kryl Karel

Karel Kryl by letos 12. dubna oslavil osmdesáté narozeniny. Těsně před...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru