Jack Harlow rozbouřil Prahu. Sršela z něj podmanivá energie a sebejistota

Objel USA, Kanadu, Austrálii i většinu Evropy. V sobotu 19. listopadu se konečně dočkala i Praha. Na předposlední zastávce turné Come Home The Kids Miss You poprvé zavítal do české metropole rapper Jack Harlow. „For those who don't know – my name is Jack Harlow," představil se fanouškům v naplněné Malé sportovní hale. Dělat to však nemusel, nejenom jeho jméno, ale i slova každého songu tam znali všichni.

Ještě před samotnou hvězdou večera dostal prostor R'n'B zpěvák Nippa. První čtvrthodinu byl sice na pódiu pouze DJ a samotný Nippa si svých patnáct minut slávy přišel užít až v půlce, jako předskokan však fungoval výborně. I přesto že hala ještě nebyla zcela naplněná se všichni přítomní bavili od prvního tónu vystoupení a v závěru zcela jednomyslně uposlechli přání umělce a rozsvítili halu světly mobilních telefonů. Pak přišlo na řadu dalších třicet minut napjatého očekávání.

Čtyřiadvacetiletý Harlow otevřel celý set hitem "Dua Lipa" z nejnovější desky a následně sázel jeden hit za druhým. Z alba Come Home The Kids Miss You zazněla víc jak polovina skladeb včetně "Churchill Downs" nominované na cenu Grammy, "First Class" trendující na TikToku nebo "Nail Tech". Rapper ale neopomněl ani starší počiny jako "Already Best Friends" a "Tyler Herro" ze svého prvního studiového alba či "I WANNA SEE SOME ASS" z EP Sweet Action.

Co se týká stage, vsadil rodák z Louisville na jednoduchost. Za svými zády měl velkou LED obrazovku, na níž většinu času jela abstraktní projekce a celou show už doplňovala pouze hra se světly a reflektory. Žádné ohně, žádné konfety, žádné speciální efekty. I tak toho stačilo. Od prvního okamžiku do poslední minuty z něj totiž sršela podmanivá energie a na pódiu působil uvolněně, autenticky a sebejistě.

Charisma mu zkrátka nechybí, tak toho využil a hojně komunikoval s publikem. Nutno podotknout, že tato strategie fungovala náramně. Dav hltal každé slovo i každý pohyb a kromě songů a burcování si vyslechl rovněž několik historek a vyznání. Muzikant například přiznal, že nechtěl, aby se o něm mluvilo jako o interpretovi, který zazářil jedním hitem a zbytek jeho tvorby se ztratilo v hlubinách hudebního průměru. Možná to bude znít jako klišé, ale minimálně mě jeho živé vystoupení přesvědčilo o tom, že o něm ještě hodně uslyšíme. A bylo by to jenom dobře, pro rapovou scénu znamená tento mladík s rošťáckou jiskrou v oku vítané oživení.

Jak už to tak bývá, jeden z největší hitů si Harlow schoval na závěr, a dokonce ho zazpíval dvakrát. "INDUSTRY BABY" nejdříve zařadil do druhé poloviny setu, když ale hala pohasla, vřítil se s ní na pódium ještě jednou a už tak rozbouřenému publikum naservíroval dvouminutovou rozjařenou party v podobě přídavku. Pak už jen poslal vzdušné polibky a zmizel v útrobách backstage. Šedesát minut a stačilo. Příště by mohl na délce koncertu klidně přidat.

I přesto že se jedná o vycházející mega star a stejně jako v letech 2021 a 2022 se interpret i pro rok 2023 dočkal několika nominací na Grammy, nechybí mu pokora a vděčnost. Fanouškům totiž nezapomněl v průběhu večera poděkovat, že i v této nelehké době na koncert přišli. Zájem o něj byl v České republice opravdu velký. Pořadatelé dokonce museli změnit lokaci a show přesunout z Křižíkova pavilonu B do Malé sportovní haly. I tu rapper zaplnil a krátce před začátkem koncertu vyprodal. Příště by tak s klidem mohl pomýšlet na ještě větší prostory.



ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Bring Me the Horizon přijeli na Rock for People s reprízou předloňského pořadu
17.06.

Bring Me the Horizon přijeli na Rock for People s reprízou předloňského pořadu

Pátečnímu večeru nasadili korunu britští Bring Me the Horizon. Třetí headliner letošního ročníku se zde už musí...


Třetí den jsme na Rock for People zažívali déjà vu, na které někteří zapomněli
17.06.

Třetí den jsme na Rock for People zažívali déjà vu, na které někteří zapomněli

V průběhu pátku se nad areálem Park 360 v Hradci Králové schylovalo k nějaké nepříjemné bouřce,...


Limp Bizkit na Rock for People připomněli 90. léta
16.06.

Limp Bizkit na Rock for People připomněli 90. léta

Čtvrtečním headlinerem festivalu Rock for People byli nestárnoucí nu-metaloví matadoři Limp Bizkit. Kapela, která na první...


Při druhém dni Rock for People nejvíce rezonovaly vytoužené premiéry
16.06.

Při druhém dni Rock for People nejvíce rezonovaly vytoužené premiéry

Druhý den festivalu Rock for People byl do velké míry ve znamení návratů do první dekády po roku 2000. Festival...


Padesát let punku. The Damned míří na výroční turné i do Prahy.
16.06.

Padesát let punku. The Damned míří na výroční turné i do Prahy.

The Damned slaví 50 let od svého vstupu na punkovou scénu! Londýnští průkopníci žánru se při této...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Ptáci a Draci
18.06.

Ptáci a Draci

» Jinany

Ptáci a draci je EP vydané v červnu 2026. Některé texty pochází...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

PODCAST TŘI DECI
Tři Deci #31: Festivaly 2026
24.05.

Tři Deci #31: Festivaly 2026

V dnešní epizodě se začneme pomaličku připravovat na nadcházející festivalovou...