Jack Harlow rozbouřil Prahu. Sršela z něj podmanivá energie a sebejistota

Objel USA, Kanadu, Austrálii i většinu Evropy. V sobotu 19. listopadu se konečně dočkala i Praha. Na předposlední zastávce turné Come Home The Kids Miss You poprvé zavítal do české metropole rapper Jack Harlow. „For those who don't know – my name is Jack Harlow," představil se fanouškům v naplněné Malé sportovní hale. Dělat to však nemusel, nejenom jeho jméno, ale i slova každého songu tam znali všichni.

Ještě před samotnou hvězdou večera dostal prostor R'n'B zpěvák Nippa. První čtvrthodinu byl sice na pódiu pouze DJ a samotný Nippa si svých patnáct minut slávy přišel užít až v půlce, jako předskokan však fungoval výborně. I přesto že hala ještě nebyla zcela naplněná se všichni přítomní bavili od prvního tónu vystoupení a v závěru zcela jednomyslně uposlechli přání umělce a rozsvítili halu světly mobilních telefonů. Pak přišlo na řadu dalších třicet minut napjatého očekávání.

Čtyřiadvacetiletý Harlow otevřel celý set hitem "Dua Lipa" z nejnovější desky a následně sázel jeden hit za druhým. Z alba Come Home The Kids Miss You zazněla víc jak polovina skladeb včetně "Churchill Downs" nominované na cenu Grammy, "First Class" trendující na TikToku nebo "Nail Tech". Rapper ale neopomněl ani starší počiny jako "Already Best Friends" a "Tyler Herro" ze svého prvního studiového alba či "I WANNA SEE SOME ASS" z EP Sweet Action.

Co se týká stage, vsadil rodák z Louisville na jednoduchost. Za svými zády měl velkou LED obrazovku, na níž většinu času jela abstraktní projekce a celou show už doplňovala pouze hra se světly a reflektory. Žádné ohně, žádné konfety, žádné speciální efekty. I tak toho stačilo. Od prvního okamžiku do poslední minuty z něj totiž sršela podmanivá energie a na pódiu působil uvolněně, autenticky a sebejistě.

Charisma mu zkrátka nechybí, tak toho využil a hojně komunikoval s publikem. Nutno podotknout, že tato strategie fungovala náramně. Dav hltal každé slovo i každý pohyb a kromě songů a burcování si vyslechl rovněž několik historek a vyznání. Muzikant například přiznal, že nechtěl, aby se o něm mluvilo jako o interpretovi, který zazářil jedním hitem a zbytek jeho tvorby se ztratilo v hlubinách hudebního průměru. Možná to bude znít jako klišé, ale minimálně mě jeho živé vystoupení přesvědčilo o tom, že o něm ještě hodně uslyšíme. A bylo by to jenom dobře, pro rapovou scénu znamená tento mladík s rošťáckou jiskrou v oku vítané oživení.

Jak už to tak bývá, jeden z největší hitů si Harlow schoval na závěr, a dokonce ho zazpíval dvakrát. "INDUSTRY BABY" nejdříve zařadil do druhé poloviny setu, když ale hala pohasla, vřítil se s ní na pódium ještě jednou a už tak rozbouřenému publikum naservíroval dvouminutovou rozjařenou party v podobě přídavku. Pak už jen poslal vzdušné polibky a zmizel v útrobách backstage. Šedesát minut a stačilo. Příště by mohl na délce koncertu klidně přidat.

I přesto že se jedná o vycházející mega star a stejně jako v letech 2021 a 2022 se interpret i pro rok 2023 dočkal několika nominací na Grammy, nechybí mu pokora a vděčnost. Fanouškům totiž nezapomněl v průběhu večera poděkovat, že i v této nelehké době na koncert přišli. Zájem o něj byl v České republice opravdu velký. Pořadatelé dokonce museli změnit lokaci a show přesunout z Křižíkova pavilonu B do Malé sportovní haly. I tu rapper zaplnil a krátce před začátkem koncertu vyprodal. Příště by tak s klidem mohl pomýšlet na ještě větší prostory.ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
The Weeknd konečně oznamuje evropské termíny a jeden z nich je v Praze!
28.11.

The Weeknd konečně oznamuje evropské termíny a jeden z nich je v Praze!

Umělec The Weeknd dnes konečně oznámil evropské a latinsko-americké termíny rozšíření svého...


Třetími headlinery Rock for People jsou britští The 1975
28.11.

Třetími headlinery Rock for People jsou britští The 1975

Po kapelách Slipknot a Muse oznámili pořadatelé 27. ročníku Rock for People třetího headlinera. Hvězdou sobotního...


Páteční večer ve Vrhavči měl metalový náboj
26.11.

Páteční večer ve Vrhavči měl metalový náboj

Malá obec Vrhaveč u Klatov si každým odehraným koncertem získává stále větší popularitu. Od rocku přes punk po metal...


Zanedlouho se dočkáme živého debutu Badflower v Praze
25.11.

Zanedlouho se dočkáme živého debutu Badflower v Praze

Vegan srdcem, duší i hudbou. Badflower míří na svou premiéru v Praze. Tato americká kapela měla původně...


FOTOreport: Anglická kapela Bastille se vrátila po pár měsících do Prahy a my jsme byli u toho!
24.11.

FOTOreport: Anglická kapela Bastille se vrátila po pár měsících do Prahy a my jsme byli u toho!

Anglická kapela Bastille se vrátila po pár měsících zpět do České republiky, a to konkrétně...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Dividing Lines
27.11.

Dividing Lines

» Threshold

Dividing Lines je název již dvanáctého studiového alba, se kterým...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru