Il Divo, lamači ženských srdcí, budou pošesté koncertovat v Praze

Světově proslulý, mezinárodní, nadžánrový a mužský vokální kvartet Il divo bude už pošesté koncertovat v Praze. Těleso, které má na svém kontě více než 30 milionů prodaných alb a 160 Zlatých a Platinových alb ve 33 zemích světa, vystoupí 10. října v hale O2 Universum.

Il divo – to je dílo hudebního manažera a producenta Simona Cowella, který se nejvíce proslavil jako usměvavý, ale nelítostný porotce amerických a britských talentových soutěží. Dva roky Simon Cowell pátral po celém světě po mladých operních zpěvácích obdařených nejen „zlatem v hrdle", ale i přitažlivým zevnějškem. Výběr v roce 2003 uzavřel. Jeho přísným sítem nakonec prošli španělský barytonista Carlos Marín, americký tenorista David Miller, švýcarský tenorista Urs Bühler a francouzský popový zpěvák Sébastien Izambard.Jejich zajímavě a nápaditě volený repertoár a krásně sladěné hlasy nemohlo a dodnes nemůže dívčí a ženské publikum už devatenáct let doslova po celém světě přeslechnout. Il Divo své posluchačky doslova uhranulo a po léta se těší přízvisku Největší lamači ženských srdcí světového popu. Aby byli členové pro své ženské obdivovatelky co nejpřitažlivější, dbá jejich management přísně na to, aby na veřejnost proniklo co nejméně z jejich soukromí.  

Když Barbra Streisand poprvé uslyšela Il Divo, hned jí prý bylo jasné, že se z tohoto vokálního seskupení stane celosvětová senzace. A tak si Il Divo pozvala už v roce 2006 jako hosty na dvacet koncertů svého severoamerického turné.

Američan David Miller se jako školený operní tenor prosadil nejen v USA, ale i v Evropě v těch nejslavnějších operách a muzikálech. Oženil se s americkou sopranistkou Sarah Joy Kabanuck, do které se zamiloval na newyorské Broadwayi během účinkování v muzikálové verzi Pucciniho opery Bohéma.

Francouz Sébastien Izambard je jako jediný z Il Divo popovým zpěvákem a je zároveň i klavíristou, kytaristou, hudebním skladatelem a textařem. Švýcara Urse Bühlera a Španěla Carlose Marína spojuje obdiv ke Karlu Gottovi. Tenorista Bühler našeho Slavíka objevil díky svému otci, který měl ve svém autě jen dvě magnetofonové kazety. S písněmi našeho Karla a s hity jamajsko-amerického zpěváka Harryho Belafonteho.Španěl Carlos Marín se narodil v Německu a jeho teta byla velkou fanynkou Zlatého hlasu z Prahy. Marín Karla Gotta považoval až do své smrti náhlé smrti na covid ve věku 54 let v prosinci loňského roku za jednoho z nejlepších evropských tenoristů. Během dvou setkání Il diva s Karlem Gottem v Praze mu to také nezapomněl vždy sdělit.    

Světové turné, v jehož rámci k nám Il Divo pošesté zavítá, je věnováno památce předčasně zemřelého Carlose Marína a těleso k nám přijede posílené o mexickoamerického barytonistu Stevena Labrie. Il Divo i v Praze představí své největší hity a písně z loni vydaného alba For Once In My Life oslavujícím hity detroitské černošské gramofonové firmy Motown.
Foto: František Jirásek

Související obsah:

» Il Divo přivezou do Prahy nové album Timeless   (Karel Souček, 29. 06. 2018)
» Il Divo vydávají album A Musical Affair   (Jan Vavřík, 23. 09. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Kanada otřásla holešovickou arénou, Sum 41 a Simple Plan přivezli nostalgické hitovky
03.10.

Kanada otřásla holešovickou arénou, Sum 41 a Simple Plan přivezli nostalgické hitovky

Do Prahy přijela dvojice kanadských punkových gigantů. Sum 41 v rámci oslav 20. výročí svých prvních alb All Killer...


Do Rock Café přijede metalcorová partička Our Hollow, Our Home.
03.10.

Do Rock Café přijede metalcorová partička Our Hollow, Our Home.

Je to sotva půl roku co se tu angličtí Our Hollow, Our Home objevili v Rock Café co by support švédské...


Pozvánka na narozeninový koncert Karla Bláhy, zpěváka, který svou pěveckou kariéru spojil s operetou a muzikálem
02.10.

Pozvánka na narozeninový koncert Karla Bláhy, zpěváka, který svou pěveckou kariéru spojil s operetou a muzikálem

Zazní podmanivý tenor Karla Bláhy nejen v písních ze slavných muzikálů V pražské Městské knihovně na Mariánském...


Velký showman a král coverů, Leo Moracchioli, vystoupil v pražském Forum Karlín
02.10.

Velký showman a král coverů, Leo Moracchioli, vystoupil v pražském Forum Karlín

Známý norský zpěvák, multiinstrumentalista a producent Leo Moracchioli zaměřující se na covery nejpopulárnějších...


Placebo rozjíždí evropské turné, v Praze se zastaví koncem října
02.10.

Placebo rozjíždí evropské turné, v Praze se zastaví koncem října

Britské duo Placebo konečně vyjíždí na evropské turné ke své poslední, v pořadí osmé...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Spass muss immer sein
23.09.

Spass muss immer sein

» Vltava

Spass muss immer sein hlásá názvem nového alba hudební skupina Vltava....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru