Hudební senzace Benson Boone přiveze do Prahy debutové album

Americký zpěvák z Washingtonu Benson Boone poprvé navštíví Prahu, kde pro své fanoušky vystoupí již 1. června ve Futurum Music Bar v rámci jeho probíhajícího světového Fireworks & Rollerblades turné. Předskokanem večera bude americký hudebník Daniel Seavey.

Talent v sobě nesl Benson už od mala, avšak objevil ho teprve, když se dostal na střední. Tam ho totiž jeho kamarád požádal, aby ho v soutěži kapel doprovázel jak na piano, tak i zpěvem – sám Benson žádnou zkušenost se zpěvem neměl, ale vrhl se do toho a svým hlasem překvapil nejen sám sebe.

Jeho popularita začala stoupat díky TikToku, kam začal sdílet videa svého zpěvu, a později pak i soutěž American Idol, kde o něm dokonce Katy Perry po jeho konkurzu prohlásila, že by ji mohl vyhrát. Benson měl ale zrovna začít první ročník studia na vysoké škole a ze soutěže se tak rozhodl odejít.

Od hudby však dlouho nevydržel držet zpátky – nakonec ze školy přece jen odešel, aby se plně mohl věnovat své hudební kariéře. Jeho písně obletěly nejen TikTok, ale i celý svět. Jeho hit Beautiful Things hrál ze všech rádií a Benson nasbíral na miliony fanoušků a posluchačů.

Nyní jen jeho Spotify sčítá na téměř šedesát milionů měsíčních posluchačů a jeho největší hity byly přehrány stokrát tolik. Plně se věnuje hudbě a díky svému úspěchu se rozhodl vydat fanoušky očekávané album, se kterým teď vyrazil i na celosvětové turné.

Jeho debutové album nese název Fireworks & Rollerblades a bylo vydáno v dubnu letošního roku. Po jeho vydání se mimo jiné umísilo na prvním místě hudebního žebříčku v Norsku, na pátém v Kanadě a šestém v Americe. Celkem sčítá na 15 skladeb, přičemž si všechny dokázaly získat srdce jeho fanoušků.

Vydání samotného alba předcházelo prvotní vydání tří singlů. Jako první vydal Benson singl Sugar Sweet v březnu minulého roku. Už při tomto vydání avizoval, že na albu pracuje, ačkoliv neřekl, kdy přesně se ho posluchači dočkají.

Druhým byl pak vůdčí singl Beautiful Things, který vydal v lednu letošního roku. Ten se instantně stal virálním a doteď se jedná o jeho největší a nejpopulárnější hit. Umístil se např. na druhém místě hudebního žebříčku Billboard Hot 100 nebo na prvním místě UK Singles Chart. Sám Boone ji popsal jako „baladu o smyslu života", kde se mimo jiné pozastavuje nad láskou, životem a štěstím.

Třetím singlem byl pak Slow Down, který vydal letos v březnu a spolu s ním oznámil právě i nové album a s ním i spojené turné. Fireworks & Rollerblades získalo obrovskou vlnu pozitivní zpětné vazby a kritiky a jakožto zpěvákovo debutové album jde o obrovský úspěch, který mu odstartovalo neuvěřitelný začátek jeho kariéry.

Jeho zvučný hluboký hlas, který je však zároveň jemný, zejména ve spojený s pianem, je pro Bensona typickou a zaručenou součástí. Jeho hudba multi-instrumentální, což je jen další z faktorů, který jí dodává jedinečnou jiskru. V jeho textech písní se mnoho z jeho posluchačů najde a dotkne se jich. Boone prostě ví, jak tvořit populární hudbu, která se vám chytí v hlavě a jen tak vás nepustí. 

Na nové album, Bensona, skvělou náladu a show, ale i na předskokana Daniela, se fanoušci mohou těšit již 1. června ve Futurum Music Bar. Půjde o zpěvákovu první návštěvu Prahy vůbec, což už samo o sobě ze show jistě udělá nezapomenutelný zážitek.


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Country folk ovládl stage; Sons of the East znovu v Praze
15.06.

Country folk ovládl stage; Sons of the East znovu v Praze

Australská indie folk country kapela Sons of the East znovu zavítala do Prahy, kde pro své fanoušky vystoupila ve středu...


Otce Jana Bendiga si v novém klipu zahrál Zdeněk Godla
14.06.

Otce Jana Bendiga si v novém klipu zahrál Zdeněk Godla

Jen pár týdnů po vydání úspěšného songu TU TU TU přichází zpěvák Jan Bendig s další novinkou. Ve skladbě...


Ewa Farna představila nový videoklip překvapivě na Rock for People
14.06.

Ewa Farna představila nový videoklip překvapivě na Rock for People

Necelých 24 hodin od zveřejnění nového songu Vlny, který vznikl jako titulní píseň ke stejnojmennému filmu Jiřího...


Keltové z Bostonu nám zahráli punk
14.06.

Keltové z Bostonu nám zahráli punk

Pražskou Lucernou zněl divoký zvuk keltského punku od bandy z Bostonu. Minulý víkend jste mohli být součástí...


Kafka Band novým singlem připomíná 100 let od úmrtí Franze Kafky
13.06.

Kafka Band novým singlem připomíná 100 let od úmrtí Franze Kafky

Křehká, jemná, melancholická. Taková je píseň Die Bäume – Stromy, která, stejně jako všechny předešlé...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Je všechno dobrý? Je to složitější.
13.06.

Je všechno dobrý? Je to složitější.

» Kieslowski Marie

Sólové debutové album "Je všechno dobrý?” v digitální podobě...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru