Horký večer se v pražském Café V Lese nesl na vlnách kubánských rytmů a folk-rocku

V úterý 18. června poctila Prahu svou návštěvou na svém evropském turné kanadská umělkyně Ruby Waters. Stejně jako její předskokanka Qbanaa, obě vystoupily v České republice poprvé. 

V příjemně chladném prostředí klubu Café V Lese rozezněla struny své kytary kubánsko-irská písničkářka Qbanaa. Ta se ve své tvorbě dlouho nacházela, až se jí podařilo svou hudbu spojit s jejími kubánskými kořeny. Nedávno byla vyhlášena irskou rozhlasovou stanicí RTE 2FM jako jedna z nadějných umělců roku 2024. 

Svůj set začala pomalejšími písněmi, které zahrála sama, první z nich nesla název „Best Time". Poté předala kytaru svému partnerovi Uly a společně odehráli zbytek koncertu. Skladbu inspirovanou seriálem Bridgerton o zakázané lesbické lásce odzpívala celou ve španělštině. Ke skladbě „Running" se přidaly beaty, které rozhýbaly boky nejednomu posluchači, a v tomto kubánském duchu pokračoval koncert až do konce. Mezi každou písní Qbanaa komunikovala s publikem, které jí její otevřenost opětovalo. Na závěr svého vystoupení své fanoušky informovala o tom, že během tohoto roku vydá nové EP.Klub pod kavárnou se během první části večerního programu postupně zaplňoval, poslední posluchači přicházeli, když se na podiu připravovala headlinerka Ruby Waters se svou kapelou – zpěvačka, pro kterou je typický její chraplavější hlas a silný hudební projev, do kterého mísí prvky folku, rocku a indie-popu a do něhož vkládá své životní příběhy.  

Svou show odstartovali singlem „Rabbit Hole" vydaným v roce 2020, na kterou plynule navázali s „Flash Flood" z roku 2023. Následovaly písně z debutového alba What’s The Point, které Ruby vydala 31. května tohoto roku. Z nové desky zazněla většina písní, např. „Breathe", „90 to 99", „Bucket", „Numbers" a další. Ruby sama desku popisuje jako „rock‘n’roll plný hezkých chvil s přáteli a večerních dobrodružství se vším lákavým, co k tomu patří". 

Po celou dobu panovala příjemně uvolněná atmosféra, ale jako by všichni čekali na song „Adult Swim", který byl prvním vydaným singlem z chystaného alba a na Spotify je z této desky nejpřehrávanější. Při tomto singlu se zdálo, že i ti nejvíce stydliví odhodili svůj stud a skladbu si dokázali užít přesně tak, jak si o to sama žádá.Jako přídavky si Ruby nechala dva pro její kariéru nejzásadnější singly. Hit „Sweet Sublime", kterým na sebe začínající umělkyně v roce 2018 upoutala pozornost, a nejznámější a průlomový singl „Quantum Physics" s téměř 18 miliony přehráními na Spotify, který se objevil na debutovém EP If It Comes Down to It, za které získala nominaci v prestižních hudebních cenách Juno. 

Ruby Waters i Qbanaa dokázaly vytvořit nezapomenutelný večer, který zanechal v srdcích fanoušků hluboký dojem. Jejich první koncert v ČR byl nejen hudebně úspěšný, ale také ukázal, jak hudba dokáže spojovat lidi napříč různými kulturami. A obě věří, že to nebyl jejich poslední koncert v této části Evropy.
Autorka textu a fotografií: Eliška Palhounová
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Hemlock , heavy metalová kapela z Las Vegas, odehraje koncert v legendárním klubu Modrá Vopice
17.07.

Hemlock , heavy metalová kapela z Las Vegas, odehraje koncert v legendárním klubu Modrá Vopice

Groovy metalová kapela Hemlock odstartovala na začátku července své evropské turné. Tahle parta muzikantů...


Prague Louka ožije prvním ročníkem BadBoy Festu
17.07.

Prague Louka ožije prvním ročníkem BadBoy Festu

Během letošního léta přivítá Praha zbrusu nový festival. Nese název BadBoy Fest a uskuteční se 24. srpna na malebné Prague...


Michal Pavlíček vystoupí na Občanské plovárně s Unique orchestra
17.07.

Michal Pavlíček vystoupí na Občanské plovárně s Unique orchestra

V rámci koncertní série Prague Open Air vystoupí kytarista, hudební skladatel, uznávaný autor symfonické...


Imodium přichází se čtvrtým singlem z chystaného alba
17.07.

Imodium přichází se čtvrtým singlem z chystaného alba

Euforie z návratu na koncertní pódia i do studia v případě rockové kapely Imodium stále trvá. Po singlech Lampy, Tuláci a...


Žižkovští The Tchendos avizují singlem Elvis už nežije druhé album
16.07.

Žižkovští The Tchendos avizují singlem Elvis už nežije druhé album

„Země je kulatá a Bůh není. Vakcíny fungujou, klima se mění. Elvis už nežije, Měsíc byl dobyt, je prostě dobrý...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru