Hořkosladký koncert

Spirituál kvintet a Dagmar Pecková - jejich společný koncert 3.4.2016 v Sonu v Brně měl hořkosladký nádech. Tento koncert byl přidán pro velký zájem ke koncertu, který se konal předchozí den. Zážitek to byl opravdu jedinečný a velmi dlouho jsem přemýšlela, jakým způsobem správně zprostředkovat své dojmy. Spojení "hořkosladký" mi přišlo asi nejvýstižnější k mísení pocitů během večera.

Při pohledu na vyprodaný sál si člověk pomyslel, jak úžasné je, že se na tuhle muziku nezapomíná. Ale při bližším zkoumání jsem zjistila, že v publiku se vyskytuje dost málo mladších 40ti let.
Během prvních tónů mě zalil velmi příjemný pocit. Tohle bude jeden z těch večerů, kdy máte možnost se nechat unášet překrásnými hlasy a všechno kromě hudby se vám v hlavy vytratí. Ale byla jsem opět překvapena, tentokrát sólovými party Zdeny Tichotové. Dokud byl hlas "schován" ve vícehlase, nebylo nic znát, nicméně v částech, kde zazněl výrazněji než ostatní, jako by chyběla dechová opora, jistota.

V první části koncertu se představili členové Spirituál kvintetu, kdy si každý vybral jednu skladbu, kde měl hlavní part. Na pódiu se neustále objevovalo přátelské špičkování, když kapelník uváděl jednotlivé zpěváky a výběr jejich skladeb. Myslím, že interpreti přesně věděli, kde jsou jejich silné stránky a zvolili píseň pro představení svého hlasu opravdu dobře. Poněkud zdlouhavé se mohly zdát úvody k jednotlivým skladbám, neboť kromě krátkého představení, měli někteří členové kapely pocit, že je nutno sdělit publiku o čem se vlastně zpívá.

Druhá část koncertu byla uvedena gratulací Dagmar Peckové k jejím narozeninám. Jiří Tichota (kapelník Spirituál kvintet) oznámil, že věk samozřejmě nesdělí, ale může prozradit, že občanku a řidičák již Dagmar Pecková vlastní.
Spojení světově známého mezzosopránu a propracovaných vokálů bylo opravdu úchvatné. Zazněly skladby různých žánrů a po uklébavce Summertime, z jazzové opery Porgy a Bess, bylo jasné, že na tento zážitek budou všichni vzpomínat opravdu dlouho. Bohužel, někteří budeme stejně dlouho vzpomínat na árii z opery Carmen, kdy Dagmar Pecková se svou obvyklou precizností a lehkostí přednesla sólo a pak došlo na část, kde sbory opakují. Slovo, které k interpretaci Spirituál kvintetu po dlouhém váhání použiji, bude "žalostné". Některá spojení prostě nejsou dobrá, jakkoliv dobře jsou myšlená...

Odtud tedy "hořkosladký" koncert. Užila i neužila jsem si ho a každopádně v dobrém, děkuji Spirituál kvintetu i Dagmar Peckové za nevšední zážitek.
GALERIE

Související obsah:

» Spirituál kvintet v Divadle Kalich   (Jan Vavřík, 08. 10. 2013)
» Vokální balzám na duši   (Zdeňka Šichová, 24. 03. 2016)
» „Účtování je pro mě radostné,“ tvrdí zakladatel Spirituál kvintetu Jiří Tichota.   (Karel Souček, 09. 04. 2015)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Amistat přijedou do Prahy
23.03.

Amistat přijedou do Prahy

Amistat vystoupí 13.4. 2023 v Kasárna Karlín v Praze.  Kapelu tvoří dvojčata Jan a Josef Prasilovi, kteří...


Rock for People chystá další velký open air. Tentokrát s Billy Talent
23.03.

Rock for People chystá další velký open air. Tentokrát s Billy Talent

Nedlouho po oznámení oficiální afterparty v podobě venkovního koncertu Sum 41 přichází z továrny na zážitky...


Cassyette přesouvá turné. Dotkne se to i pražského koncertu
23.03.

Cassyette přesouvá turné. Dotkne se to i pražského koncertu

Britská rocková písničkářka Cassyette nečekaně odkládá většinu svého turné. Na domácí půdě...


Chlast, drogy a mosh. Attila a spol. vyfakovali Prahu
23.03.

Chlast, drogy a mosh. Attila a spol. vyfakovali Prahu

Notoričtí pařmeni Attila připravili Praze další divokou jízdu. Po více než třech letech se vrátili do Prahy a přitáhla...


BRYAN ADAMS-SO HAPPY IT HURTS TOUR
22.03.

BRYAN ADAMS-SO HAPPY IT HURTS TOUR

 Zpěvák Bryan Adams se vrací do Prahy představit své nové album „So Happy It Hurts" v rámci stejnojmenné světové...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
LP XXIII
08.03.

LP XXIII

» Koller David

Necelých osm let po předchozí desce ČeskosLOVEnsko přichází David Koller s...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru