Hollywoodští skladatelé v Praze podpoří oběti požárů v Los Angeles

Hvězdný skladatel Christophe Beck bude ozdobou blížícího se čtvrtého ročníku akce Composers Summit Prague, která do našeho hlavního města přiváží největší osobnosti současné filmové a gamingové hudby. Kanadský umělec, který utvářel nezaměnitelný zvuk kinotrháků jako Frozen (Ledové království) či marvelovské trilogie Ant-Man, doplní již tak mimořádnou sestavu světových ikon. Nejvýznamnější událost svého druhu v Evropě se v Praze uskuteční od 17. do 22. dubna. Vzhledem k tragickým požárům v Los Angeles, které se účastníků osobně dotýkají, se nově ohlášený závěrečný koncert v poslední den summitu ponese v benefičním duchu. 

Mezi již oznámenými taháky letošního Composers Summitu Prague nechybí jihokorejský tvůrce Jung Jaeil, podepsaný pod největším hitem Netflixu Squid Game (Hra na oliheň) a oscarovým Parazitem, nebo slavné bratrské dvojice: Mychael a Jeff Dannové a Harry a Ruppert Gregson-Williamsové. Díky staršímu z Gregson-Williamsových, Harrymu, navíc na závěrečném koncertě zazní v živé premiéře hudba z loňského pokračování kultovního filmu Gladiátor, která má ze širšího výběru šanci na oscarovou nominaci. 

Nyní pořadatelé odkryli vůbec nejvěhlasnější jméno hvězdami napěchovaného line-upu: stane se jím Christophe Beck. Rodák z kanadského Montrealu patří k nejúspěšnějším tvůrcům filmové a televizní hudby posledních třiceti let. Mezinárodní renomé mu zajistila především práce na projektech společnosti Disney a jejích dceřiných firem.



Složil hudbu k animovanému muzikálu Frozen (Ledové království) z roku 2013, jehož soundtracku se celosvětově prodalo přes deset milionů kopií. Beck se podílel i na ústředním hitu Let It Go autorské manželské dvojice Robert Lopez a Kristen Anderson-Lopez. Ten se v interpretaci Idiny Menzel i Demi Lovato stal globálním hitem, získal Oscara i Grammy a byl nominován také na Zlatý glóbus. V češtině ho pod názvem Najednou rovněž s velkým úspěchem nazpívala Monika Absolonová. Opomenuta by neměla být ani jeho hudba pro fantasy seriál Buffy, přemožitelka upírů, který se na přelomu milénia těšil velké popularitě i v České republice. 

"Letošní ročník je nabitý hvězdami a v tomto ohledu se Composers Summit Prague řadí mezi nejlépe obsazené události filmové a gamingové hudby na světě. Jsme moc rádi, že hlavní hvězdou letos bude autor hudby k jednomu z nejslavnějších snímků od Walt Disney Frozen (Ledové Království), trilogii od Marvel Ant-Man a držitel ceny Emmy, mistr Christophe Beck," říká ředitel Composers Summitu Prague Alexandr Smutný

Pro fanoušky filmové hudby letos pořadatelé připravili hned tři speciální koncerty v doprovodu Českého národního symfonického orchestru. Zahajovací večer, na kterém se téměř všichni skladatelé sejdou na jednom pódiu, se odehraje v noblesním prostředí Obecního domu 17. dubna. Zazní hudba z velkofilmů jako Aquaman, Shrek, Parazit, Hannibal, Captain Marvel, 500 dní se Summer nebo Ronin, fanoušky herní tvorby potěší například Warhammer 40000 od Jespera Kyda. 

O dva dny později, 19. dubna, bude následovat očekávané představení Squid Game, během něhož jihokorejský skladatel Jung Jaeil na svém vůbec prvním koncertě v Evropě ve světové premiéře představí hudbu ke druhé sérii stejnojmenného seriálového fenoménu. Stane se tak v rekonstruované Nové Spirále, jejíž prostory díky svému otáčivému jevišti a kruhovému hledišti umocní atmosféru tohoto vystoupení. 

Nově ohlášený závěrečný koncert se 22. dubna ve Velké dvoraně Veletržního paláce postará o zlatý hřeb. „Vystoupí ty největší hvězdy letošního summitu. Osobně se představí slavné rodiny skladatelů Hollywoodu - bratři Gregson-Williamsové, bratři Dannové a také hlavní hvězda Christophe Beck. Na dramaturgicky jedinečném koncertě zazní řada známých melodií, včetně živé premiéry hudby k filmu Gladiátor II, která letos usiluje o Oscara," líčí Alexandr Smutný

Pořadatelé zároveň reagují na rozsáhlé požáry v Los Angeles, které zasáhly celý obor, včetně jmenovaných hvězdných hostů. Jak Christophe Beck, tak Jeff Danna přišli v plamenech o své domy, evakuaci se nevyhnul ani Harry Gregson-Williams. „Vzhledem k současným tragickým událostem v Los Angeles jsme se rozhodli, že celý výtěžek ze závěrečného koncertu věnujeme na podporu postižených kolegů hudebníků, muzikantů a pracovníků v hudebním sektoru, které velký oheň připravil o domovy," doplňuje ředitel akce.
Foto: Jan Urbánek
GALERIE

Související obsah:

» Composers Summit Prague se uskutečnil již potřetí   (Karel Souček, 29. 04. 2024)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
A-Fest propojí vědu a hudbu. Na akademickém festivalu vystoupí i The Scrambles
29.05.

A-Fest propojí vědu a hudbu. Na akademickém festivalu vystoupí i The Scrambles

Akademie věd ČR není jen místem výzkumu, laboratoří a odborných debat. V jejích ústavech působí také řada...


bbno$ v Praze proměnil SaSaZu v absurdní internetový mejdan
28.05.

bbno$ v Praze proměnil SaSaZu v absurdní internetový mejdan

Pražské SaSaZu se na večer proměnilo v místo, kde se potkaly internetové memy, taneční pohyby, vajíčková...


Archers: První dlouhohrající deska je pro kapelu zásadní prohlášení
26.05.

Archers: První dlouhohrající deska je pro kapelu zásadní prohlášení

Před jejich premiérovým koncertem v České republice jsem se na festivalu Rock for People setkal se zástupci...


David Byrne představí v Praze nové album i svou jedinečnou hudební vizi
26.05.

David Byrne představí v Praze nové album i svou jedinečnou hudební vizi

David Byrne, zakladatel Talking Heads, držitel Grammy, Oscara i Zlatého glóbu a jedna z nejoriginálnějších postav...


The Rocketman přiveze do Prahy futuristickou rave show
26.05.

The Rocketman přiveze do Prahy futuristickou rave show

Už 13. června 2026 dorazí do pražského klubu ROXY jeden z nejvýraznějších producentů současné rave...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Megadeth
06.05.

Megadeth

» Megadeth

Megadeth je eponymní sedmnácté studiové album thrashmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

PODCAST TŘI DECI
Tři Deci #31: Festivaly 2026
24.05.

Tři Deci #31: Festivaly 2026

V dnešní epizodě se začneme pomaličku připravovat na nadcházející festivalovou...