Holding Absence se vracejí po čtyřech letech do pražského Futura

V kontextu modernějších vlivů post-hardcore Holding Absence připomíná tak trochu CASEY a tak trochu DEVIL SOLD HIS SOUL, ale je to poctivé, neprefabrikované, uvěřitelné, výrazně ambientně znějící emo moderního střihu, jak se sluší a patří. Ve videích kapela intenzivně, cílevědomě a zaníceně propaguje veganství. Po čtyřech letech se Holding Absence vrací do pražského Futura 27. Června.

Holding Absence je rocková kapela z Cardiffu ve Walesu, která vznikla v roce 2015. Skupinu tvoří hlavní zpěvák Lucas Woodland, kytarista Scott Carey, baskytarista Benjamin Elliot a bubeník Ashley Green. Skupina vydala první sbírku singlů v roce 2017 a také split EP s Loathe v roce 2018, než konečně kapela vydala svou debutovou nahrávku Holding Absence v roce 2019.

Kapela původně vznikla v čele se zpěvákem Zacem Vernonem, který se objevil na jejich prvních nahraných a vydaných skladbách, včetně „Immerse" a „Luna". Brzy se však s kapelou rozešel a založil Parting Gift, čímž nechal dveře otevřené Lucasovi Woodlandovi ze zaniklé skupiny Falling With Style.

Když se Lucas v roce 2016 ke kapele připojil, Holding Absence vydali „Permanent", jejich debutový singl v této sestavě. Kapela brzy navázala na vydání alba „Permanent" s jejich kontrastním singlem „Dream of Me", čímž si získala pozornost vydavatelství Sharptone Records se sídlem v USA a Holding Absence se následně upsali v roce 2017. Následujících několik měsíců strávili na turné po Velké Británii po boku několika kapel, včetně Blood Youth a We Are The Ocean, než nakonec vystoupili na prestižním Download Festivalu v Doningtonu. Brzy po Downloadu kapela vydala svůj třetí singl „Penance", šestiminutovou skladbu o cestě za štěstím.

Před koncem roku 2017 Holding Absence oznámili překvapivé sdílené  EP s kamarády z Loathe a zároveň vydali svůj pátý singl „Saint Cecilia". This Is as One vyšlo v březnu 2018, doprovázené jedinečným společným turné s těmito dvěma kapelami. Toto turné bylo prvním vpádem Holding Absence na evropské území a kapely se rozhodly pro každé datum ručně vybrat doprovodné hráče, včetně umělců jako Sleep Token, Modern Error a Parting Gift.

Brzy po návratu z turné This Is as One opustil kapelu zakládající člen a kytarista Feisal El-Khazragi, později bylo oznámeno, že se připojil k Loathe kvůli basovým povinnostem. Nově vyhlížející Holding Absence se poprvé živě představili na festivalu Slam Dunk než se znovu vydali do Evropy, tentokrát na podporu Being As An Ocean. Kapela dále vyhrála Cardiff Music Award za „Best Breakthrough Band"[a byla také nominována na ceny Heavy Music za „Best UK Breakthrough Band". Poté, co ukončili léto hraním na sporadických britských festivalech, Holding Absence uzavřeli rok se svým největším turné, které ještě podpořili britskou post-hardcorovou kapelou As It Is, spolu s Trash Boat a Courage My Love.

Na podporu tohoto turné vydali Holding AbsenceLike A Shadow", první singl z tehdy neohlášeného debutového alba. Po nejistotě ohledně složení kapely na začátku roku bylo „Like A Shadow" vnímáno jako znovuzavedení kapely a její nové sestavy.

Později v roce 2018 kapela oznámila svůj debut, stejnojmenná nahrávka, která vyjde 8. března 2019. Před vydáním alba vydali další tři singly „Perish", „You Are Everything" a „Monochrome".

Woodland v několika rozhovorech zmiňuje, jak náročný byl proces psaní písní. V souvislosti s odchodem El-Khazragiho z kapely řekl, že změna v sestavě nenastala jen uprostřed alba, ale uprostřed nahrávání a jak kapela byla nucena napsat a nahrát další polovinu alba bez něj. Deska byla také nahrána ve dvou částech, což kapele způsobilo další komplikace při snaze ji dokončit. Woodland věří, že změny nahrávce nakonec prospěly, protože skladby jako „Wilt", „Monochrome" a „Like A Shadow" by neexistovaly, kdyby kapela zůstala ve své původní podobě.

Na pomoc s vydáním desky, Holding Absence začali turné, hráli některé ze svých dosud největších koncertů ve Spojeném království a přidali se k nim Luke Rainsford a The Nightmares. Holding Absence strávil zbytek roku turné po Evropě s Being As An Ocean a Counterparts v létě, než se v zimě znovu vrátil po boku Sleeping With Sirens.

Dne 21. října 2020 skupina oznámila své druhé plnohodnotné album The Greatest Mistake of My Life. S vydáním druhého singlu „Afterlife" opustil James Joseph kapelu a kapela tak zůstala bez jediného původního člena. Aktuální složení je tedy v podobě: Ashley Green (od 2016, předtím kapela Gutter), Lucas Woodland (od 2016, dříve Falling With Style), Scott Carey ( od 2018, dříve Falling With Style) a Benjamin Elliott (od 2021, dříve Falling With Style)

 The Greatest Mistake of My Life vyšlo 16. dubna 2021. Bylo zvoleno Loudwire jako 7. nejlepší rock/metalové album roku 2021 a 5. nejlepší rock/metalové album roku 2021 od Kerrang.

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Překvapivé spojení krásy a metalu v podání Evy Burešové a Dymytry
01.07.

Překvapivé spojení krásy a metalu v podání Evy Burešové a Dymytry

Leč by některé z nás tahle kombinace nikdy nenapadla, tak se tak stalo. Eva Burešová vydala nový singl s názvem...


Sladbu Martiny Pártlové Si to udělám sama doprovází vtipný klip
01.07.

Sladbu Martiny Pártlové Si to udělám sama doprovází vtipný klip

Energická, roztančená, chytlavá, vtipná. Taková je nová písnička Si to udělám sama, kterou natočila zpěvačka...


Štěpánovický koncert nabídl tři formace s hardrockovým finišem
30.06.

Štěpánovický koncert nabídl tři formace s hardrockovým finišem

Malebná obec u Klatov s názvem Štěpánovice pohostila v pátek 24.6.2022 na soukromě laděné akci hned...


Only the Poets zavítají v srpnu do Prahy
30.06.

Only the Poets zavítají v srpnu do Prahy

Only the Poets, britská poprocková kapela, jež vznikla v roce 2017, se do podvědomí fanoušků dostala zejména díky...


Singl Sins je jen začátek, Support Lesbiens slibují nové album
30.06.

Singl Sins je jen začátek, Support Lesbiens slibují nové album

Kapela Support Lesbiens vydává po téměř dvou letech novinku Sins, která je zároveň předzvěstí zbrusu nového...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Lidová Redlová
01.06.

Lidová Redlová

» Redlová Lucie

Dvě desetiletí se písničkářka Lucie Redlová bránila naplno navázat na...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru