Hentai Corporation obsadí brněnskou Flédu

Flédu budou 13. listopadu atakovat Hentai Corporation, jedna z nejlepších ale také nejkontroverznějších kapel současnosti, spolu s nimi zahrají The Fly Eyes a JegR.

"Bobři honěj’ ko..ta”, tak okomentoval jeden z veteránů rockové branže známý klip Equilibristic Brides kapely Hentai Corporation poté, co byl krátce před jeho shlédnutím svědkem jedné z mimořádně povedených eskapád frontmana kapely v zákulisí nejmenovaného velkého českého festivalu. Ale i on přiznává, že jak kapela naživo, tak i jejich nahrávky, zejména pak pozdně - debutové album se snadno zapamatovatelným názvem The Spectre Of Corporatism: Starship Shaped Schnitzels From Planet Breadcrumbs Are Attacking A Giant Tree Monster Who Has A Vagina And Holds Hitler Hostagepatří k tomu nejdravějšímu a nejzajímavějšímu, co lze na současném českém rockovém kolbišti uslyšet, uvidět a zažít. Ačkoli až brutální pestrost slovníku a leckdy ne zcela roztomilé manýry může Radku Škarohlídovi závidět i současný český prezident (přes zjevnou snahu po zdokonalení z poslední doby), neztrácí se v projevu trash rock’n’rollových Hentai Corporation, to nejdůležitější, co je činí výbornou kapelou: energie, spontánnost provázená zvladnutým řemeslem, muzikantská neotřelost, pestrost melodických nápadů a aranží.

Koncert Hentai Corporation s podporou pražských alternativně harcoreových JegR a brněnské emocionálně chlistcoreové sestavy The Fly Eyes v klubu Fléda začíná ve čtvrtek 13. listopadu od 20 hodin, vstupenky v předprodeji stojí 130 Kč, na místě u pokladny pak budou za 170 Kč.

Hentai Corporation vznikli v roce 2005 a během svého působení si především díky nenapodobitelnému živému projevu na scéně vydobyli pověst jedné z nejšílenějších kapel české klubové scény. Vydali dvě EP, Fuck You Like A Chameleon (2008) a Dokktor Zaius (2011). V roce 2012 pak následoval singl Neurol Machine a největší poprask zatím způsobili svým prvním videoklipem k písni Equilibristic Brides, který spatřil světlo světa v říjnu 2013 (jó, to je ten s bobrama). Na konci téhož roku pak vyšlo dlouho očekávané album s poetickým názvem The Spectre Of Corporatism: Starship Shaped Schnitzels From Planet Breadcrumbs Are Attacking A Giant Tree Monster Who Has A Vagina And Holds Hitler Hostage, které již dokázalo plně přenést energii a vyhranost kapely spolu s až nečekanou hudební vyzrálostí a nápaditostí do tradičního záznamového formátu.

Na koncertě dále zahraje pražské trio JegR, které o své hudbě říkají: "Je to mix všeho, tvrdší hudba s alternativním nádechem - lehce neortodoxní…” Druhým supportérem na Flédě bude brněnský band The Fly Eyes, banda hipíků a intelektuálních alkoholiků hrajících emocionální chlastcore.


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
James Arthur a Kelly Clarkson mají společný duet
20.04.

James Arthur a Kelly Clarkson mají společný duet

Popový zpěvák James Arthur se spojit s americkou poprocovou zpěvačkou Kelly Clarkson. Nazpívali společně novou...


Ševětínský kulturák se stal místem konání druhého ročníku Seven Festu
19.04.

Ševětínský kulturák se stal místem konání druhého ročníku Seven Festu

Sobotní podvečer, potažmo pak večer a velká část noci 13.4.2024, byla v Ševětíně ve znamení hudební akce...


Festival Pop Messe přidává nové hvězdy a nabídne propojení s turistickými cíly i mezinárodní konferenci
19.04.

Festival Pop Messe přidává nové hvězdy a nabídne propojení s turistickými cíly i mezinárodní konferenci

Brněnský hudební festival Pop Messe, akce zaměřená na současnou pop, elektronickou, rap a indie scénu, která proběhne...


Declan McKenna přiveze do Prahy nové album
19.04.

Declan McKenna přiveze do Prahy nové album

Britský písničkář Declan McKenna znovu dorazí do Prahy, kde v SaSaZu již 27. 4. odehraje svoji prozatím největší...


Na konci dubna přiletí mimozemšťané s britským přízvukem
18.04.

Na konci dubna přiletí mimozemšťané s britským přízvukem

V pátek 26. dubna v pražském klubu Bike Jesus a o den později v brněnském Kabinetu Múz budeme moci sledovat...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Another Side of You
04.04.

Another Side of You

» Illumishade

Another Side of You je název druhého alba švýcarské rockmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru