Harries na Until the Sky Bends Down ukazuje dvě různé tváře

Recenze alba : Until The Sky Bends Down

Interpret: Harries James
Celkový čas: 00:43:14
Vydavatel: Tranzistor
Rok vydání: 2015
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD
James Harries, muzikant pocházející z anglického Manchesteru, který již má svoje jméno i v České republice, vydal letos svoji šestou studiovou desku. Until the Sky Bends Down nabízí deset nových skladeb, rozdělených po pěti na písně s kapelou a na sólové folkem nadechlé písně. Deska se točila v Česku, přestože sám interpret měl vícero nabídek z Irska, Francie či USA. Tentokrát si nechal poradit od svého producenta Paula Bella a splnil si sen o nahrávání s kapelou a z napsaných zhruba třiceti skladeb vzešla nová kolekce.

Hned úvodní skladba Salvation je něčím novým v diskografii angličana. Majestátní zvuk a smyčce jsou slyšet ze skladby, která ma jasný hitový potenciál. Skladba, která vznikala v holandském hotelu, ve kterém zůstal Harries úplně sám. Velkolepý otvírák, který ale neztrácí nic z předchozích rysů Harriesovi tvorby. Dalším hitem by klidně mohla být trojka Shooting Star, která má jasný přímý refrén a ve spojení s perfektním zvukem nabízí zase trošku odlišnou tvář, než na jakou jsme byli u Harriese zvyklí.Druhou skladbou na desce je Your Love, která měla v původní verzi přes sedm minut. Hudební sekce skladby se naprosto změnila a stopáž je tak o polovinu kratší. Přesto Your Love patří také k songům, které mohou mít rádiové ambice, jedinou výtkou může být až přepříliš medová atmosféra skladby, navíc v kombinaci s těmi ostatními je toho až přespříliš. V první časti alba nalezneme ještě moderním country nasáklou Tell Me What You Have To Lose, nesmí se opomenout ani možná největší klenot první části My Saving Grace, která je mixem všeho nového z první části desky.

Druhá část je klidnější, James Harries se vrací ke svému jasně rozpoznatelnému stylu, sám s kytarou, či piánem. Úvodem druhé části je velmi komorní titulní balada Until the Sky Bends Down. Where Does the Magic Go je zase odehraná pouze za doprovodu kytary s typicky uhrančivým Harriesovým projevem. Následující Carolina byla natočena již na minulé album, nyní byla dobroušen prací producenta a vzešla z ní příjemná jemná balda. V křehce klidném tempu se veze i předposlední Lay Down Beside Me, na kterou naváže závěrečný opus The Hillside, který se překvapivě neudrží při akustice, ale postupně se přesouvá do tajemných sfér nejrůznějších ruchů. James Harries na svoji šestou desku namichal dva různé typy skladeb. Rozdělil je po pěti na poloviny a připravil tak krásnou půdu pro své vinylové vydání. Nová deska nabízí jak lesk popových hitů, tak i svou odvrácenou folkovou tvář. Tento experiment se Harriesovi vcelku povedl a těchto čtyřicet minut hudby rozhodně nebudete považovat za ztrátu času.

DISKOGRAFIE
Tento interpret nemá v tuto chvíli žádná zveřejněná alba ...

GALERIE

Související obsah:

» „Tady v Čechách jsou skvělá nahrávací studia, znám pár světových.“   (Jitka Fialková, 22. 10. 2015)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Holly Humberstone proměnila Rock Café v dívčí pokoj
23.02.

Holly Humberstone proměnila Rock Café v dívčí pokoj

Ve středu 21. února se Rock Café proměnilo v dívčí pokojíček s černě vymalovanými stěnami. Tedy, skoro. Svou...


Warneři i letos pokračují ve vydávání reedic zásadních alb
23.02.

Warneři i letos pokračují ve vydávání reedic zásadních alb

V reedicích významných titulů devadesátých a nultých let bude vydavatelství Warner Music Czech Republic pokračovat...


Klip ještě prohloubil vyznění písně Janka Ledeckého Nedotýkejte se andělů
23.02.

Klip ještě prohloubil vyznění písně Janka Ledeckého Nedotýkejte se andělů

Nedotýkejte se andělů je název nového videoklipu zpěváka Janka Ledeckého. Vznikl k singlu, který...


Balaton Sound vítá na festivalové pláži druhou vlnu hvězd
22.02.

Balaton Sound vítá na festivalové pláži druhou vlnu hvězd

Adam Beyer, Amelie Lens, Stephan Bodzin (live), Reinier Zonneveld (live), Maceo Plex, Mathame, FJAAK, Mind Against, Miss Monique...


Světová hvězda Akon vyráží na evropskou tour
22.02.

Světová hvězda Akon vyráží na evropskou tour

AKON je senegalsko-americký multiplatinový umělec, zpěvák, producent, podnikatel, herec a filantrop. Jeho hudba má jedinečný...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Co my víme
23.02.

Co my víme

» Bratři Ebenové

Nová nahrávka Co my víme je 6. řadovým albem kapely Bratři Ebenové....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru