Hala plná lásky, slz a radosti; Niall Horan poprvé v Praze

Irský hudebník Niall Horan se znovu podíval do České republiky. Tentokrát do Prahy, kde pro své fanoušky vystoupil ve vyprodané Sportovní hale Fortuna v neděli 17. 3. v rámci svého evropského turné THE SHOW: Live On Tour.

Předskokanem večera bylo rockové duo Tommy Lefroy. Dvojce se skládá z kanadské zpěvačky Tessy Mouzourakis a americké zpěvačky Wynter Bethel. Obě však sídlí v Londýně, kde i pracují na své hudbě. Jejich umělecké jméno je literárním pseudonymem, který odkazuje k irskému politikovi jménem Thomas Langlois Lefroy, který byl zřejmě inspirací postavy pana Darcyho z knih Jane Austinové. A název je to opravdu vhodný – jejich hudba je hodně feministická a svými texty vedou válku proti společenským očekáváním a kulturním předpokladům, které jsou vedeny proti ženám a jejich ženství. Pro čekající fanoušky mimo jiné zazpívaly písně z jejich nového EP Rivals a z dřívější tvorby pak třeba Flight Risk nebo The Cause. Publikum je přivítalo opravdu úctyhodně – mnoho lidí kapelu znalo a zpívali spolu s ní, došlo i na světýlka a samozřejmě nechyběl ani křik a doprovodné tleskání.

Hlavním hřebem večera byl však samotný Niall Horan. Ten se do Česka poprvé podíval minulé léto, kdy vystoupil na festivalu Colours of Ostrava. Tentokrát ale dorazil na zcela vlastní show do Prahy, o kterou byl opravdu velký zájem. Tak velký, že se mu Sportovní hala Fortuny povedla i vyprodat. Není se ani moc čemu divit, přece jenom si na něj někteří fanoušci museli počkat 14 let.

Celý večer by se dal přirovnat k vřelému objetí. Niall byl po celou dobu koncertu usměvavý, stále se smál a vtipkoval a jeho energie na stage byla znát – pobíhal po její celé délce i šířce, na všechny strany, i mezi svoji doprovodnou kapelu, a s fanoušky hodně interagoval a promlouval k nim. Jeho energie byla fanoušky mnohonásobně opětována – nebylo živé duše, která by spolu s ním nezpívala a neangažovala se v chodu celé show, ať už tedy pokřikem, tleskáním či tancem. Jejich společná energie pulzovala celým prostorem a jejich společný hlas burácel tak moc, až chvílemi samotného Nialla nebylo ani slyšet.

Setlist pro tuto show se skládal ze všech tří alb, které Niall doteď vydal. Fanoušci si tedy mohli užít hity jako Slow Hands nebo On The Loose či Mirrors z jeho prvního alba Flicker z roku 2017. Z druhého alba Heartbreak Weather vydaného v roce 2020 zazněly například písně Small Talk nebo Black and White a Nice To Meet Ya.

Z posledního alba The Show, které vyšlo minulý rok v červnu, Niall zahrál stejnojmenný track jako album The Show nebo pak třeba Heaven a Must Be Love. Došlo dokonce i na cover písně Edge of Seventeen zpěváka Stevieho Nickse a nechyběla ani píseň Stockholm Syndrome kapely One Direction, které byl Niall součástí a díky které se proslavil.

Fakt, že Niall pochází z Irska, nebyl nijak opomenut. Jeho koncert zrovna shodou náhod vyšel na den sv. Patrika a celá show se tak autenticky nesla v zelené barvě – od zeleného oblečení, bot a doplňků až po make-up. Nechyběly ani čtyřlístky či irské vlaječky. Došlo i na fanouškovský projekt – během písně This Town jednotlivé sektory rozsvítili baterky s příslušnou barvou, díky čemuž vytvořili jednu velkou svítivou irskou vlajku.

Koncert to byl zkrátka plný radosti, úsměvů i slz a dojetí. Horan prostě ví, jak si své publikum získat, ať už svým vtipem nebo svou prezencí na stage. Svou zastávku v Praze si nadmíru užíval. Slíbil, že se určitě vrátí brzy zpátky a fanoušky uklidnil, že to jistě nebude dalších 14 let, než se tak stane. Na fakt, že roztančil celou vyprodanou Fortunu, určitě jen tak nezapomene a můžeme jen doufat, že své slovo opravdu dodrží.

Titulní foto: Ondřej Pojzl 

Foto: Kristýna MIchalčiková GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu
15.04.

Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu

Pražský Palác Akropolis bude již tuto středu 17. dubna dějištěm křtu nového alba zpěvačky a skladatelky Báry...


Novo Amor bude mít v Čechách premiéru
15.04.

Novo Amor bude mít v Čechách premiéru

Velkou dávku snů, lásky a touhy naservíruje na svém premiérovém vystoupení v České republice...


Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené
15.04.

Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené

Krátce po koncertě Evergreen Terrace na festivalu Brutal Assault jsem strávil příjemnou a neformální půl hodinku s celou...


Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma
14.04.

Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma

Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO) vyhlásila již před 13 lety 30. duben jako Mezinárodní den jazzu....


Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku
14.04.

Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku

Alternativní rockeři The Mysterines vydali první desku před dvěma lety a tehdy taky vystoupili poprvé v Praze....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Another Side of You
04.04.

Another Side of You

» Illumishade

Another Side of You je název druhého alba švýcarské rockmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru