Green Day ukázali, že punk není mrtvý
Populární punkrocková formace Green Day předvedla pořádnou neplechu, za kterou by jim jistě podali pravici i pánové ze Sex Pistols. Strůjcem intenzivního poprasku byl zpěvák Billy Joe Armstrong. Situace, která se minulý týden odehrála na festivalu rádia iHeart, byla jako vystřižená z nespoutaných sedmdesátých let. Celý incident způsobilo zkrácení koncertního setu pro Green Day o celých dvacet minut, které se měly přidat k vystoupení Ushera. Přídavek, který následoval, asi nečekal nikdo.
V momentě, kdy se na světelné tabuli rozsvítila informace o tom, že Green Day mají už jen minutu do konce své show, Armstrong rázně ukončil píseň a začal řádit. Sprostě se obul do všech přítomných a s hojným užitím slovíčka fuck na celou halu vykřičel, jestli to organizátoři myslí ku*va vážně, že jim na jejich koncert vyčlenili pouze zas*aných 25 minut. "Jen jednu zku*venou minutu?", rozčiloval se Armstrong.
Jasně pak zdůraznil, že jsou na scéně už od roku 1988 (zku*veného roku, pochopitelně) a nepřímo tak poukázal na fakt, že by si zasloužili daleko více času. Padla i narážka na aktuální teenage hvězdu Justina Biebera. Vrchol jeho rozhořčení přišel v momentě, kdy chytl svou kytaru za krk, a kompletně ji v punkovém stylu rozmlátil. Stejné číslo předvedl i baskytarista Mike Dirnt. Pak už Armstrong jen ukázal vztyčený prostředníček a nasupeně odešel. Lepší propagaci svého nového alba ¡Uno už "vymyslet" nemohl.
Po tomto emocionálním výbuchu nakonec vyšlo najevo, že to nebyl jen vztek, který Armstronga ovládal. Zpěvák totiž krátce po koncertě nastoupil na drogovou odvykací kůru. Bubeník Tre a kytarista Mike se pak jménem kapely omluvili, a dočasně pozastavili její činnost. Propagace nového alba tak musí počkat, než se dá miláček davu Billy Joe Armstrong dohromady.
Na celou rošádu se podívejte zde:
HUDEBNÍ ZPRÁVY
Tři dny drum & bassu v magickém údolí pod širým nebem, to je Darkshire Festival in the Valley
Zatímco většina velkých elektronických festivalů sází na obří areály, betonové plochy a masovou produkci, Darkshire...
Pitbull představí svou energickou show na letišti Letňany
Mr. Worldwide míří zpět do Prahy. Okamžitě vyprodaná O2 arena mu byla malá, a proto představí svou energickou show...
Dream, Ivory přivezou svůj dream pop do Prahy
V pondělí 22. června 2026 se v pražském klubu Subzero představí americké duo Dream, Ivory, tvořené...
Australská metalcorová senzace Ocean Sleeper poprvé v čele vlastního koncertu v České republice
Pražské Café V lese přivítá 26. června jednu z nejzajímavějších kapel současné australské...
Brasil Fest Brno přinese brazilskou energii do centra města
Čtyři dny hudby, tance, chutí Brazílie i aktivit pro celé rodiny nabídne Brasil Fest Brno, největší festival...
» zobrazit více...
RECENZE
» Megadeth se (studiově) loučí vynikající...
» Přímočaré Třísky: osobití Nanday účtují...
» Svět není v pořádku, ale pořád krásný...
» Těžké si představit, že by se The Neighbourhood...
» Legendární Kreator na novince (melodicky)...
» Roll with Punches je čirý rockový klenot...
» zobrazit více...
Magický večer a dvojitý křest na Cargo Galery
V sobotu 16. května hostila pražská Cargo Gallery další z výrazných jarních...
Pitbull představí svou energickou show na letišti Letňany
Mr. Worldwide míří zpět do Prahy. Okamžitě vyprodaná O2 arena mu byla malá,...
Beth Hart: „Budu tam, uvnitř tebe…!“
Sál pražského Kongresového centra se 28. května velmi rychle...
Tři dny drum & bassu v magickém údolí pod širým nebem, to je Darkshire Festival in the Valley
Zatímco většina velkých elektronických festivalů sází na obří areály,...
Archers: První dlouhohrající deska je pro kapelu zásadní prohlášení
Před jejich premiérovým koncertem v České republice jsem...
Co chystá label Indies Scope pro rok 2026?
Label Indies Scope představuje ediční plán pro rok 2026, zatím ne zcela kompletní....
Prago Union vydává novou desku a videoklip k singlu s Pauliem Garandem
Nekorektum je název nového, v pořadí desátého studiového...
Vstupenky na koncert WYFE vyhrávají Martin a Jonáš
Kapela WIFE, s níž jsme nedávno přinesli rozhovor, pokřtí své...
Rapové duo PAST vydává svou pátou desku Fotr
Alternativně rapové duo PAST vydává svou pátou desku s názvem Fotr....
Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.
» Podporujeme nadějné kapely
» Zadání profilu interpreta
Tři Deci #31: Festivaly 2026
V dnešní epizodě se začneme pomaličku připravovat na nadcházející festivalovou...
Hudební knihovna
REPORTÁŽ: Temná elegance - Isabel LaRosa v ROXY
KLIP: Rybičky 48 natočily nový
FESTIVAL:















