Gothic rockové legendy Inkubus Sukkubus a Xlll. století v Praze
Heart of Lilith i Nevěsta temnot přišly ze stínů snů....
Sobotní večer v žižkovském Paláci Akropolis patřil gothic rockovým tónům! Jihlavská formace Xlll. století má v Praze koncert jednou do roka a nyní vyšel náhodně či záměrně na datum 13. září.
Jako první, deset minut po devatenácté hodině, vystoupila dvojice Candia Ridley a Tony McKormak, známá pod názvem Inkubus Sukkubus, a společně s nimi baskytarista Adam Henderson. Jejich úplně první koncert v Čechách byl nejen důvodem k oslavě, ale i čtvrtstoletí působení nejen na britské hudební scéně. Candiin okouzlující vokál dodával koncertu tu správnou mystickou atmosféru.
Jako první zazněla skladba Messalina a následovala ji Vampyre Erotica ze stejnojmenného alba. Večer patřil průřezu jejich tvorbou. Jmenovitě zazněly skladby Paint it Black či Night Angel.....poté z posledního alba Queen of Heaven, Queen of Hell a písně Forest Hill, Corn King, Heart of Lilith a Queen of Heaven. Poslední okamžik koncertu po šedesáti minutách patřil písni Wytches ze stejnojmenného alba z roku 2002.
Očekávané Xlll. století opět potěšilo spoustu fanoušků nejen z Prahy.
Po krátké pauze, věnované přípravě pódia, přišla na scénu kapela Xlll. století. Ta zároveň představila tento večer pražskému publiku, nového baskytaristu. Jindřich "Henry"Dostál společně s Pavlem Štěpánem a Kateřinou Kameníkovou skvěle doplnil místo vedle frontmana Petra Štěpána.
Tato kapela vznikla roku 1990 z punkové formace Hrdinové nové fronty. Vydala celkem 13 CD nosičů, počínaje albem Amulet a končíc Live Berlin 2012. Nejen pro fanoušky stojí za to zmínit předchozí vydané album Ritual - best of 1991-2011.
Elizabeth a Justina rozezpívaly celý sál!
Svůj stominutový koncert Xlll. století uvedlo skladbou Kabarette Voltaire a hned poté Nevěsta temnot, po které následovala Vendeta, Absinth a další tolik žádané skladby jako Elizabeth, Justina, Mystery Ana....nebo Prokletí domu slunečnic.
Prostě koncert, který nenechal nikoho v sále chladným a každý si tu koncertní gotickou atmosféru užíval naplno. Po půl desáté se rozloučila kapela skladbou Karneval. Poté odešli všichni do zákulisí, ale ihned po pár minutkách přemlouvání od fanoušků se vrátili zpět na pódium.
Přídavkem Fatherland a Růže a kříž potěšili všechny v sále, ale úplně nejvíc pak závěrečnou písničkou. Zazněla píseň Katakomby z alba Dogma. Jak si to v Paláci Akropolis všichni užívali společně s muzikanty,zjistíte nakouknutím do naší fotogalerie.
Související obsah:
» Fabrika magická 2014 (Jana Kleinbauerová, 28. 08. 2014)» Kapela Fiction se po letech vrátila na klubovou scénu (Jana Kleinbauerová, 31. 08. 2014)
» XIII. století hraje v Praze jen jednou ročně. Letos 13. září. (Karel Souček, 21. 08. 2014)
HUDEBNÍ ZPRÁVY
Jakub König touží po dobrých zprávách a znameních
Melancholické vyznění písně Zprávy hudebníka a výtvarníka Jakuba Königa ještě zesiluje její vizuální podoba....
Videoklip k písni Budu tu připomíná emotivní atmosféru koncertu Kateřiny Marie Tiché
Pět tisíc diváků nadchla a dojala Kateřina Marie Tichá se svojí skupinou Bandjeez 29. listopadu 2025 ve vyprodané...
FACESOUL v Café v lese: intimní koncert na pomezí soulu a R&B
FACESOUL vystoupil 12. prosince 2025 v Café v lese v Praze a jeho koncert se od začátku nesl v duchu soustředěné,...
Tři Deci #20: To nejlepší z roku 2025
V posledním díle roku 2025 si popovídáme o hlavních událostech tohoto roku a také o nejlepších letošních koncertech...
Oceans Ate Alaska: Fanoušci teď více než kdy předtím akceptují jiné žánry, které si razí cestu do metalu
Po koncertě britské kapely Oceans Ate Alaska na festivalu Brutal Assault jsem měl možnost si popovídat s celou kapelou....
» zobrazit více...
RECENZE
» Testament letos mocně vítězí na thrashmetalovém...
» Ocel, Jizvy a stále Velkej sen: Jamaron...
» Bretaň v hudbě kapely Bran zůstává,...
» Kapela Mňága a Žďorp hořela vždycky...
» Atmosférické Nanebevstoupení umí Paradise...
» Poslední rozkaz od W.A.S.P. slaví bezbožných...
» zobrazit více...
Jana Uriel Kratochvílová s kapelou Illuminati.ca roztančila fanoušky v Rock Café
V pražském klubu Rock Café zpěvačka s nezaměnitelným hlasem...
Francouzští Resolve mají namířeno do pražského Futurum
V lednu se můžete těšit na večer plný nabitého metalcorového...
FACESOUL v Café v lese: intimní koncert na pomezí soulu a R&B
FACESOUL vystoupil 12. prosince 2025 v Café v lese v Praze a jeho koncert...
Vážení přátelé
» Elektrïck MannKapela Elektrïck Mann vydala 6. června 2025 nové album Vážení přátelé,...
Třicet předvánočních dárků od festivalu Brutal Assault
Festival Brutal Assault potvrzuje další rozsáhlou várku interpretů a opět...
Oceans Ate Alaska: Fanoušci teď více než kdy předtím akceptují jiné žánry, které si razí cestu do metalu
Po koncertě britské kapely Oceans Ate Alaska na festivalu Brutal Assault...
Ikona české hudební scény Jana Uriel Kratochvílová pokřtí nové album v Rock Café
Vánoční koncert v centru Prahy Kapela Illuminati.ca Jiřího George Hrubeše...
Jakub König touží po dobrých zprávách a znameních
Melancholické vyznění písně Zprávy hudebníka a výtvarníka Jakuba Königa...
Na Veveří se mohou těšit Nela a Pavla
Putovní festival Hrady CZ pokračuje o víkendu na Veveří. V naší soutěži jste...
Nové album Island Mint s názvem Slun je venku
Nové album kapely Island Mint s názvem Slun je venku a kapela ho pokřtí...
Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.
» Podporujeme nadějné kapely
» Zadání profilu interpreta
Tři Deci #20: To nejlepší z roku 2025
V posledním díle roku 2025 si popovídáme o hlavních událostech tohoto roku...
Hudební knihovna
REPORTÁŽ: Temná elegance - Isabel LaRosa v ROXY
KLIP: Elán přichází s novým singlem a míří do Edenu
NAŽIVO:






































































































