Glen Hansard s Markétou Irglovou v České republice v rámci turné

Falling Slowly zazní u nás po šesti letech naživo


Přijít si poslechnout naživo kombinaci dvou hlasů, které doslova oslnily i akademiky prestižních Oskarů, můžete i vy jejich fanoušci. Do Prahy a Brna v rámci evropského turné dorazí irský hudebník Glen Hansard, aby zde propagoval novinkové album Didn´t He Ramble, aktuálně nominované na Grammy. Na několik koncertů, včetně těch českých, pozval zpěvačku Markétu Irglovou, což je příjemné překvapení. S ní ho pojí nejen společná hudební minulost, ale také účinkování v kultovním irskému snímku Once, ze kterého pochází i hit Falling Slowly. Naposledy spolu stáli na jednom pódiu během turné v roce 2010.Glen na českých koncertech představí nové album Didn´t He Ramble, které ovlivnil jeho častý pobyt ve Spojených státech i spolupráce s americkými hudebníky a producenty. Jeho hudební tvorba se tam posunula trochu jiným směrem, než jak tomu bylo v minulosti. „Folkově čistá zpěvnost vycházející z irské hudební tradice a Hansardův typicky dynamický projev, ve kterém se střídají klidné pasáže s výbušnými až nespoutanými vstupy, byla doplněna zvukem a jemnými vlivy tradice americké, vycházející z písničkářství 60. let, ale také country, jazzu a soulu," popisuje promotér koncertu Marek Irgl.
Aby irský zpěvák dosáhl albového zvuku i naživo, přiveze sebou širší sestavu, tvořenou více než desítkou hudebníků.
 
Kromě spoluhráčů z The Frames (Joe Doyle – baskytara, Rob Bochnik – kytara a Graham Hopkins – bicí), uslyší návštěvníci koncertů také Ruth O´Mahony Brady na piano. Na pódiu se objeví i smyčce a především dechová sekce, která Hansardovým písním dodává zcela jiný feeling, než na jaký byli posluchači doposud zvyklí. Právě dechy na novém albu přinášejí do Hansardových písní nové soulové tóny a nálady. Tématicky se pak skladby pohybují především v autorově pocitovém světě. „Jsou to písně o tom, že je třeba vidět to dobré v každém dni, co jsme od života dostali. Každý den našeho života je příležitost podívat se na věci z jiné perspektivy. Každý den je o naději," říká o albu Glen Hansard. Markéta Irglová, která nyní žije na Islandu a aktuálně pracuje na hudbě k jednomu rakouskému nezávislému filmu. V rámci koncertu zahraje vlastní set a ve čtyřiceti minutách představí průřez svými sólovými alby Anar a Muna. Následně se objeví i jako host Hansardova programu.

Tvorba vousatého muzikanta s děravou kytarou je spojená i s Českou republikou, kde zdejší fanoušci v něm dokázali odhalit výjimečný autorský a interpretační talent dříve než si jej všiml zbytek světa. A to po boku Markéty Irglové, hudební partnerky z České republiky, se kterou natočil dnes již kultovní snímek Once a posléze společně převzal sošku Oscara. Glen Hansard, ale po tomto úspěchu nezahálel a po dvou albech s kapelou Swell Season, tvořenou Markérou Irglovou a spoluhráči z jeho rockové kapely The Frames, společném koncertování s takovými jmény jako Eddie Vedder nebo Bruce Springsteen, se vydal na sólovou dráhu. Světu představil dvě sólová alba Rhytm and Repose (2012) a Didn´t He Ramble (2015). Mezitím svým fanouškům nabídl v roce 2013 charitativní EP Drive All Night (s Eddie Vedderem a Jakem Clemonsem z E-Street bandu) a počátkem roku 2015 další EP It Was Triumph We Once Proposed s písněmi předčasně zesnulého Jasona Moliny.
Vstupenky na tři tuzemské koncerty – jeden v brněnském Sonu (6. března) a dva v pražském divadle Archa (12.3. a 13. 3.) jsou v sítích Ticketpro, Tickeportal a GoOut.

GALERIE

Související obsah:

» Držitel Oscara Glen Hansard se vrací do Valmezu   (Karel Souček, 06. 08. 2013)
» Jediný letošní koncert v Čechách odehraje Markéta Irglová v Plzni   (Karel Souček, 14. 03. 2015)
» Markéta Irglová si přizvala 27 hudebníků   (Karel Souček, 30. 08. 2014)
» Markéta Irglová a její This Right Here   (Jan Vavřík, 11. 07. 2014)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu
15.04.

Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu

Pražský Palác Akropolis bude již tuto středu 17. dubna dějištěm křtu nového alba zpěvačky a skladatelky Báry...


Novo Amor bude mít v Čechách premiéru
15.04.

Novo Amor bude mít v Čechách premiéru

Velkou dávku snů, lásky a touhy naservíruje na svém premiérovém vystoupení v České republice...


Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené
15.04.

Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené

Krátce po koncertě Evergreen Terrace na festivalu Brutal Assault jsem strávil příjemnou a neformální půl hodinku s celou...


Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma
14.04.

Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma

Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO) vyhlásila již před 13 lety 30. duben jako Mezinárodní den jazzu....


Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku
14.04.

Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku

Alternativní rockeři The Mysterines vydali první desku před dvěma lety a tehdy taky vystoupili poprvé v Praze....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Another Side of You
04.04.

Another Side of You

» Illumishade

Another Side of You je název druhého alba švýcarské rockmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru