Gaia Mesiah vytáhla klenoty z archivu

Recenze alba : Refresh In Golden Hive

Interpret: Gaia Mesiah
Celkový čas: 00:41:26
Vydavatel: Gaia Mesiah and My Seattle
Rok vydání: 2020
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD
Pražská crossoverová čtveřice Gaia Mesiah to s návratem na scénu myslí opravdu vážně. Téměř na den po vydání poslední studiové desky „Excellent Mistake” se hlásí s dalším studiovým přírůstkem. Nová deska „Refresh In Golden Hive” je poměrně netradičním počinem. Najdeme zde deset skladeb z prvních tří „předpauzových” desek, z nichž některé se dočkaly drobných úprav a všechny byly nahrány naživo bez přestávky. Album bylo nahrané za dohledu dvorního producenta Amaka Goldena v pražském studiu Golden Hive.

Ani 15 let staré hity neztrácejí lesk


Novější a moderní hábit je nejzřetelněji poznat na skladbách z debutové desky „Ocean”, na něž se „práší” už patnáct let. Z dva roky mladší desky „Alpha Female” kapela restaurovala úvodní kytarovou „Under a Crescent Moon” a titulní pohodovou baskytarovou „bublaninu” „Alpha Female”, kterou na závěr doplnili o legendární riff z hitu „Killing In the Name” kapely Rage Against The Machine. Z debutové desky se na živé best of album dostaly mimo jiné funk rocková eponymní „Gaia Mesiah” a přeleštěný diamant v podobě pecky „Journey to Ixtlan”. Všechny skladby na této desce mají moderní a „čistý” zvuk, což je patrně největším rozdílem ve srovnání s původními verzemi. Další rozdíl už nepřekvapí. Kvalita zpěvu Marky Rybin a hudební zručnost Santa Morelly, Mishy a Joshe Stewarta za uplynulou dekádu nezrezivěla. Naopak.

Hned pět skladeb se dostalo na studiové album již potřetí. Skladby „Tasty”, „Black Bridge”, „Ocean” a „Blueberry Day” se objevily na debutové desce v roce 2005 a znovu i o tři roky později na regulérním live albu „Thank You Dr. Beat”. Upravená a zmodernizovaná je i skladba „I Believe In Your Goodness”, jejíž název je na novince zkrácen na „I Believe In You”. Nevím, podle jakého měřítka byly skladby vybírány, avšak i na tomto (ne)živém albu nalezneme koktejl všech možných rockových odnoží. Od řízného rock’n’rollu, přes rockové balady až po funk rock. Stejně jako v případě nejmladší řádné studiovky „Excellent Mistake. Desítku písní doplňuje ještě pecka „Happy People”. Všechny skladby v novém provedení zní příjemně svěže a voní novotou, přičemž původní kouzlo a hlasový i žánrový kolotoč byl zanechán.

Kapela stihla i větší část svého Refresh Tour, než vešla v platnost vládní nařízení. Dle slov kapely toto turné obsahuje právě starší skladby, které naživo nezazněly i deset let. Deska „Refresh In Golden Hive” je jasným signálem, že Gaia Mesiah má chuť hrát a má chuť tvořit. Loňská deska „Excellent Mistake” rozhodně nebyla jen ojedinělým výstřelem do tmy a toto tvrzení dokládá i oznámení kapely, že další desky se dočkáme již příští rok. Refresh Tour pak kapela dokončí v září a říjnu roku 2020.

DISKOGRAFIE

RECENZE
Gaia Mesiah (ne)chybuje

Gaia Mesiah (ne)chybuje

Návrat pražské crossoverové skupiny Gaia Mesiah bude jistě patřit mezi nejlepší...Související obsah:

» Gaia Mesiah (ne)chybuje   (David Malý, 17. 03. 2019)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Mikuláš odtajnil čtvrtého headlinera RfP
09.12.

Mikuláš odtajnil čtvrtého headlinera RfP

Adventní kalendář festivalu Rock for People přinesl na Mikuláše další pecku, když odtajnil posledního z headlinerů....


Rapper Macklemore se stává druhou velkou hvězdou festivalu Colours of Ostrava
09.12.

Rapper Macklemore se stává druhou velkou hvězdou festivalu Colours of Ostrava

Americký raper Macklemore byl oznámen jako druhý headliner vítkovického festivalu Colours of Ostrava, po boku pop rockové kapely...


BESEDA oslaví třicetiny a hlásí první kapely
08.12.

BESEDA oslaví třicetiny a hlásí první kapely

Legendární festival BESEDA (dříve u Bigbítu) který se zaměřuje na hudbu mimo meinstream, bude příští rok slavit...


Po sedmi letech přichází Vyjakomy s novým albem plným beatů
08.12.

Po sedmi letech přichází Vyjakomy s novým albem plným beatů

Před sedmi lety jsme pěli chválu na album Oni indie popové kapely Vyjakomy. Nyní přichází českolipská formace...


The Weeknd se společností Swedish House Mafia se stali hlasem dlouho očekávaného pokračování megafilmu Avatar: The Way Of Water
08.12.

The Weeknd se společností Swedish House Mafia se stali hlasem dlouho očekávaného pokračování megafilmu Avatar: The Way Of Water

Legendární film Avatar přichází po třinácti letech s pokračováním originálního příběhu, odehrávajícího...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Dividing Lines
27.11.

Dividing Lines

» Threshold

Dividing Lines je název již dvanáctého studiového alba, se kterým...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru