Gaia Mesiah vytáhla klenoty z archivu

Recenze alba : Refresh In Golden Hive

Interpret: Gaia Mesiah
Celkový čas: 00:41:26
Vydavatel: Gaia Mesiah and My Seattle
Rok vydání: 2020
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD
Pražská crossoverová čtveřice Gaia Mesiah to s návratem na scénu myslí opravdu vážně. Téměř na den po vydání poslední studiové desky „Excellent Mistake” se hlásí s dalším studiovým přírůstkem. Nová deska „Refresh In Golden Hive” je poměrně netradičním počinem. Najdeme zde deset skladeb z prvních tří „předpauzových” desek, z nichž některé se dočkaly drobných úprav a všechny byly nahrány naživo bez přestávky. Album bylo nahrané za dohledu dvorního producenta Amaka Goldena v pražském studiu Golden Hive.

Ani 15 let staré hity neztrácejí lesk


Novější a moderní hábit je nejzřetelněji poznat na skladbách z debutové desky „Ocean”, na něž se „práší” už patnáct let. Z dva roky mladší desky „Alpha Female” kapela restaurovala úvodní kytarovou „Under a Crescent Moon” a titulní pohodovou baskytarovou „bublaninu” „Alpha Female”, kterou na závěr doplnili o legendární riff z hitu „Killing In the Name” kapely Rage Against The Machine. Z debutové desky se na živé best of album dostaly mimo jiné funk rocková eponymní „Gaia Mesiah” a přeleštěný diamant v podobě pecky „Journey to Ixtlan”. Všechny skladby na této desce mají moderní a „čistý” zvuk, což je patrně největším rozdílem ve srovnání s původními verzemi. Další rozdíl už nepřekvapí. Kvalita zpěvu Marky Rybin a hudební zručnost Santa Morelly, Mishy a Joshe Stewarta za uplynulou dekádu nezrezivěla. Naopak.

Hned pět skladeb se dostalo na studiové album již potřetí. Skladby „Tasty”, „Black Bridge”, „Ocean” a „Blueberry Day” se objevily na debutové desce v roce 2005 a znovu i o tři roky později na regulérním live albu „Thank You Dr. Beat”. Upravená a zmodernizovaná je i skladba „I Believe In Your Goodness”, jejíž název je na novince zkrácen na „I Believe In You”. Nevím, podle jakého měřítka byly skladby vybírány, avšak i na tomto (ne)živém albu nalezneme koktejl všech možných rockových odnoží. Od řízného rock’n’rollu, přes rockové balady až po funk rock. Stejně jako v případě nejmladší řádné studiovky „Excellent Mistake. Desítku písní doplňuje ještě pecka „Happy People”. Všechny skladby v novém provedení zní příjemně svěže a voní novotou, přičemž původní kouzlo a hlasový i žánrový kolotoč byl zanechán.

Kapela stihla i větší část svého Refresh Tour, než vešla v platnost vládní nařízení. Dle slov kapely toto turné obsahuje právě starší skladby, které naživo nezazněly i deset let. Deska „Refresh In Golden Hive” je jasným signálem, že Gaia Mesiah má chuť hrát a má chuť tvořit. Loňská deska „Excellent Mistake” rozhodně nebyla jen ojedinělým výstřelem do tmy a toto tvrzení dokládá i oznámení kapely, že další desky se dočkáme již příští rok. Refresh Tour pak kapela dokončí v září a říjnu roku 2020.

DISKOGRAFIE

RECENZE
Gaia Mesiah (ne)chybuje

Gaia Mesiah (ne)chybuje

Návrat pražské crossoverové skupiny Gaia Mesiah bude jistě patřit mezi nejlepší...Související obsah:

» Gaia Mesiah (ne)chybuje   (David Malý, 17. 03. 2019)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
DRTIKOL fest vol. 2 nabídl v Záboří kvalitní muziku a dobrou festivalovou atmosféru
18.07.

DRTIKOL fest vol. 2 nabídl v Záboří kvalitní muziku a dobrou festivalovou atmosféru

Cílem fanoušků heavy-metalových vypalovaček se v sobotu 13.7.2024 stal areál hasičské zbrojnice v obci Záboří...


The Atavists avizují singlem Here It Comes Again nové album
18.07.

The Atavists avizují singlem Here It Comes Again nové album

Energická kapela The Atavists dává singlem Here It Comes Again nahlédnout, jak bude znít její čtvrté album....


Na Kunětickou horu se mohou těšit Jakub a Monika
18.07.

Na Kunětickou horu se mohou těšit Jakub a Monika

Putovní festival Hrady CZ pokračuje o víkendu na Kunětické hoře. V naší soutěži jste moli vyhrát 2x1 volnou...


The Midnight přivezli do Prahy kus 80. let
18.07.

The Midnight přivezli do Prahy kus 80. let

The Midnight, jedna z předních synthwave skupin, se vrátila do Prahy po pěti letech a podruhé (nejen) tuzemským fanouškům...


V Medvědovi se pařilo - Slaughter Session přilákal početné publikum
18.07.

V Medvědovi se pařilo - Slaughter Session přilákal početné publikum

Páteční večer 12.7.2024 měl v plzeňském Bílým Medvědovi punc metalového festivalu, který s názvem...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru