Fotoreport: Wohnout rozezpívali Retro Music Hall v Praze!

Česká hudební skupina Wohnout v pondělí 14. 11. vystoupila v pražském klubu Retro Music Hall na Vinohradech a fanoušci jim opět přišli ukázat svou podporu.

text: Becky Navrátila & foto: Alice S.

Wohnout jsou na hudební scéně už nějaký ten pátek. Čtveřice jako taková se zformovala už v roce 1988, ale jak sama tvrdí, za oficiální zrození považují až rok 1996, kdy začali teprve pořádně koncertovat. O tři roky později jim vyšla první deska a jak se říká, zbytek je historií. Na kontě mají alb už dvanáct a písní nespočet. 

Předskokana jim tuto show dělala tříčlenná kapela Resumé. Ta se na české hudební scéně pohybuje teprve od roku 2014. Na kontě mají dvě EP, jedno CD a několik videoklipů. Svůj set otevřeli písní „Bez duší," kdy dav svým rámusem překvapil i samotnou kapelu… „Čekali jsme mnoho, ale takovejhle masakr fakt ne!" Během koncertu dav do rytmu tleskal a velmi příjemně kapelu na stage přivítal. „Jsme pražská kapela, takže můžu říct, že Praha děkuje Praze!" Svůj set Resumé zakončilo písní „Neznámí". Dav však začal skandovat pro přídavek a kapela je nenechala dlouho čekat a na stage se opravdu vrátila, a to se slovy „My tuhle hru hrajeme jen zřídka, ale když chcete, máte to mít!" Vysloužili si veliký potlesk a dav přídavek opravdu dostal.


Pak už byl čas na samotný hřeb večera. Wohnouty na stage přivítal ohlušující vřískot. Celou show otevřeli písní „Flašinety". Následovala „Hloupá písnička", při které nastal obrovský rámus. Nechyběla žádná ruka ve vzduchu, všichni tleskali a tančili. To nechybělo celému koncertu. Všechny rytmus písní rozpohyboval, tak či onak. Po jejich celou show za nimi na plátno byly také promítány různé abstrakce či geometrické tvary anebo i různé karikatury. Přes vše vždy svítilo jejich logo. 

Fanoušci ukázali zas a znovu, že tu jsou s kapelou už dlouhý čas. Znali slova a zpívali spolu s ní. Na společný zpěv během večera došlo hned několikrát a to třeba u písně „Hledáme zpěváka" nebo „Barbíno?", při které crowd na slova „Začnou tleskat ve stoje," tak učinil a tleskat ve stoje začal. 

Píseň „Tercie" uvedli Wohnouti jako oddechovku, ale to spíš pro ně než pro dav, protože ten znovu tančil a zpíval a nebylo živé duše, co by se nějakým způsobem nehýbala do rytmu. Na píseň „Sejko No Pi" si kapela na stage přizvala Michala Skořepu, člověka, který jim produkoval jejich poslední album a táhne to s kapelou již několik let, a který s nimi píseň odehrál na kytaru.

Následovala skladba s názvem „Svaz českých bohémů" z roku 2010. Jedná se bezesporu o jednu z jejich nejznámějších písní. Videoklip k této písni se na YouTube drží jako nejsledovanější český videoklip u nás vůbec, což mluví samo o sobě za vše. Publikum během písně předvedlo asi největší randál během celé show. Při písni ani nechyběl tzv. „crowd surfing", kdy při prvních tónech do přichystaného publika skočil právě Michal a byl nad hlavami lidí předán až na jeho druhý konec.

Celá show byla zakončena slovy „Díky moc, díky moc a dobrou noc," písně „Díky moc". Nastal obrovský potlesk publika, hvízdání a křik nechyběly. Publikum se s kapelou rozloučilo, ta se rozloučila s publikem a byli fuč. Avizovali však, že příští rok mají v plánu být zpět, a to hned s novým albem, takže fanoušci se určitě mají na co těšit.

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
The Weeknd konečně oznamuje evropské termíny a jeden z nich je v Praze!
28.11.

The Weeknd konečně oznamuje evropské termíny a jeden z nich je v Praze!

Umělec The Weeknd dnes konečně oznámil evropské a latinsko-americké termíny rozšíření svého...


Třetími headlinery Rock for People jsou britští The 1975
28.11.

Třetími headlinery Rock for People jsou britští The 1975

Po kapelách Slipknot a Muse oznámili pořadatelé 27. ročníku Rock for People třetího headlinera. Hvězdou sobotního...


Páteční večer ve Vrhavči měl metalový náboj
26.11.

Páteční večer ve Vrhavči měl metalový náboj

Malá obec Vrhaveč u Klatov si každým odehraným koncertem získává stále větší popularitu. Od rocku přes punk po metal...


Zanedlouho se dočkáme živého debutu Badflower v Praze
25.11.

Zanedlouho se dočkáme živého debutu Badflower v Praze

Vegan srdcem, duší i hudbou. Badflower míří na svou premiéru v Praze. Tato americká kapela měla původně...


FOTOreport: Anglická kapela Bastille se vrátila po pár měsících do Prahy a my jsme byli u toho!
24.11.

FOTOreport: Anglická kapela Bastille se vrátila po pár měsících do Prahy a my jsme byli u toho!

Anglická kapela Bastille se vrátila po pár měsících zpět do České republiky, a to konkrétně...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Dividing Lines
27.11.

Dividing Lines

» Threshold

Dividing Lines je název již dvanáctého studiového alba, se kterým...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru